89 Shares 5678 views

Yuri Dombrowski: biografia, najlepsze książki, główne wydarzenia i ciekawostki

Losy wielu wartościowych ludzi swego czasu popadają w zapomnienie. To bardzo smutne, bo mogliby uczyć obecną generację naprawdę żyć. Życiu i twórczości Yuriya Dombrovskogo niesłusznie zapomniane i wymazane z podręczników literatury.


Pierwszy znajomy

Czy znasz osobę, takich jak Jurij Dombrowski? Autor bardzo popularne, ale zbyt skromnie mówi o swojej pracy. Kim jest ten obcy?

Rosyjski pisarz, prozaik i krytyk literacki – że jeden jest Jurij Osipovich Dombrovsky. Biografia, lista książek – wszystko to robi wrażenie od pierwszej chwili. Dobrze, spojrzeć na listę jego prac:

  • "Derzhavin".
  • „Wydział niepotrzebnych rzeczy.”
  • „Ciemna dama”.
  • „Monkey przybywa na czaszce.”
  • „Strażnik Starożytności.”
  • „Narodziny myszy.”
  • "Torch".

Biografia: początek

Yuri Dombrowski urodził się w Moskwie w maju 1909 roku, w rodzinie inteligentnych ludzi. Matka była biologiem, a jego ojciec – adwokat. Po osiągnięciu pewnego wieku, młody Yuri wchodzi do szkoły hvostovskuyu który był w Krivoarbatsky pasie. Godne jej studiach zaczyna iść na wyższych kursach literatury, aw 1932 roku z powodzeniem ukończył.

Aresztowanie i deportacja

1933 był bardzo smutny. Yuri Dombrowski został aresztowany i deportowany z Moskwy. Powodem tego serwowane niezrozumiałe flagi znaleźć w George pokoju wieloosobowym. Oczywiście, to tylko pretekst, a prawdziwe powody wydalenia, że prawie nigdy nie wiem. Ci, którzy byli zaznajomieni z Yuri, sugerują, że wydalenie w Ałma-Acie, otrzymał z powodu jego ostrych wypowiedzi wobec władz publicznych. Niektóre kategorycznie zaprzeczyć procentowej Dombrowski do spraw politycznych.

życie toczy się dalej

Pomimo okoliczności życia w nowym mieście Jurij Dombrovsky próbował różnych zawodów. Pracował jako archeolog, dziennikarz, krytyk sztuki, pedagog. Jurij był żonaty z piękną kobietą, filologii, ale dzieci nie byli parą.

Jednak znowu grzmot, a w 1937 roku ambitna osoba biorąca pod dochodzenia. W ciągu kilku miesięcy, jest on całkowicie odcięty od społeczeństwa. Yuri następnie zwolnić. W niedalekiej przyszłości sytuacja będzie stanowić podstawę jego dwóch książek.

Pole literacki i późniejsze aresztowanie

Autor zaczyna publikować w gazecie „Kazakhstanskaya Pravda” i magazynu „Literary Kazakhstan” pod prawdziwym nazwiskiem – Yuri Dombrowski. Książki jeszcze nie przejął je całkowicie, lecz wydała już pierwszą część powieści „Derzhavin” i jest za kratkami. W 1939 roku został ponownie aresztowany, a on odbywa karę w obozach kołymskich.

Wyzwolenie, anty-faszystowski książka i zatrzymanie

Przychodzę 1943. Co jest obecnie zajmowanych przez Yuri Dombrowski? Jego biografia tworzy nową kolejkę. Writer uwolniony spod zatrzymania, a Jurij wraca do Ałma-Aty do angażowania się w działania teatralne. Ponadto wykładał na uniwersytecie w dziełach Williama Szekspira. W tym samym czasie konieczne jest pisać książki takie jak „Monkey przybywa na czaszce” i „The Dark lady”. Pierwsza z książek zawierały wyraźny antyfaszystowskie idee.

1949 oznaczał czwarty aresztowania, którego przyczyną służył jako świadectwo Irina Rifle – korespondent „Komsomolskaja Prawda”. Yuri wysłany do wniosku, w północno – Ozerlag.

W końcu, po ciężkich latach spędzonych sam na północy, pisarz wydany w 1955 roku. W tym czasie, staje się spokojny, zrównoważony i uświadamia sobie, że reżim nie złamał. Starał się pisać prawdę, powiedz to do ludzi, ale zawsze żelazną ręką władz znaleźli go, upokorzony i zniszczone. Po aresztowaniach i deportacje Yuri zawsze odradza się duchowo, aby odkryć na nowo chęć tworzenia. Niemożliwe jest światłem, które tliła, ale za każdym razem, kiedy to zrobił. Trudno znaleźć człowieka o woli życia i chęć tworzenia.

All-seeing eye of władz zauważył tę zmianę pisarza. Życie złamał go, ale nie złamać. Yuri pozwolono żyć w swoim rodzinnym mieście – Moskwa. Tam kontynuował swoją karierę literacką, ale ciszej i namysłem. Ale pomimo tego, że nie zmienił swoich poglądów, po prostu nauczył się je ukryć.

Ciekawostki z życia

Kiedy Yuri napisał powieść „Monkey przybywa na czaszce”, rękopis został złożony do prasy. Jednak późniejsze aresztowanie pisarza doprowadziły do tego, że wszystkie jego rękopisy skonfiskowanego władze. Gdy autor wreszcie wydany w Moskwie, czyli po upływie wielu lat, przyszedł do niego nieznany. Nazwa tego człowieka pozostał nierozwiązany. Przyniósł zapisaną Yuri rękopis, choć według kolejności musiał go spalić.

Jurij wziął bardzo trudny notorycznie powieści Sołżenicyna. W listach pisał do autor wychwala niesławnych ministrów reżimu i umniejsza uczciwy i przyzwoity. Yuri doprowadziły do tego, że człowiek, który napisał takie powieści, był w obozie tylko „sześć” władzę nad ludźmi.

Przez całe życie, z wyjątkiem powiązań, autor unikalnych tekstów i poniósł zwykłe ludzkie okrucieństwo. To wiele razy właśnie pobity, ale iść na policję oświadczenie byłoby po prostu śmieszne. Rzeczy nie są podawane do wiadomości publicznej i stopniowo zapomniał o nich.

Ponadto, pisarz zawsze był cel dla prześladowców KGB. Jest to mało znany fakt, a tylko rodzina wiedziała, że człowiek, który tylko chciał zrobić każdy dzień jego życia poszło jak w pistolecie.

Trochę o znanych książek

„Strażnik Starożytności”

Yuri Dombrowski, którego książki zostały opublikowane tylko w bardzo małych ilościach, nie tracąc wiary i nadal pisać. W 1964 roku opublikował powieść „posiadacz Starożytności”, który od nazwy fikcyjnej opisuje swoje przygody cheerless wydalenie z Moskwy.

„Wydział niepotrzebnych rzeczy”

Książka ta została uruchomiona w tym samym 1964 roku. Ona stała się top twórczy pisarza. Po zakończeniu tej książki w 1975 roku, pisarz nie mógł opublikować go w domu, więc trzy lata później wydał je we Francji po rosyjsku.

Istotą produktu, który pochodzi z wartości chrześcijańskich w nieludzkim świecie. Główni bohaterowie – to „Zębatki” systemu stalinowskiego, które regularnie pracują na reżim.

śmierć

Po wydaniu swojego kultowego autora został pobity, życie ważyły się. W rezultacie, zmarł w szpitalu od najsilniejszego wewnętrznego krwawienia w maju 1978 r. Ustalić tożsamość kilku strajkujących nie powiodło się. Sprawa szybko wyciszono i nikt nie zna prawdziwych imion zabójców wielkiego człowieka. Warto zauważyć, że pobicie miało miejsce niedaleko Domu Pisarzy, który został skierowany i Yuri.

Krewni pisarza pochowany na cmentarzu w Moskwie Kuzminskiy. Po śmierci pisarza jego prace widział świat. Trzy książki zostały wydane przez rodzinę i przyjaciół pisarza.