511 Shares 6828 views

Jak tankowania samochodu na stacji benzynowej? Zasady tankowania na stacji benzynowej

tankowania samochodów – powszechne rzeczą dla wszystkich kierowców. Każda maszyna, nawet najbardziej ekonomiczny, prędzej czy później zwróci się do „jeść”. Jednak w tym pozornie prosty fakt, że istnieje tak wiele niuansów. Dzisiaj przyjrzymy się, jak do tankowania samochodu na stacji benzynowej.

Kiedy?

Absolutnie wszystkie nowoczesne samochody są wyposażone w specjalny wskaźnik na płycie centrali, która zapala się, gdy nie ma wystarczającej ilości paliwa w zbiorniku. Zazwyczaj ta zapala się, gdy samochód ma mniej niż 7-10 litrów benzyny. Jest to minimalny dopuszczalny poziom zawartości paliwa w zbiorniku. Ale widząc ten sygnał na desce rozdzielczej, nie panikuj, bo benzyna kończy się natychmiast. Oznacza to, że będziemy mieć zapas około 50-100 kilometrów. W ten sposób można znaleźć odpowiednią stację benzynową i kupić odpowiednią ilość paliwa.

Eksperci zalecają, aby wypełnić samochód, a nie kiedy panel LED czerwone światło, a gdy strzałka na tarczy przeszedł na pół. Oznacza to, że jeśli w lewo w zbiorniku jest mniej niż połowę paliwa – nadszedł czas, aby znaleźć stację benzynową.

wyszukiwanie stacji benzynowej

W tym momencie należy zwrócić szczególną uwagę. Paliwa na stacjach benzynowych, mogą się znacznie różnić pod względem właściwości, składu i jakości, nawet jeśli jest to ten sam 95 oktan. Dlatego każdy nadzienie ma swoją renomę. Dowiedz się, jak sprawiedliwy jest jedna lub druga stacja, to jest to możliwe z opinii pozostawionych na wyspecjalizowanych zasobów, albo z przyjaciółmi i znajomymi. Nawiasem mówiąc, stacja benzynowa musi mieć certyfikat dla swoich produktów. Należy określić, kiedy paliwo zostało zakupione, co jakość (liczba oktanowa), jak również z dowolnego producenta został zakupiony.

Do nieznanej stacji benzynowych z podejrzanie niskie ceny paliwa to lepiej nie zadzwonić. Najczęściej one zwiększyć liczbę oktanową „na miejscu”, przy pomocy dodatków. Czyli od 92 skrętów z 95-oktanowa benzyna. Oczywiście, jakość takiej mieszaniny jest niższa niniejszego AI-95. Dlatego też, aby nie zatkać układ paliwowy samochodu, należy wybrać sieć stacji benzynowych, gdzie będzie stale zatankować samochód. Są szczególnie dotknięte przez niskiej jakości oleju napędowego samochodów zagranicznych ostatnich latach wydaniu. Naprawa układu paliwowego w silnikach wysokoprężnych może kosztować dziesiątki tysięcy rubli. Zasadniczo istnieją problemy z pompą wysokiego ciśnienia paliwa (jest to naprawione lub wymienione), dysze (wykonane czyszczenia silne narzędzie lub USG), ale czasami z filtrami (tu trochę krwi nie może zrobić, jedno wyjście – kompletną wymianę).

Często sumienny stacja benzynowa wykazują bardzo wysokie ceny paliw. Ale jeśli myślisz, że stacja na tanie tankowanie będzie bardziej ekonomiczne rozwiązanie, jesteś głęboko w błędzie. I to nie tylko w układzie paliwowym jest zatkany brudem i depozytów. Samochód na benzynę niskiej jakości traci przyspieszenie tempa i siły, podczas gdy wzrasta zużycie paliwa. Wszystko to wpływa negatywnie na kierowcę torebce. Dlatego lepiej jest grać bezpiecznie i wybrać jedną firmę. Można nawet dać zniżkę jako stałego klienta.

tankowania gazu

Gdzie napełnić samochód z gazem? W Rosji, te stacje benzynowe znacznie mniej niż benzyny, więc przy wyborze firmy jest o wiele trudniejsze. Ale można znaleźć odpowiednie opinie o stacjach benzynowych. Należy pamiętać, że produkt niskiej jakości może obniżyć reduktor gazu, który jest istotny element kosztów.

Jak tankowania samochodu na stacji benzynowej? O zasadach

Istnieje szereg zasad tankowania samochodu na stacji benzynowej. Spójrzmy na nich szczegółowo. Więc najpierw trzeba dowiedzieć się, po której stronie włazu zbiornika znajduje się na komputerze. Można go w lewo lub w prawo. Podjechać do kolumny potrzebują tylko po stronie, gdzie drzwi. W przeciwnym razie lub cysterny muszą wyciągnąć wąż przez całą maszynę. Ale jego długość nie jest wystarczająca, a następnie trzeba zawrócić i przejść do następnej kolumny. Ciemność, jednym słowem. A jeśli dla Ciebie również i najważniejszy?

Podczas tankowania należy zwrócić uwagę na położenie pistoletu. Jeśli jest luźny lub nie osiąga wlewu podczas dostarczania paliwa może wylecieć. W tym samym czasie pieniędzy na benzynę rozlane na asfalcie ty nikt nie będzie powrotu.

Przed tankowaniem samochodu koniecznie tłumione. Przed napełnić samochód z gazem, należy wysiąść wszystkich pasażerów. Większość tych wymagań wykazują stacji metanu. Pasażerowie dostarczyły małe domki, altanki, gdzie można jeździć na czas. A co najważniejsze – podczas tankowania Zabrania się palić w pobliżu samochodu. Nawet proste opary benzyny może wywołać wybuch na stacji benzynowej, którego konsekwencje są łatwe do przewidzenia.

Czasami zdarza się tak, że bez wyraźnego powodu zablokował dźwignię pistoletu. W tym przypadku Zbiornik paliwa jest zatrzymany. Jak się zachować w takiej sytuacji? Należy udać się do kasy i powiedzieć, że paliwo nie jest dostarczane. Po on daje pewne wskazówki (najczęściej zaleca się wyjąć pistolet, powiesić go i ponownie zainstalować zbiornik), paliwo popłynie z normalną szybkością.

Jak tankowania samochodu na stacji benzynowej? liczba oktanowa

We wszystkich stacjach benzynowych mają wiele rodzajów paliw, w tym oleju napędowego i benzyny koniecznie obecnego. Ten ostatni ma liczbie oktanowej od 72 do 100. Może być AI-80 AI-92, a Al-95. Jest oczywiste, że niemożliwe jest, aby wypełnić samochód napędowego z benzyną, i vice versa. W tym wypadku, samochód na pewno nie pójdzie, a silnik będzie podlegać wymianie lub naprawie głównej. Ale zmieniać liczbę oktanową, jak to możliwe. Na bona fide samochodu obcego na stacji benzynowej jest dość bezpiecznie wlać 92 th zamiast 95., określony przez producenta. 92 samochodów benzynowych iść jak również na 95.. Ale tu trzeba wiedzieć linię. Bentley w 72. benzyny oczywiście nie minie, a 10 km. Taki eksperyment może spowodować kierowcy bardzo smutny. W związku z tym, płyn oktan poniżej AI-92 nie nadaje się do odlewania w zbiorniku obcych samochodowego.

Jeśli przyszedł tankowanie, należy powiedzieć mu markę paliwa, a dopiero potem przejść do wpłacania pieniędzy do kasy. Tutaj można podać konkretną kwotę, liczbę litrów lub zamówić „pełny zbiornik”.

Jak wypełnić samochód na stacji benzynowej?

Co jeśli nie ma tankowania na stacji benzynowej? Taka sytuacja zdarza się często na stacjach benzynowych. Jest prawie zawsze trzeba robić wszystko samemu. Tak, jak wypełnić samochód z gazem? Aby to zrobić, jechać do prawej kolumny, aby stłumić silnik i postawić samochód na ręcznym hamulcu (lub przenieść). Następnie odkręcić korek (jeśli zbiornik propanu). Następnie usunąć kolumnę z dyszy paliwa i wstawić ją w szyję. Ale aby nie spadł podczas dostarczania paliwa, trzeba nacisnąć dźwignię i naprawić „pies” w tej pozycji. Następnie można przejść do kasy i zapłacić kwotę. Wtedy można tylko czekać aż zbiornik jest pełny. Przy końcu procesu ładowania, nacisnąć na dźwignię pistoletu. Więc otstegnet z zacisku. Po tym, zawiesić broń na kolumnie nakrętki. Teraz można przejść na drodze znowu. Były wszystkie zasady tankowania na stacji benzynowej.

Należy pamiętać,

Ważnym punktem: po napełnieniu pistolet Benzyna może wlać pozostałe paliwo. Aby nie brudne, a samochód sam, utrzymać nos do góry dźwigni oraz maksymalnej odległości od ubrania. W gazie stacje nie należy się niepokoić, czy pistolet jest rozpięty z ogromnym hałasem.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, jak do tankowania samochodu na stacji benzynowej. Jak widać, wszystkie zasady są dość proste. Najważniejsze – aby wybrać odpowiednią sieć stacji benzynowych oraz okresowe czyszczenie układu paliwowego (jeśli masz samochód Diesel). Koło nie tankowanie na których ceny wyższe niż średnia, dziesiątego drogi. Skąpiec płaci dwa razy. Po tym wszystkim, z niskiej jakości paliwa następna wycieczka może być ostatnim dla swojego pojazdu.