622 Shares 936 views

Podsumowanie „Lalka” Nosov – historia, która uczy współczucia

Jewgienij Nosov – pisarz, laureat Nagrody Państwowej. Gorkiego. Ma wiele prac na temat wojny, ojczyzny. W swojej historii „Lalka” podnosi kwestię duchowości, duchowych ludzi znieczulica. Podsumowanie „Lalka” Nosov pomóc czytelnikowi szybko zapoznać się z produktem i wyciągnąć własne wnioski o nim.


Akimych

Ta historia ma dwa imiona – drugi – jest „Akimych”. Dlaczego? Bo on jest głównym bohaterem dzieła. Fabuła Nosov „Lalka” zapoznają czytelnika z tą osobą.

Narratorem w imieniu Evgeniya Nosova. Opowiada o swoich towarzyszy, z którymi walczył w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Oni Akimych razem udział w kilku operacjach wojskowych, w tym na Białorusi i Polski. Ale jedna została ranna.

Stłuczenie nie przeszedł niezauważony. Do tej pory, choć minęło już dziesięć lat, kiedy jest zmartwiony, a potem traci mowę, blady, milczący, iz mąki patrzy na niego, a jego usta w tym samym czasie bezradnie wyciągnąć rurę.

Kiedy poszedł do Akimych ląd raz żywy i zamożnych rzekę. To tutaj, że zabiera czytelnika podsumowanie. Etap „lalki” Nosov rozpoczyna się w zbiorniku. Pisarz mówi o tym, jak potężna była to rzeka wcześniej. Riverbed porośnięte trawą, został zawężony. Akimych niestety oglądałem spektakl.

Oto historia wpadł w jego historii E. Nosov „Lalka”. Fabuła opowiada o nieprzyjemnym wydarzeniu.

Profanacja lalką

Gdy autor spotkał swojego przyjaciela Akimych. Wyglądał bardzo zmartwiony. Zwrócił się do rowu, gdzie leżała lalka. Rozłożyła nogi i ramiona. Jego twarz była nadal urodziwa. Ale oczy były tłoczone i piękne włosy były widocznym miejscu oparzenia. Suknia została usunięta, a niebieskie spodnie i ciało sdornuty także została spalona, to istykano palenie papierosów.

Akimych wziął lalkę, pogłaskała go i powiedział, że to nie był pierwszy raz. Zauważył, że prawie taką samą rolkę w kosza w hałdy śmieci. To taki smutny moment prowadzą czytelnika podsumowanie. „Lalka” Nosov każe nam myśleć o okrutnych i cynicznych działań.

pogrzeb lalka

Akimych powiedział, że gdy widzi to, to nawet farszów. A ludzie mijają obojętnie. Przechodzą kochanków par, rodzin z dziećmi, a nikt nie zwraca uwagi na opuszczonych i zniszczonych lalek. Akimych się, że jest z znieczulica dusza i ślepoty.

Główny bohater nie było. Jest to opisane i podsumowanie. „Lalka” Nosov uczy dobro czytelnika i obojętny. Akimych wziął łopatę i mapach miejsce, zaczął kopać grób. Sięgnął pilnie i sumiennie.

Lalka stanowi wzrost o około metr, ale bohaterem jamy wykopane trochę więcej. Przyniósł siano, umieścić go w rowku, i postawił go na szczycie lalki. Top też mam pokropił go sianem. Wyprostował męczenników ubrania i zaczął kopać. „Po prostu nie kopać” – powiedział ból Akimych. Przeciwnie, miał na myśli ludzką obojętność, znieczulica.

Historia uczy, dobroć i współczucie.