210 Shares 1909 views

Adres Manor Sukhanovo, fotografia, historia

Sukhanovo Dwór został zbudowany pod koniec XVII wieku. Został on następnie przedstawione do Piotra Wielkiego N. Streshneva – Tsarev żarliwych zwolenników. Następnie majątek przeszedł w posiadanie Dmitrijew-Mamonov, który później ożenił się z siostrzenicą króla – Praskovya Iwanowny.


funkcje

Sukhanovo Manor jest klasycznym przykładem naturalnych ogrodów, miał popularność w XVIII wieku. Warto zauważyć, że pielęgnuje pamięć o wielkich rosyjskich figur, dosłownie zmienić bieg historii. Jedną z charakterystycznych cech osiedla – obecność mauzoleum, świątynia stała się miejscem ostatniego schronienia swoich byłych właścicieli. Główną część parku jest oddzielona od mauzoleum masywnego kamienia mostu. Ten budynek symbolizuje przejście z jednego świata do drugiego. Wisi nad wodą drzewa przywołują wspomnienia minionych dni i skłonić nas do zastanowienia się nad sensem życia na tej ziemi.

Nowi właściciele – Volkonskie

W 1804 roku majątek należał Sukhanovo Princes Volkonsky. Oni są panami tej ziemi od ponad wieku – aż do 1917. Wiele budynków zostały odnowione i znacząco zmienione dzięki staraniom Eleny Volkonskoy i jej siostrzeńca. Ostatnio zajmował stanowisko szefa sztabu Aleksandra I, a za panowania Mikołaja I stał minister stoczni. P. Volkonsky badano z udziałem najwybitniejszych rosyjskich architektów w procesie projektowania osiedla.

czas kwitnienia

Ostateczna tworzenie harmonii architektonicznej Sukhanovo doszło pod koniec XVIII i XIX wieku począwszy. To w tym czasie rozkwitu osiedla. P. Volkonsky, który służył jako minister Trybunału i szef procesie budowy budynków publicznych, może obejmować budowę osiedla tak wysokiej jakości mistrzów swojego rzemiosła, jak Charlemagne, Rossi i inni. Niestety, część projektu nigdy nie została zrealizowana, niektóre budynki są zbudowane utrzymania lub stracić pierwotny wygląd architektoniczny.

Nieco elementów architektonicznych

1820 Pojawienie gg.oznamenovany budynków biurowych z pseudo-funkcjami – wieżami i blankami i 1830 – pensjonatach w klasycznym stylu.

Park elewacji głównego budynku ozdobiona jest portykiem kolumnowym sześć. Ponieważ oferuje piękne widoki na wioski, położone na wysokim przeciwległym brzegu. Na koniec jeden z aleje ustawiony jest altanka z romantycznej nazwie „Świątynia Wenus”, a następnie można przejść do łukowej mostu, który rozciągał się w poprzek wąwozu i prowadzi do jednego z najciekawszych miejsc na osiedle – mauzoleum. W drodze do jego brązu rzeźby zainstalowany dziewczyna trzyma złamaną kostkę. Jest to kopia słynnego dzieła P. P. Sokolova. Oryginał znajduje się na terenie Parku. Rzeźba ta podziwiana Puszkina. Poeta wyraził radość w formie poetyckiej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat mauzoleum

Struktura ta pojawiła się w 1813 roku. Została zbudowana nad grobem, w którym pochowano żonę E. A. Volkonskoy – księcia D. P. Volkonskogo. Zmarł od ran odniesionych w wojnie 1812 roku. Taka konstrukcja zaokrąglonym kształcie. Zachodnia część mauzoleum ozdobione ścisłym doryckim portykiem. Dwa ołtarze wykonane z żeliwa w stylu empire zainstalowanego na schodach. Początkowo, struktury zjednoczonych półkolistym otwartym kolumnady wieży dzwonu i małej przybudówki. Stosunkowo niedawno udało się znaleźć tego projektu budowy dokumenty, które pozwoliły ustalić nazwisko architekta. Autor jest architektem Stašov, słynne dzieła, takie jak Łuk Triumfalny w stolicy północnej i koszary Pawłowska na Champ de Mars.

Następnie, więcej niż raz zmieniła swój wygląd dwór Sukhanovo. Historia tego miejsca jest fakt radykalnej zmiany w mauzoleum Holly – piękny przykład Imperium kapitałowym. W wyniku zmian w 1934 roku dzieło to było po prostu zniszczony.

Głównym dom został zbudowany pod koniec XVIII wieku. Prace nad jego restrukturyzacji zostały przeprowadzone w 1945 roku (proces został przeprowadzony pod kierunkiem architekta Kokorin). Przed tą zmianą zmiany zostały dokonane wiele razy. Tak więc, pod koniec XIX wieku dodano kolumny i portyki i galerie na stronach budynków, które zakończone skrzydła. W latach czterdziestych tego samego wieku zdecydowano o zamknięciu galerii, po prawej stronie w tym samym czasie zbudował podłogę mieszkalnego. Gdy kościół został dołączony do tego budynku, ale został zniszczony w 1930 roku.

Aktualny stan

Manor Sukhanovo – jest nadal cennym zabytkiem rosyjskiej sztuki krajobrazu i architektury. Dzisiaj, na osiedlu zorganizowany domek należącej do Związku Architektów. Niestety, unikalny obiekt jest stopniowo niszczone.

Manor Sukhanovo: jak się tam dostać samochodem?

To miejsce pamięci znajduje milę od miasta Vidnoe (Region Moskwa). W pobliżu rzeki Gvozdyanka. Jeżeli Państwa dyspozycji jest samochód, a następnie dostać się do miejsca docelowego w następujący sposób: po Mkad, skręcić w prawo od szosy „Don” (M4) w kierunku widać. W Rastorguevo konieczne skręcić w prawo, zbyt (aby przejść pod mostem kolejowym). Następnie jechać prosto, po kilku km od twoich oczu patrzeć na dworze Sukhanovo.

Jak się tam dostać środkami transportu publicznego?

Na stacji Paweleckiego można wsiąść do pociągu. Przejdź do stacji o nazwie „Rastorguevo”. Przed osiedla weźmiesz 379 minut lub 59 minut autobusem.

Jeśli zdecydujesz się na pociąg na stacji Kursk, trzeba udać się do stacji „Butovo”. Następnie przesiąść się do autobusu 379 th i przejdź do ostatniego przystanku. dla ciebie gościnnie otwarte dwór Sukhanovo drzwi. Adres pomnika historii i architektury: Moscow region, powiat Leninsky, Vidnoe .. Wpisowe nie jest pobierana.

nowoczesny design

LCD „Sukhanovo Dwór” znajduje się w widocznym imieniem. Projekt ten jest nazywany arcydziełem architektury mieszkaniowej naszych czasów. Kompleks położony jest w jednym z najbardziej znanych historycznych miejsc Moskwa. LCD „Manor Sukhanovo” z jego budynków pięć opowieści naturalnie wtapia się w krajobraz.

Łączna powierzchnia czterech hektarów. Planuje się budowę sześciu budynków. Apartamenty posiadają oryginalny układ, ich minimalna powierzchnia – 34 m kw (jeden pokój), a maksymalna – 88 m kw (dwie sypialnie). Dla każdego organu specjalnie zaprojektowane. Podczas budowy materiałów nie zanieczyszczają środowiska i energooszczędnych. Koszt mieszkania zaczyna się od dwóch i pół miliona rubli.

Jednym z głównych kierunków, które nastąpiły w procesie wykonaniach LCD w życiu, według twórców, aktywnie rozwija infrastrukturę w celu osiągnięcia wysokiego poziomu komfortu życia w „Barton Sukhanovo”. Ponadto planuje się podjąć poważną rekonstrukcję dawnych posiadłości książąt Volkonsky, zbudować stację Łódź w obszarze przyległym lesie i zorganizować kilka boisk sportowych.

wniosek

Sukhanovo – dwór (patrz zdjęcie powyżej). Z długiego i trudnego losu. Podczas swojego istnienia zmienił wielu właścicieli. Liczne przebudowy nie zawsze jest pozytywny wpływ na wygląd tego miejsca. Jednak należy tu przyjeżdżać turyści zainteresowani historią Rosji w różnych jego przejawach.