552 Shares 1183 views

Opowieści Plyatskovskim dla dzieci.

Nie ma chyba osoby, która nigdy nie słyszał o takich linii. „Lepiej śpiewać refren”, „przyjaźń zaczyna się od uśmiechu” Mały szop z radzieckiej kreskówki Kot Leopold i śpiewać piosenki na wierszy popularnego kompozytor Michael Spartakovich Plyatskovskim.


W przeciwieństwie do piosenek, opowieści Plyatskovskim słysząc przy mniejszej liczbie osób: są krótkie, ich historia jest zwykły i prosty język. Jednak w tym tkwi ich zaletę, ponieważ są one napisane dla wieku przedszkolnym i szkolnym.

Opowieści i wczesny rozwój

Choć nazwa nie jest tak dobrze znany Plyatskovskim prosty laik jak Chukovsky lub donosowo, jego prace znajdują się w służbie na wczesny rozwój metodystów: krótkie, proste historie, są zrozumiałe i interesujące dla dzieci od 2 roku życia.

Wiele opowieści Plyatskovskim budować historię w taki sposób, że twierdzenie autora nie mógł pomóc zaskakujące pytanie. Tekst w bardzo skompresowanych tomów zawiera intrygę, zmuszając dzieci do korzystania z metody heurystyczne. Jeśli czytasz, aby wstrzymać, pozwoli dziecku na własną rękę rozwiązać zagadkę pisarza. Tak więc, prosty odczyt zamieni się ekscytujące i użyteczne dla rozwoju inteligencji gry.

Bardzo interesujący pisze M. Plyatskovskim. Opowieści zmuszony myśleć o znaczeniu niezwykłych słów, rozwijanie myślenia językowego. Na przykład, uszczelka nazwano Tyulentyaya powodu nadmiernego lenistwa i tępy Lew zabrał zaimka na literę „I” w nazwach zwierząt, raz w komicznej sytuacji.

Młody i chłopaki

Plyatskovskim baśnie uczyć dzieci zasad i norm zachowania, symulować znajome sytuacje i są wprowadzane do świata. Niektóre historie nie tylko uczyć dobroci, ale także ośmieszyć złych cech specyficznych dla dzieci. Umorusany kaczka, na przykład, stają się niewidoczne dla przyjaciół – zatrzymali się, aby porozmawiać z nim.

Bohaterowie opowieści – zveryata, głównie młodych.

„W pamięci The Sun”. Istnieją dwa zbiory tego autora, zjednoczone przez wspólnych znaków, „Stokrotki w styczniu”, a

Opowieści Język nezateyliv, ale dzieci nie potrzebują długiego dyskursu, poza którą nie mogą nadążyć. Ważne jest, że każde słowo niesie głębsze znaczenie, ale ogólna koncepcja jest taka gloryfikacja spokoju i życzliwości.

Ostrzegawczych Plyatskovskim podobne w formie i wpływ na czytniku przygód hedgehog i noszą Sergei Kozlov.

Michael Plyatskovskim. Tale odwróconego żółwia

To opowieść z kolekcji „Rumianek w styczniu” opowiada historię nieszczęście stało się z żółwia Mnespeshitnekuda. Plyatskovskim nazwiska wszystkich swoich bohaterów nadaje sens: w tym przypadku nazwa odzwierciedla spowolnienie bohatera oraz imię psa Dog Bull z innej bajki – produkt z gier słownych.

I choć zimna North Wind pojawił spowodować wielkie szkody, które autor ostrzega czytelnika z góry ( „W tym czasie nikt nie wiedział, co to wszystko doprowadzi”), on może przejawiać prawdziwą przyjaźń.

Plyatskovskim buduje przewidywanie tekstu, pominięcie, pozostawiając szczegóły później. Podczas czytania często chcą zadawać pytania „jak” i „dlaczego”: jak to się mogło stać? Dlaczego nikt nie mógł pomóc żółwia w tarapatach? Taka konstrukcja sprawia, że działki mieszka bajka, ciekawe i łatwe do utrzymania uwagi.

Do tej pory istnieje wiele publikacji Plyatskovskim baśnie, ale najlepsze z nich uznawane za te zilustrowane działa Suteeva, słynny radziecki gawędziarza i animator.