891 Shares 4207 views

ATV „Dune”: właściwości, działanie, zalety i wady

ATV krajowy „Dune” do przemieszczania ludzi i towarów na obszarach pokrytych śniegiem lub podmokłych. Urządzenie jest w stanie przezwyciężyć głębokie zaspy, a także gliny i torfu drogi. Ponadto, zgodnie z siłami napędowymi trójkołowy okopów, skarp i składowisk wypełnionych masy o dużej lepkości do głębokości 30 cm.

ogólny opis

ATV „Dune” został stworzony na podstawie SUV „Sowa”. Jest on wyposażony w bloku dwusuwowego z wymuszonym pogody chłodzenia. Objętość silnika wynosi 200 centymetrów sześciennych, zaczął używać skrzydłem. Karakata wyposażone w urządzenia oświetleniowe i bagażnika, może być używany na drogach publicznych. Urządzenie jest idealne dla turystów, wędkarzy, myśliwych i geologów.

Projektanci wykorzystali Terenowe-win formuły – w połączeniu większe koła i lekki inżynierię. Ponadto dodaje szereg innowacyjnych rozwiązań. Na kółkach terenowe opony pojazdu zamontowane niskie ciśnienie, zwiększone widelec i ulepszony silnik. Skutkuje to trójkołowy ze spektakularnymi ustawień, które szybko i skutecznie zajmuje niszę wśród swoich konkurentów.

charakterystyki pracy

ATV „Dune” może być słusznie nazywany wyjątkowy przez dzisiejszej jednostki normalizacyjne. Technika została ogłoszona do kin w 2007 roku, ale w masie trafił do sprzedaży dopiero w 2010 roku. W tym czasie twórcy udoskonalili konstrukcję, co pozwala przezwyciężyć wszelkiego rodzaju przeszkody.

Najważniejsze funkcje:

  • Składnik nośność – do 200 kg;
  • Maksymalna waga holowanego urządzenia – 270 kg;
  • prędkość maksymalna – 40 km na godzinę;
  • liczba miejsc – dwa;
  • waga netto pojazdu – 0,33 ton;
  • przednie zawieszenie – wahacze z amortyzatorów hydraulicznych sprężyny;
  • tylne zawieszenie jest nieobecny;
  • Rama – element rurowy spawana typu;
  • Istnieją tylne łożysko wału, umieszczony na noszach.

Pomimo faktu, że ATV „Dune” nie ma cech szybkich i wysoką nośność, może tam, gdzie inni rówieśnicy nie są nawet warte wypróbowania. W zasadzie, zaprojektował go.

Historia powstania

W regionach o trudnych warunkach klimatycznych specjalnego transportu – to jest prawdziwa konieczność. Wielu projektantów nie pomyślał o tym, jak stworzyć maszynę, która będzie nie tylko przezwyciężyć ogromne połacie tundry, ale nie zaszkodzi naturę. Początkowo postrzegany jako SUV zaprojektowany skuter. Jednak w procesie nowych pomysłów, które z powodzeniem przychodzą prawdziwy projektant Marynin i jego współpracowników.

Opona niskiego ciśnienia ustawiony na „Barkhan” są przyjazne dla rzadką roślinnością Północy. Nawet po trójkołowy przejdzie przez mchu lub niedojrzałych drzew, nie znikają, ale po krótkim czasie odnowić pełnego procesu życia.

eksploatacja

Teren pojazd na kołach „Dune” można łatwo przezwyciężyć brak dróg. W tej technice idzie płynnie i bez szarpnięć. Quad porusza się z małą prędkością i można nawet pływać. Opcja ta jest dostępna z powodu obecności światła i szerokich kołach. Łódź trójkołowy z pewnością nie zastąpi, ale w przypadku popadnięcia przez lód z wody wspina się powoli i pewnie. Trudności pojawiają się przy opuszczeniem zbiornika przez yl. W takiej sytuacji lepiej jest użyć do góry.

Na asfalcie pojazd zachowuje nie mniej pewny siebie niż na drogach. Urządzenie płynnie pokonać wszelkie nierówności, ale trochę kołysanie. Samochód terenowy na swoją nazwę, przypominający wielbłąda, ujmująca niekończące się połacie pustyni. Mimo to, asfalt – to nie jest jego elementem.

funkcje

Pasażerowie jeździć na „Barkhan” nie można nazwać wygodne. Przez trójkołowy muszą dostosować w celu utrzymania równowagi. Kierowca musi poprawnie obliczyć trajektorię kół, poza tym zwiększa możliwość wywrócenia. wózki śnieg bagienne nie są przeznaczone do wyścigów i rajdów. Jego głównym zadaniem – aby pokonać każdą off-road, z którymi radzi sobie.

ATV trzykołowe mają zwiększony prześwit, który praktycznie eliminuje dolnej powierzchni chwytanie. pojazdów autobusowych ciężko, o niskim bieżniku łatwo zacząć się ślizgać. Jednak dzięki dobrej bezwładności i niskiej wadze szybko znaleźć kontakt z jakąkolwiek powierzchnią. Przepuszczalność można zwiększyć za pomocą specjalnych taśm lub nici.

ATV "Dune": cena

Trójkołowy, który jeździ na wszelkich drogach, pływaków, po prostu nie latać, można kupić w cenie 245 tysięcy rubli dla nowej jednostki. Używane modele są dostępne w 2-3 razy tańsze, w zależności od stanu.

Przy wyborze producenci maszyn należy wziąć pod uwagę zalecenia dotyczące stosowania środków smarnych i ich części składowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na opony, ponieważ zużywają się w wyniku niewłaściwego działania dość szybko.

aplikacja

ATV „Dune”, którego cena jest do zaakceptowania, jest nieodzownym transportu dla turystów, którzy chcą odwiedzić mało zbadany obszar. Również idealny technika rybaków, myśliwych, extremals i ludzie w odległych osiedli.

Rzeczywiste działanie trójkołowy krajowym nie można nazwać elementarną. Zarządzanie jednostka wymaga doświadczenia, zaufania i dowcip. Jeśli to konieczne, „Diuna” można poprawić. Często dotyczy to elementy światła i koła. Oglądane terenowy pojazd uważany uzkoprofilnye pojazd, który jest przydatny w wielu regionach kraju.

Na koniec

Podsumowując, można zauważyć, że quad „Dune” – technika, która przeznaczona jest do pokonania różne przeszkody, począwszy od piasku i gliny, do małych stawów. Trójkołowy nie skupia się na przejażdżkę dużych prędkości. Jego główną zaletą – wysoka przepuszczalność. Karakata jest godnym konkurentem wśród identycznej klasy urządzeń, nie tylko w kraju, ale także na całym świecie.