851 Shares 970 views

Leczo z koncentratu pomidorowego: przepis. Składniki na lecho

lecho klasyczny – jest danie najlepiej znany w kuchni węgierskiej. Ale to bezpretensjonalny mix warzyw , więc jest to bardzo podobne, że teraz jest gotowa gospodyni w dowolnym miejscu na świecie. Istnieją setki różnych receptur dla niego, ale wszystkie one mają obecność trzech głównych komponentów: słodka papryka, pomidory i cebula. Można jednak próbować lecho z koncentratu pomidorowego.


Najprostszym sposobem

Wygląda lecho nie jest całkiem normalny. Po jego wytwarzanie są wykorzystywane wyłącznie do 2 kg, słodkiej papryki i sos z następujących produktów: 0,5 kg koncentratu pomidorowego, wody, 35 g soli, 10 groch pieprz zapachowych, 125 g cukru, para liści laurowych, 0,5 filiżanek dowolnego olej roślinny 30 g 9% octu.

Schemat Letcho przygotowanie koncentratu pomidorowego jest następujący:

 1. Dodać do sosu. Dla tej dużej mocy pasty rozcieńcza się wodą tak, że normalne do całkowitej objętości cieczy 1,5 litra. Dodać cukier, olej, przyprawy, sól i postawić na dużym ogniu i zagotować.
 2. Pieprz umyć, oczyścić całą drogę z nasion i pokroić na duże kawałki losowo. Wyrzucić je do sosu i gotować, stale mieszając, przez 15 minut.
 3. Wlać ocet, gotować wszystko razem przez kolejne 5 minut.
 4. Gotowy produkt rozszerzył do słoików, zwijać ciasne owinięcie i pozostaw w tej pozycji, aż do końcowego chłodzenia.

Mieszanina okazuje delikatne, miękkie i bardzo apetyczny.

Odmiany rosyjskie gospodynie

Rosyjska kochanka zawsze starał się wnieść radość do każdej standardowej receptury. W tym przypadku, oni wymyślić lecho z pastą z pomidorów i marchwi.

W związku z tym nieco zmienionego zestawu wstępnych składników: 3 kg pieprz potrzebuje 1 kg marchwi, pasta pomidorowa litrowym słoiku 250 g cukru, 35 g soli i 1 kubek octu roślinnego i 9% oleju.

Przygotowanie nowej mieszaniny był następujący:

 1. Wszystkie produkty zgodnie z recepturą, z wyjątkiem warzyw, wymieszać w osobnym garnku i doprowadzić do wrzenia na średnim ogniu.
 2. Przemyty i uwalnia od nasion papryki pocięte na paski o średniej wielkości. Marchew obrać i posiekać. Lepiej jest używać dużej tarce.
 3. Przygotowane warzywa wyrzucić do mieszaniny wrzenia i gotować przez 8-10 minut.

Dalsze traktowanie zaciskania i chłodzenie jest powtarzane. Ta wersja jest nieco inna od innych, ale dla rosyjskich smakoszy jest najbardziej odpowiedni ze względu na obecność środków spożywczych.

Z cebuli smaczniejsze

Każdy produkt w naczyniu własne zmiany. Cebula, na przykład, sprawia lecho z pomidorowy więcej przetargu, aromatyczne i nie tak ostry. A jeśli dodać jeszcze kilka pomidory, smak produkt będzie jeszcze ładniej.

W tym przykładzie wykonania, następująca zależność jest odpowiednie składniki: 3 kg pieprz, 1 kg cebuli i marchwi, pół litra koncentratu pomidorowego słoju i 0,5 kg pomidorów, 0,5 filiżanki cukru, 100 g oleju roślinnego, 60 g soli i 5 gałązek goździków.

Gotowanie będzie potrzebne do następujących technologii:

 1. Opłukać i pokroić warzywa: marchew – tarte pomidory pokroić na 6 sztuk, cebula – półpierścieni i pieprz – julienne.
 2. Przetwory spożywcze, aby umieścić w pojemniku szkliwa. Dodać cukier, sól, masło, goździki, otrzymaną mieszaninę postawić na ogniu. Że masa nie trzymać jej potrzebę ciągle mieszać.
 3. Po 35 minutach wrzenia, dodać koncentrat pomidorowy i gotować przez kolejne pół godziny do miękkości.

Z gotowanego produktu otrzymał doskonałe zimne orzeźwienie.

uproszczona wersja

Nie ma wzór w którym analog naczyń węgierskich przygotowywany w ogóle bez większego wysiłku.

Główne składniki to nie jest całkiem zwykły lecho: Koncentrat pomidorowy, pieprz i przyprawy. Lista więcej produktów jest następujące: 1 puli (500 g) z pasty pomidorowej, 3 kg pieprzu pół filiżanki każdej oleju roślinnego, 110 g cukru, 35 g octu i trochę soli.

Cały proces gotowania trwa krócej niż godzinę. Aby to zrobić:

 1. Pieprz przemyto rdzeniem, a następnie tnie się na duże kawałki na 4-6 części.
 2. Przygotować sos z masła, cukru, masła i soli.
 3. Pieprz umieścić na patelni, wlać masę pomidorową, a następnie umieścić na ogniu i doprowadzić do wrzenia. Potem płomienie zrobić mniej, aby dać produkty na wolnym ogniu jeszcze przez 15 minut.
 4. Następnie dodać ocet. I po 5 minutach skończył lecho może toczyć się w pre-sterylizowane słoikach.

Po 5 dniach będzie całkowicie gotowy. I w tym stanie pozostanie przez całą zimę.

Specyfika kuchni bułgarskiej

Każdy naród ma swoje własne cechy. Jest to widoczne nie tylko w sposobie życia ludzi i ich sposób ubierania. Wszystkie zwyczaje i obyczaje, a także możliwe charakteryzuje kuchni narodowej. Na przykład, bułgarski lecho z koncentratu pomidorowego nie wygląda, że przygotowywane są przez naszą gospodynię. To nie jest dla nas zwykle mieszaniną duszonych warzyw i aromatyczne kawałkami papryki słodkiej smakowej nadzienia. Do wytwarzania takiej potrzeby delikatności 2 kg pieprzu, 125 g cukru, 800 g pasty i 20 g soli.

Kucharz to danie powinny być następujące:

 1. Przemyto papryki oczyszczane z nadmiaru (nasiona, łodygi), a następnie tnie się na płaskich pasków.
 2. pasty pomidorowej zmieszano z wodą w równych ilościach, dodać pozostałe składniki (cukier, sól). Ugotowaną masę wlać do miski, umieścić w ogniu, doprowadzić powoli do wrzenia.
 3. We wrzącej marynaty put pieprzu gotować przez 20 minut w niskiej temperaturze. W tym czasie, niech sok i pieprz zaimpregnowany jednocześnie pachnącego nadzienia.

Gorąca masa może rozprzestrzeniać się z bankami o dowolnej pojemności, zakasać i wysłać do ostygnięcia na 1-2 dni, szczelnie owinięte w ciepły koc.

Dla miłośników pikantnych potraw

Jak już powiedzieliśmy, gotowanie lecho z koncentratu pomidorowego można przeprowadzić na różne sposoby. Dla fanów ostrej niewiele można zaproponować następujące opcje.

Produktów trzeba: 1 kg koncentratu pomidorowego, 20 g soli, 2½ kilogram pieprzu, 0,5 filiżanki octu i oleju roślinnego, 100 g cukru, 1 łyżeczka papryki chili papryki.

Gotowane w bardzo prosty sposób:

 1. Pieprz pokroić w paski.
 2. Pozostałe składniki miesza się i ogrzewa do wrzenia w szerokim patelni.
 3. Pokrycie wrzącej pieprz masy, gotować 5 minut na małym ogniu. Lecho gotowy.

Teraz może to być zwinięte i wysłany do przechowywania. Danie jest zaskakująco szybkie w przygotowaniu, a jeść to może być po upływie 3 dni. to zajmie czasu, tak aby produkt teraźniejszości i kupił mu specyficzny smak. To może być spożywane jako przekąski, stosuje się do mięsa lub używać jako dodatek do gorącego naczynia.

Pikantna sałatka

Jest to niemożliwe, aby wymienić wszystkie Letcho przedmiotu z koncentratu pomidorowego. Ci, którzy są przeciwwskazane w ostrych dodatków i środków aromatyzujących, odpowiednie receptury z papryki i marchewki.

Trzeba tylko: pół litra wody, sól, olej roślinny, cukier, 3 łyżki koncentratu pomidorowego, marchew i słodkiej papryki.

Przygotowanie wszystkiego w kolejności:

 1. Pasty rozcieńcza się czystą wodą. Znak cukier i sól w stosunku 1: 2, jak i z olejem. Wszystkie produkty są mieszane, wlać do szerokiego naczynia i powoli doprowadzić do wrzenia.
 2. Przemyte marchew pocięte na paski i pasków pieprzu. Produkty przemian gotować we wrzącej masy, które są nieco złagodniał, ale nie grał spustoszenie i pozostają chrupiące. W przeciwnym razie, dostać składanka roślinnego.
 3. Wszystkie składniki są połączone ze sobą, dodać pieprz, trochę goździki, liść laurowy i pokipyatit 2-3 minuty.

Przed zwijanie liści wawrzynu zawsze musi być usunięty, tak aby nie dać gorzką sałatki.

Co ugotować Lecho

Ostatnio coraz bardziej popularne dania warzywne: świeże sałatki, soczyste przekąskę lub na parze pachnący mieszanka. Wśród nich wyróżnia się ogólnie tło Lecho. To danie przynajmniej raz w swojej praktyce kulinarnej przygotowuje każdą gospodynię. Dowiedział się o tym od dzieciństwa, tak jak reszta jego życia. Wynaleziony przez węgierskich kucharzy, danie jest ciągle ulepszane: są nowe opcje i kreatywne rozwiązania. Często dotyczy to preparat. Jak wiadomo, podstawowe składniki do lecho – papryka i pomidory. Ale z czasem, wykaz składników rozszerzyła znacząco. Letcho przygotować stali z bakłażana, cebuli, marchwi i cukini, pomidorów i zamiast używać pastę pomidorową. To pozwoliło się patrzeć na naczyniu z drugiej strony. Jeśli pierwotnie wprowadzone w produktach mięsnych Letcho: wędzone mięso, pieczony boczek lub kiełbasę, a następnie w miarę upływu czasu mieszanina zmieniła się wspaniałą zimną przekąskę lub nawet osobnym naczyniu. Składa się z zestawu różnych warzyw i przypraw, ale utrzymuje prosty i zrozumiały dla wszystkich technologii wytwarzania. A teraz lecho bezpiecznie założyć, dania kuchni międzynarodowej.