326 Shares 8098 views

Ciężki ciągnik siodłowy KAMAZ-65226: przegląd, funkcje i opinie

W 2007 roku, największy w tym czasie samochód w klasie została wydana w Rosji ciągników. Nazwa tego znanego samochodu – KAMAZ-65226. W tym czasie był w stanie stać się absolutnym liderem w obecności najmocniejszego silnika wysokoprężnego i wzmocnionej zawieszenia. Ta ciężarówka i bardziej zostaną omówione w tym artykule.


Główne parametry

KAMAZ-65226, którego cechy są w pełni opisane poniżej, to potężny pojazd, który może rozwiązać wiele zadań. Wśród parametrów pojawiają się:

 • Model silnika – BF8M1015C DEUTZ ( "Euro-2") z turbodoładowaniem diesel. Istnieje również bardzo skuteczny i chłodnica powietrza doładowującego.
 • Moc znamionowa, KM / prędkość obrotowa wału korbowego ,. / min. – 544/1900.
 • Maksymalny poziom momentu obrotowego – 2637 Nm.
 • Układ cylindra i numer – w kształcie litery V, 8 sztuk.
 • Pojemność silnika – 15,9 litrów.
 • Otwór – 132 milimetrów.
 • Długość skoku tłoka – 145 mm.
 • współczynnik kompresji indeks – 17.
 • Pojazd krawężnik masa – 11,850 kg.
 • Całkowita masa – 33500 kg.
 • Masa całkowita – 97000 kg.
 • Pełna naczepa masa – 85000 kg.
 • Pojemność zbiornika paliwa – 500 litrów.
 • Model Skrzynia biegów – ZF 16S 251 typu mechanicznego z szesnastu etapów.
 • Koło – dysk wyposażony w opony pneumatyczne komory.
 • Wymiary obrzeża – 8.0-20 (216-508).
 • Parametry opon – 12.00 R20 (320 R508).
 • Maksymalna prędkość jazdy – co najmniej 60 km / h.
 • Baterie – 2 sztuki, 12/190 V / Achasov.
 • Sprzęgło – pojedynczy otwór płytki.
 • Rodzaj napędu – hydrauliczny z uniwersalnym wzmacniaczem pneumatycznym.
 • Przełożenie – 5,55.
 • Rodzaj skrzynce rozdzielczej – mechaniczne, ZF STEYR, dwustopniowe. Centrum różnica jest zablokowane bezpiecznie.
 • Przełożenie pierwszego transferu – 1,41.
 • Przełożenie drugiego biegu – 0,91.

rozszyfrowania etykietowanie

KAMAZ 65226 6010-77 E3 ma za ciężarówką model podstawowy, co jest sygnalizowane w zakodowanej drugiej cyfry – „5”. Już pierwszy numer – „6” – mówi nam, że samochód należy do klasy samochodów ciężarowych, których waga łącznie jest w przedziale 21-40 ton. Ostatnia cyfra „6” oznacza, że ciągnik został stworzony dla jego późniejszego wykorzystania w umiarkowanej strefie klimatycznej. „6010” Liczby są oznaką pewnego rodzaju reguły kierownicy. E3 – jest indeksem, co wskazuje na obecność silnika samochodu ciężarowego, który jest w stanie pracować w trudnych warunkach i spełnia wszystkie wymogi techniczne Stowarzyszenia projektantów samochodów.

Zakres pracy pojazdu

KAMAZ 65226-6010-77 masowej produkcji. Ze względu na obecność w nim AWD on sam czuje się całkiem dobrze w warunkach zarówno międzynarodowej drogi i biegowego. Ponadto cechy konstrukcyjne maszyny, można go używać nawet w ekstremalnych sytuacjach, co znacznie przyczynia się do trwałe, odporne na zmiany temperatury i zużycia paliwa silnika. Wielu użytkowników pojazdów ciężarowych zauważyli, że nawet przy bardzo niskich temperaturach otoczenia wózka uruchomić bez żadnych poważnych problemów w krótkim czasie, bez konieczności kierowcy większego wysiłku.

funkcje jazdy

Kamaz-65226 traktor, nawet przy pełnym załadowaniu, przezwycięża doskonała wartość wzrasta o 30 stopni. Chociaż, jak widać, i uprzedzeń shestidesyatigradusnye samochodu może podróżować bez jakiegokolwiek zagrożenia dla jego bezpieczeństwa. Jednakże bardziej delikatne ups pokazują, że samochód jest doskonale utrzymywane w miejscu dzięki dobrze funkcjonującym hamulca postojowego, co jest bardzo ważne dla maszyn tej klasy.

opinie kierowców

KAMAZ-65226 wyposażony jest w optymalnej transmisji operacyjnej, o czym świadczą opinie kierowców, którzy nie sprawiają, że na wszystkich skarg. Przełączanie prędkości w samochodzie bez żadnych problemów. Jeśli mówimy o podstawowych narzędzi pracy samochodu, potem piąty i ósmy, znajduje się w dolnym rzędzie, a czwarty i siódmy w górę. Często kierowca jest ich używania. Ważnym zastrzeżenie: zastosowanie ósmy transmisję na wspólnym pochodzeniu i wznoszenia trudne, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie tzw Transmisje gier. Choć zrozumiałe jest, że bez względu na to potężna technika jest wciąż na czele niektórych sytuacjach jest to doświadczenie kierowcy wychodzi, tym bardziej, że czasami KamAZ zmuszony udać się do rzeczywistych warunkach terenowych.

Niuanse konstrukcji samochodu

Kamaz-65226 wyposażony w sprzęgło typu siodłowego z łączników energetycznych. To urządzenie jest nieco wyższa niż w innych podobnych modeli samochodów. Funkcja ta pozwala na wózek do transportu bardzo dużych obciążeń. Poza tym nie da się zignorować i dozowania dwustopniowa skrzynka, która jest powiązana z centralnym mechanizmem różnicowym zamek. Zespół ten daje możliwość dokładnego rozmieszczenia samochód z przyczepą, jednak wymagałoby to duży promień skrętu wystarczy.

Jednak KAMAZ-65226, a także każdy inny samochód, ma pewne wady. Tak więc, większość kierowców tak naprawdę nie podoba, że samochód jest wysoka, a zatem istnieją pewne trudności w celu obsługi wycieraczek i szyby. W dolnej części kabiny nie jest wyposażony w podnóżek i uchwyt, na którym kierowcy zwykle zatrzymuję się podczas prania i bocznych szyb. Chociaż nowsze modele ciężarówki te szczegóły zostały już uwzględnione, i twierdzi, że jest znacznie mniej. Generalnie sama kabina posiada trzy fotele i miejsce do spania. Producenci niepokoić o komfort siedzeń kierowcy i pasażera oraz przewidzianego rodzaju zawieszenia pneumatycznego.

Szczególna uwaga powinna być pełnoprawnym ciepło silnika. Chodzi o to, że urządzenie skupia się na transporcie ładunków o wadze prawie 100 ton. Oczywiście, taka surowość nie mogli podróżować z prędkością konwencjonalnego samochodu. W związku z tym silnik wystarczająco niska prędkość jest bardzo wrażliwe na ciepło, jeśli nie jest bardzo niepożądane przegrzania. Aby rozwiązać ten problem, projektanci roślinne uciekają się do instalowania specjalnej ramie za kabiną rur. Po obu stronach perełek na tej ramie również osadzony chłodnicę i chłodnicę z parą obowiązkowego wentylator dla dostarczania powietrza.

Zapasowy zestaw kół ciągnika w specjalnym miejscu i wznosi / zstępuje dzięki mechanizmu hydraulicznego.

samochód reflektory moc całkowicie wystarcza do wygodnej podróży na długich dystansach w nocy lub w warunkach słabej widoczności.

Kto kupuje?

KAMAZ-65226 (specyfikacje – 6×6 pojazd terenowy) jest bardzo często nabywają firmy naftowe, firmy budowlane, firmy wydobywcze, jak również struktury specjalizujące się w transporcie różnych ciężkich maszyn. Większość z tych, którzy kupują samochód, dać mu kolejność 5-6 mln rubli rosyjskich, które, jeśli spojrzeć na szczegóły, nie tak dużo. A wszystko dlatego, ciężarówki tej jakości, to koszt jest całkiem do przyjęcia i ekonomicznego punktu widzenia, biorąc pod uwagę jego długoterminową niezawodność i bezawaryjną pracę. Ostateczny koszt maszynie zależeć będzie od jego cech technicznych i przebieg, jeśli został on już stosowany wcześniej.

Ciekawostką o transporcie

Aby uzyskać jak najbardziej jasny, wygląda na to, opisaną ciągnika warto zobaczyć ulubionym serii wielu widzów o nazwie „Truckers”. Bohaterami tej Ser podróżował kraj był na ciężarówki KAMAZ-65226. Nawiasem mówiąc, szczyt aktywnych sprzedaż samochodów ciężarowych przyszedł tylko na okres transmisji serii.

Dokumenty na ciągniku

PTS KAMAZ-65226 jest wykonany, podobnie jak dla innych samochodów na specjalnych formularzach lub próbki prawnej. I to paszport został wydany przez producenta w przypadku zakupu. Dokument ten określa wszystkie niezbędne informacje na temat samochodu. Służy do wzmocnienia walki z nielegalną działalnością w odniesieniu do samochodów osobowych, definicja klasy samochodów ekologicznych i rejestracji.