269 Shares 1841 views

Pytanie: Dlaczego muszę człowieka do człowieka?

Kwestia , dlaczego potrzebujemy człowieka do człowieka, jest wielokrotnie podane przez ludzi. I każdy myśli, że zna odpowiedź, ale nie każdy może je sformułować. Spróbujmy zrozumieć, dlaczego trzeba człowieka do człowieka.


Z biologicznego punktu widzenia

Jak również zwierzęta, jesteśmy ssakami. Jesteśmy napędzany przez tego samego instynktu: chcemy jeść, spać, aby chronić swoich bliskich, chronić swój dom, aby kontynuować wyścig, i tak dalej. Dyskusja na ten temat może być nieskończona. Jedyną rzeczą, która odróżnia nas od zwierząt, to umysł, zdolność myślenia, być świadomy. Otrzymaliśmy to w toku ewolucji. Filozofowie od czasów starożytnych szukających odpowiedzi na pytanie, dlaczego potrzebujemy ludzi. I o dziwo, wciąż nie może go znaleźć. Istnieją dwa punkty widzenia: naukowe i religijne. Z perspektywy pierwszej osoby – jest stworzenie materiału, który urodził się w trakcie postępu biologicznego. Na przykład, Darwin stwierdził, że wyewoluował z małpy. Aby to udowodnić, nawet teraz niemożliwe, jak również do odparcia. Z punktu widzenia Kościoła, człowiek – jest stworzenie Pana, że to siła wyższa, którego nikt nigdy nie widział, ale wszyscy wierzą, że jest. A jednak, dlaczego muszę człowieka do człowieka? C Punkt widzenia przetrwania – grupy przetrwania znacznie łatwiejsze. W związku z tym, ze zwierzętami, jesteśmy bardzo podobne. Pochodzą one ze sobą również w opakowaniach, szczyci, gdzie zawsze jest lider, który prowadzi wszystkie inne.

Z duchowego punktu widzenia,

ludzka potrzeba komunikacji i stwierdzeniu, obok m.in. siebie sięga czasów starożytnych, kiedy ludzie jeszcze nie wiedzą, jak się komunikować. Tylko w społeczeństwie takie same, jak zawsze będzie łatwiejsze i przeżywać trudności życiowych. Kontakty społeczne my pojawiają się zaraz po urodzeniu. Pierwszą osobą, widzimy i postrzegamy – mama. A następnie, w ciągu całego życia, bez względu na to jak nasze przeznaczenie jest utworzony, połączenie to nie możemy złamać. Ta sama zasada jest dodawana i pokrewieństwo. W trudnych chwilach tych ludzi, którzy szukają wsparcia w chwilach szczęścia dzielić się swoimi uczuciami. Kiedy zaczynamy, mamy własną rodzinę, istnieje potrzeba stworzenia, chronić. Tak więc, możemy stwierdzić, dlaczego musimy osoby ludzkiej:

 1. Do wygodnego życia i rozrywki.
 2. Do komunikacji, wymiany informacji.
 3. Aby pomóc zarówno fizyczne i psychiczne.
 4. Dla związków miłosnych.
 5. Dla przyjaznych stosunków.
 6. Dla prokreacji.
 7. W celu uczynienia go dla kogoś żyć.
 8. Iść przez życie razem.
 9. Aby wspierać w trudnych chwilach.
 10. W celu dzielenia radości i szczęścia.
 11. Aby czuć się w zimnym ogniu dosłownie iw przenośni.

I tak dalej. Listy powodów , dlaczego trzeba człowieka do człowieka, nie ma końca. Prawdopodobnie każdy z nas może coś ją wypełnić, ponieważ pomimo faktu, że jesteśmy ludźmi, wszyscy jesteśmy różni. Na zakończenie chciałbym przypomnieć filmu, w którym główną rolę odgrywaną przez Toma Hanksa, zwany „Cast Away”. Film ten film zobaczyć, co możemy zrobić z samotnością, brakiem ludzi na co dręczy jego skazane. Oczywiście, czasami chcesz być sam, aby myśleć, aby odzwierciedlić. Ale ten stan będzie prędzej czy później dobiegnie końca – i to będzie konieczne, do osoby, osób.