142 Shares 7635 views

Streszczenie fabuły Viktora Astafeva „Vasyutkin Lake”

Fabuła "Vasyutkin Lake" napisany przez Viktorom Astafevym w 1956 roku. Pomysł stworzenia historię o chłopcu, zagubiony w tajdze, przyszedł do autora, kiedy był jeszcze w szkole. Wtedy jego praca na wolnym tematu i został uznany za najlepszy opublikowany w gazetce szkolnej. Po wielu latach Astafjevs pamiętał swoje stworzenie, a opublikował historię dla dzieci.

Streszczenie opowiadania „Vasyutkin Lake”

Vasyutka, trzynaście nastolatek podczas wakacji często poławiane razem z zespołem, który był prowadzony przez ojca. Podczas gdy dorośli naprawione łodzie i sieci, chłopiec poszedł do lasu, aby zbierać szyszki. Raz na spacerze, postanowił strzelać głuszca. W dążeniu do zranionego ptaka chłopiec zgubił drogę i zabłądził. Najpierw zdobył paniki, ale potem przypomniał sobie wszystko, czego uczono rodzimy, zaczął myśleć, jak wrócić do domu. Przygotował opał na noc, palone głuszec, a rano określone.

Vasyutkin jezioro

Do wieczora chłopiec przypadkowo natknął się na jeziorze. Nie strzela kilka kaczek. Dopiero rano, postanowił, aby uzyskać jego zdobycz z wody. I tutaj można się spodziewać, aby otworzyć. Jezioro było rybą przez tysiąc. A w jeziorze płynęła rzeka, który biegł wzdłuż lasu. Miał nadzieję, że doprowadzi go do Jeniseju. Jednak Vasyutke nie szczęście jak pogoda okazało złe, i zaczął padać deszcz. Chłopiec ukrył pod gałęziami jodły, kawałek chleba jeść, zajętych od domu, i zasnął, przywiązanie do drzewa. Rano nastolatek popełnił ogień, żeby się ogrzać.

zbawienie

Vasyutka nagle usłyszał cichy dźwięk podobny do pisku statku. Zdał sobie sprawę, że wrzało parowego. Chłopiec miał i poszedł do dźwięku. Siła jego lewej stronie, ale nie zapomnij zadbać o jedzenie. On smażone dwie gęsi i poszedł dalej. Wkrótce Vasyutka przyszedł na obcym lądzie. Chociaż myślał, gdzie iść dalej, daleko wydawało się dymem ze statku. Czekał, podczas gdy statek podpłynąć blisko, chłopiec zaczął machać rękami w nadziei, że sporządzał pasażerów. Jeden mężczyzna pomachał. Jednak chłopiec zrozumiał, że ludzie najprawdopodobniej nie przywiązuje żadnej wagi do tego powitania, ponieważ w podróż, pasażerowie nie są już widoczne na brzegach tych, którzy machali rękami. Vasyutkoy przezwyciężyć rozpacz. Zaczął się przygotować na noc, ale nagle zobaczył rybosborochny łodzi i zaczął głośno krzyczeć. Wreszcie dostrzegł go, wziął na pokład.

powrót

Chłopiec łódź karmione i zabrać do domu. Wszyscy byli zadowoleni, że mamy go z powrotem, bo nie jest już nadzieję na znalezienie żywego. Chłopiec powiedział ojcu o wspaniałej jeziora, gdzie jest dużo ryb. Rano, cały zespół udał się do miejsca, które mają nastolatka. To miejsce i postanowił nazwać „Vasyutkin jezioro.” Ryby nie było naprawdę dużo. Musiałem zadzwonić do innej brygady przynieść cały połów. Dziś Vasyutkin jezioro można znaleźć nawet na kartach.

wniosek

Dzieci szkolne czytać dużo dobrej literatury. To stworzenie przez autorów takich jak Korolenko Sołżenicyn Afanasiev. „Vasyutkin Lake” – jedno z dzieł wszystkich nastolatków. Po tym wszystkim, tutaj mówi o odwadze i waleczności zwykłego chłopca złowione w trudnych sytuacjach życiowych.