408 Shares 5020 views

kalmary sałatka

Squid jest najbezpieczniejszym żywności dla człowieka, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkich przedstawicieli życia morskiego, a ponadto są one bogate w aminokwasy i fosfor. W zależności od liczby aktywnych substancji biologicznych i struktury mięsa posiada pewne korzyści w porównaniu z bardziej konwencjonalnymi ssaków mięsa. Kałamarnica mięso zawiera znaczną ilość lizyny i argininy, co czyni go pożądanym składnikiem żywności dla niemowląt. Dlatego sałatka z kałamarnicy można bezpiecznie zawierać z menu rodzinnego.

Kalmary mięso nie zawiera tłuszczu, ma specjalny, dość oryginalny smak i mogą być wykorzystane do przygotowania różnych potraw. Squid może być nadziewane i gotować zupy z ich „uczestnictwo”, możliwe jest, aby przygotować sałatkę kalmary z warzywami i smacznych kanapek.

Regularne spożywanie żywności z kałamarnicy pomaga normalizować poziom cholesterolu, czyli mają wpływ antymiażdżycowo. Zawartego w mięsie amarnicy Tauryna działa jako regulator ciśnienia krwi przyczynia się do zwężenia tętnic i pomaga zmniejszyć ilość krwi neutralnego tłuszczu.

Stu gramów kałamarnicami zawierał 18,0 grama białka, 2,2 grama tłuszczu, 2,0 grama węglowodanów. Kaloryczność wynosi 100 kcal. Ponadto, kalmary mięso zawierał 1,51 g wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i 0,04 grama wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-6. Ozdobny mięso skorupiaki te witaminy B6, s, C i fosforu, miedzi, żelaza i jodu. Squid salad – najsmaczniejsze „Balsam” dla serca, ponieważ zawierają dużo potasu, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego ciała, mięśni, w tym mięśnia sercowego. Dodatkowo, potas promuje aktywny uwalniania nadmiaru płynu, a tym samym zapobiegania udarów ciśnienia krwi oraz występowania obrzęku.

Najbardziej smaczne sałatki z kalmarów

Składniki: 800-900 gramów jaja gotowane kalmary 5, 100-150 g kawioru, 240 g mięsa krabów, majonezem.

Ugotować jajka, podzielić je na żółtek i białek, pierwszy – pokroić w paski, drugi – wstawić do lodówki. Pokrój gotowane mięso pierścienie kalmarów kraba – cienkich pasków i w połączeniu z białkami. Następnie mieszaninę soli i mieszanka majonezu.

Kalmary z twarogiem

Składniki: 300 gram mięsa kalmarów, jaja, dwa, trzy topionego sera, majonezu, 2 ząbki czosnku i ziół.

Squid mycia tuszy, skórki i usunąć folię od wewnątrz. Gotować 2 minuty w temperaturze wrzenia soloną wodę wyciągnąć suchym, i cięcie. Dodaj posiekany czosnek, przygotowane jajka i tarty ser przetworzony, majonez, dobrze wymieszać.

Squid salad "Sachalin"

Składniki: 1 kg mięsa kalmary, czosnek, cebula, jeden marchew, czarny pieprz, majonez, sól.

Squid bulion mięsny i drobno Czop. Umyte marchewki ruszt, czosnek i cebula do czyszczenia, czosnek przejść Spadefoot, drobno posiekać cebulę. Mieszać kałamarnicę mięsa, marchew, cebula, czosnek, sól, pieprz, majonez i dobrze wymieszać.

Vinaigrette z kalmarów.

Składniki: mięso cztery squid ziemniaki, 4, 2, 2 buraków, marchwi, ogórka trawiona 4 łyżki. łyżki olej roślinny, 2 cebule, czarny pieprz, koper.

Squid mycia, wrzenia i ochłodzono. Marchew, buraki cukrowe i ziemniaki przemyto wrzenia, ochłodzić i pocięte na kostki. Ogórek i cebulę pokroić i dodać do warzyw. Kalmary pokroić w paski w poprzek włókien i dodać do warzyw. Wszystko wymieszać, posypać pieprzem i solą i napełnić olejem.

Przy wyborze kalmary najlepiej jest zdecydować się na małych tusz. Przed gotowaniem kałamarnicy tusz powinny być dokładnie umyte i obrane. W celu uproszczenia procesu zdejmowania skóry z kałamarnicami muszą być zanurzone w ciągu kilku minut w gorącej, ale nie wrzącej wody. Do mięsa tych głowonogach okazało miękkie i delikatne, tusza musi być obniżona do wrzącej wody w ciągu 8-10 minut, dosłownie, tym razem wystarczyć do ich przygotowania.

Świeże kalmary tusza może być przechowywana w lodówce bez zamrażania, maksymalna parę dni. W kałamarnicy zamrażarka przechowywane przez okres do czterech miesięcy, po mrozach ich mięso staje się jeszcze bardziej miękkie i bardziej miękkie.