204 Shares 1045 views

Nurkowanie – co to jest? Najlepsze miejsca do nurkowania

Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu dostępnych jest wiele sposobów, aby spróbować swoich sił w danym sporcie. Dla tych, którzy lubią przestrzenie wodne, istnieje możliwość, aby dowiedzieć się nurkowanie. „Co to jest?” – Pytasz. Wystarczy obserwować podwodny świat i badanie jej piękno. Ten typ nurkowania jest coraz bardziej popularne. Osoby, które opada w głąb morza, zwane amatorów.


Wszystko o nurkowanie. strój

  1. Muszę maskę do nurkowania. Jest rzeczą pierwszorzędnej konieczności. Wybierz jeden, w którym istnieje ciągłe szkło, które pozwala zobaczyć więcej niż głębokim pięknem. Oznaczone „T” wskazuje, że jest utwardzony i wyposażony w elastyczną część, która przylega bliżej powierzchni. Podczas montażu notatki wygody maski. Powinno być możliwe, aby pasował i zapewniają dobry przegląd. Nie starają się oszczędzać na jakości. Lepiej nie kupować w Internecie lub na rynku, a także w specjalistycznych sklepach dla turystów.
  2. Specjalna pianka konieczna w przypadku, gdy będziesz długo w wodzie. Wiadomym jest, że temperatura wody w morzu jest niska, co oznacza, że bez takiego sprzętu, nie można przez długi czas, aby cieszyć się pięknem podwodnego stworzeń.
  3. Wymagany atrybut – płetwy do nurkowania. Można użyć zwyczajne. Są łatwe do pływania. Również z płetwami zwiększa zdolność manewrowania. Mogą one łatwo i szybko nurkować i pływać.
  4. Słuchawka pozwala oddychać oddychać komfortowo. Jeżeli wysokość przekracza 40 cm, to otrzymuje się trudne ze względu na silne ciśnienie wody. Rura amatorów utrzymuje się w jamie ustnej, ze szczególnym ustnik wykonany z silikonu. Przy wyborze rurkę należy zwrócić uwagę na komfort podczas korzystania z niego. Niech to będzie jeszcze krótsza, najważniejsze – jest brak niedogodności. Często oskrzela sprzedawany wraz z maską.

technika pływania

Zasadniczo, jeśli są przeszkoleni w pływaniu, to będzie łatwe do nauczenia i snorkeling, ponieważ technika jest absolutnie proste. Znacznie ważniejsze przygotować niezbędny sprzęt. Po pierwsze, trzeba wziąć maskę. Wewnętrzna część spłukuje czystą wodą do szkła nie mgła, inaczej nie dostaniesz żadnej przyjemności z pływania. Szczególnie najlepszy snorkeling obejmuje wysokiej jakości sprzęt.

Jeśli używasz kombinezon, umieścić go w pierwszej kolejności. Kiedy maska jest noszona, jest dołączone rurki silikonowej. Następnie można nosić płetwy. Aby im wchodzić do wody bez trudności, powinien udać się do tyłu.

Więc spadły w głąb. Co robić dalej? Pierwszy całkowicie rozluźnia ciało (Woo i powolny głęboki oddech). Następnie przejdź do wody, to znaczy wziąć pozycji poziomej. Upewnij się, że stopy nie wypływa na powierzchnię i były głęboko w wodzie. Ruchy powinny być powolne i gładkie, idą z biodra. Czasami zdarza się, że oddech błądzi. W tym przypadku, należy zatrzymać swoje działania i zacząć oddychać głęboko i powoli.

Doświadczeni snorkellers wiedzieć, że widoczność w wodzie jest trochę inny niż na lądzie. Różnica może wynosić do 20%. Nie martw się, jeśli wizja jest znacznie zwodzi, to wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Łapanie kilka nurkowanie z przyjacielem (co jest jeszcze bardziej zabawne), Traktatu o legendzie, więc łatwo można zgłosić swój stan.

porady lekarza

Wielu pyta, „Snorkeling – że jest to niebezpieczne lub bezpieczne, takie hobby?” Ten sport będzie wzmacniać zdrowie, jeśli masz chorobę stawów, układu nerwowego, problemy z pleców i kręgosłupa, jeśli zakłócony częste przeziębienia. Bezpiecznie zalecany do rehabilitacji po długotrwałej choroby lub zabiegu chirurgicznego.

Nurkowanie jest przeciwwskazane, jeśli masz częste i długotrwałe duszność, wysokie ciśnienie krwi, problemy chorób układu krążenia. Nurkowanie sprawia, że serce bije szybciej i silniejszy. Nie ryzykuj, jeśli masz problemy z oddychaniem, zapalenie zatok, choroby przewlekłe. Szkodliwe dla prowadzenia nurkowania oraz z silnym kaszlem.

Nurkowanie jest wspaniałe w Filipiny

W tym zakątku raju jak Filipiny, istnieje wiele miejsc do nauki pływania widoku danych. rafy koralowe rozciągają blisko 7100 wysp w tropikach! Nie trzeba nawet kombinezon. Po tym wszystkim, woda jest komfortową temperaturę przez cały rok. Z tego powodu istnieje wiele niesamowitych algi, interesujący ryb i koralowców. Solidna egzotycznych!

I tu płytkie wody i zaskakujące lazur, wszystkie ukośne plaże bez ostrych zboczach i pod wodą.

miejsce nurkowe – Egipt

Morze Czerwone – idealne miejsce dla tego rodzaju sportów jak nurkowanie. Co daje? Gdzie możliwości są otwarte dla wszystkich – od dzieci do osób w podeszłym wieku. Wiele hotelowe plaże mają obszary o pięknych raf koralowych, bezpieczny i wygodny. Można zaopatrzyć się w przepisach dotyczących ryb, takich jak chleb, i kupić jednorazowy aparat z którego można zrobić niezapomniane zdjęć podwodnych.

W Morzu Czerwonym istnieją żadne niebezpieczne stworzenia. Wyjątkiem są węgorze, które nie zaleca się go dotknąć, a nawet reszta mieszkańców morskich.

Idziemy do Phuket i Pattaya

Według badań nurkowania, jest to najlepsze miejsce do nurkowania. Co ciekawe Phuket? Wyspy w Morzu Andamańskim – nieopisany wzroku. Najciekawsze jest to, że podwodny świat jest piękny, w pobliżu wybrzeża, więc płyniemy gdzieś daleko i głębokie nurkowanie nie jest koniecznie. Idealne miejsce dla amatorów – południowa część Kata Beach. W pobliżu znajdują się wielkie piękno i kolory raf koralowych, gdzie dziwaczne dna morskiego, jak również nietypowe Mieszkańcy otchłani.

Jednak w czasie pory deszczowej nie ma miejsca dla amatorów. Wysokie fale, deszcz ze względu na piasku i wody ostrych skał stanowią większe niebezpieczeństwo.

podróżujący Pattaya nurkowych w każdym wieku będą zbliżać wyspę Koh Rin Koh Larn. Na wybrzeżu samego Pattaya nie jest warte oglądania i nurkowanie. Na Koh Larn można dotrzeć promem lub wynajętym statkiem. Najlepiej jest wybrać na wycieczkę, której koszt obejmuje transfer do przystani na wyspie i organizacją nurkowania.

Dominikana

Tutaj można połączyć z rurką i podwodne połowowego. Na szczęście, szeroka gama ryb tutaj dużo. Również znajdują ośmiornice i różne skorupiaki. Można wypożyczyć łódkę i inne niezbędne przybory. Warto zauważyć, że w Republice Dominikany sprzedawane są pistolety i podwodnych aparatów jednorazowych do filmowania podwodnego.

Malediwy – dla podróżników dream

Czy nadal szuka miejsca do nurkowania? Przyjdź na Malediwach! Jest to dobre miejsce dla nieśmiałych początkujących. Już osiem metrów od plaży, są rafy koralowe, więc nie daleko odpłynąć. Malediwy jest otoczony wodą, wypełnione dziwacznym pięknem i atrakcyjnego życia morskiego. Temperatura morze jest ciepłe i wygodne.

Nurkowanie – co to jest? Kontemplacja głębokiego morza, które nie tylko uważają, podziwiam je. Mogą też uchwycić na specjalnych aparatów fotograficznych i kamer. Do najbardziej ulubionych miejsc dla amatorów – wody to z Indii i Pacyfiku, a także Morza Śródziemnego i Czerwonego. Jeśli jesteś w tym przypadku do tej pory są nowe – to nie ma znaczenia. Specjalista zatopić z wami, aby poprawić wszystkie czynności i zapewnić w razie potrzeby.