210 Shares 5229 views

Objawy niewydolności żylnej kończyn dolnych, leczenie lekami i ziołami, zdjęcia

Objawy niewydolności żylnej kończyn dolnych, których leczenie należy rozpocząć natychmiast, ludzie są często mylone ze zwykłym zmęczeniem. Prowadzi to do tego, że choroba rozwija się powoli i jest zdiagnozowany w stadium, które wymaga poważnych praktyk. Najczęściej rozpoznaniem niewydolności żylnej u osób starszych, którzy prowadzą siedzący tryb życia, picie alkoholu w dużych ilościach, palenie. Ale ostatnio istnieje tendencja tej choroby u młodych ludzi, zwłaszcza kobiety w ciąży.


Opis choroby

Niewydolność żylna – choroba charakteryzuje się upośledzeniem odpływu krwi żylnej z tkanek i narządów (w przypadku, gdy chodzi o nogi) w naczyniach, które prowadzą krwi do mięśnia sercowego nasycenia tlenem. Proces ten prowadzi do tego, że naczynia zaczynają się rozwijać, jest utworzona obrzęk kończyn dolnych. Krew w stagnacji, a to powoduje znaczne zaburzenia krążenia.

W wyniku tego procesu rozwoju choroby zwane „żylaki kończyn dolnych.” Choroba ta jest niebezpieczna jego konsekwencje. W niektórych przypadkach staje się przyczyną śmierci z powodu niedrożności naczyń krwionośnych w mózgu lub serca.

zasada rozwoju

Choroba rozwija się na tej zasadzie. Początkowo stagnacji krwi w kończynach dolnych. Jej nadmiar prowadzi do tego, że istnieje znaczna presja na ścianach żył. Wiedeń, z kolei, są rozciągnięte z powodu tej presji, a ich liście zaczną zamykać niekompletnie.

W wyniku tego, przepływ krwi jest zakłócany, a krew przestanie się poruszać w górę. To prowadzi do stagnacji i częściowy ruch w dół krwi.

dowód

Objawy niewydolności żylnej kończyn dolnych wyraźny i nie pozostawiają wątpliwości do właściwej diagnozy. Głównymi objawami są:

 1. Osoba czuje ciężar w nogach. Objaw ten jest bardziej widoczny wieczorem po pracy. Expander ból, bóle.
 2. Czasami są skurcze w kończynach dolnych (często zakłócony w nocy).
 3. W brzuchatego bóle mięśni wymawiane.
 4. Obecność obrzęku, który wzrósł po obciążeniu na nogach. Może to być chodzenie, stojąc w jednym miejscu. Obrzęki powstają w późnym popołudniem i rano znikać. Późnym stadium choroby charakteryzuje się znaczącym wzrostem objętości nożnego.
 5. Przebarwienia (ciemnienie skóry).
 6. Skóra staje się sucha, i pokazuje obierania, które towarzyszy ciągłe swędzenie. zmniejsza się sprężystość skóry (objawy przewlekłej niewydolności żylnej dolnych kończyn).
 7. Na nogach widocznej siatki naczyń, są czerwone i niebieskie „gwiazda”.
 8. Na późniejszym etapie opracowania rany. Ogólny stan pacjenta pogarsza się.

przyczyny

Istnieje cały szereg powodów, dla których choroba rozwija:

 • skłonności genetycznych;
 • wrodzony patologia naczyniowa;
 • Przegrzanie;
 • ciąża, poród (w przypadkach, gdy są one bardziej dotkliwe);
 • dużo wagowych (obciążenie w kończynach dolnych);
 • nadmierny wysiłek fizyczny lub ich całkowity brak;
 • podnoszenia ciężkich;
 • praca, która wymaga długotrwałej obecność w pozycji stojącej lub siedzącej;
 • przewlekłych chorób przewodu pokarmowego, co powoduje zaparć;
 • czynniki hormonalne bez nadzoru medycznego;
 • palenia, nadmiernego spożycia alkoholu;
 • wiek (objawy niewydolności żylnej kończyn dolnych, leczenie choroby w większości przypadków interesy osób w średnim i starszym wieku);
 • reorganizacja hormonalne (główną przyczyną choroby u młodzieży).

Formy ostre i przewlekłe

Objawy niewydolności żylnej kończyn dolnych, leczenie choroby, w różnych etapach mają swoje właściwości. Wszystkie cechy wymienione powyżej, odnoszą się bardziej do postaci przewlekłej choroby. Ale są chwile, kiedy okazuje niekorzystny stan stabilny na pierwszy rzut oka. Żylnej przeciążenie występuje natychmiast, tak że zatrzymuje się przepływ krwi. W medycynie, stan ten nazywany jest „ostra niewydolność żylna kończyn dolnych.” Leczenie w takich przypadkach jest, aby natychmiast rozpocząć.

Ostra forma przejawia się ciemnienie skóry (to kolor niebieski), ciężki obrzęk. U ludzi, są bóle kończyn dolnych, podwyższoną temperaturę ciała, częstość tętna, zimne poty wyróżnia. Ciężkie przypadki angażują się zator żył. Ostra forma grozi śmiertelne, jeśli nie wczesne leczenie.

klasyfikacja

Chirurdzy zazwyczaj stosowane klasyfikacji, w zależności od nasilenia objawów. Jest uważany za najbardziej zrozumiały dla zwykłego człowieka.

Klasyfikacja kompetencji:

 1. 0 stopni. Choroba nie może ustalić wynik badań instrumentalnych. Pacjent ma żadnych skarg: Brak ból, obrzęk nóg. Lekarz diagnozuje małe żylaki.
 2. I stopnia. U ludzi, istnieje małe obolałe ból w kończynach dolnych, ale nie zawsze są martwi. Czasami opuchnięte nogi. Zdolność do pracy normalnie.
 3. II stopnia. Charakteryzuje się utrzymującym się obrzękiem, pojawiają się plamy pigmentacyjne skóry. Pacjent zakłóca stałe swędzenie i łuszczenie się skóry. Osoba może prowadzić siedzący tryb życia tylko po otrzymaniu wsparcia leków.
 4. stopień III. Osoba z rozpoznaniem rany na nogach małego krwawienia. Często połączone przez wtórne zakażenia, zakrzepowe rozwija.

badanie

natychmiast konieczne skierować do lekarza, gdy pierwsze objawy niewydolności żylnej kończyn dolnych. Leczenie zależy od diagnozy, a to wymaga pełnej analizy. Pacjent powinien poinformować szczegółowo wszystkie objawy choroby, które Martwił się, i jak dawno powstały. Lekarz bada wzrokowo stopkę i na podstawie diagnoz (w celu wykrycia objawów choroby i oględziny praktycznie we wszystkich przypadkach wystarczający).

Dodatkowe procedury diagnostyczne:

 • morfologia krwi (należy zwrócić uwagę na poziom białych krwinek, która oznacza obecność stanu zapalnego w ciele pacjenta);
 • Ultrasonografia dolnych kończyn ;
 • ultradźwięków dupleksu skanowania.

leczenie

Przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych, które uważamy za w szczegółach leczenia, występuje częściej.

Główne sposoby leczenia:

 • stosowanie leków (zastosowanie wewnętrzne lub zewnętrzne);
 • Terapia kompresji;
 • chirurgia;
 • tradycyjnych metod.

Leczenie niewydolności żylnej kończyn dolnych celu wyeliminowania ciśnienia w żyłach i neutralizacji czynników, które prowadzą do uszkodzenia śródbłonka.

lek

Często ludzie mylą wczesne objawy niewydolności żylnej kończyn dolnych z innymi chorobami. Zabieg nie rozpoczną się w terminie, aw rzeczywistości może to być zminimalizowane. Dlatego lekarz musi uciekać się do bardziej poważnego leczenia choroby.

Celem leczenia farmakologicznego:

 • zmniejszenie nasilenia stanu zapalnego;
 • poprawiają krążenie w kończynach dolnych;
 • promowania drenaż limfatyczny (główne przyczyny obrzęk nóg);
 • wzmocnienie ścian naczyń, zwiększenia ich elastyczności;
 • owrzodzeń troficznych wymagają lokalne środki usztywniania leków do stosowania zewnętrznego (maści, kremy);
 • w obecności wtórnego zakażenia ośrodka na antybiotyki lub przeciwgrzybicze (w zależności od patogenu);
 • Późniejsze stadia choroby wymagają stosowania antykoagulantów i leków przeciwpłytkowych (aby zapobiec zdarzeniom zakrzepowym);
 • Zakrzepica, co się stało nagle, leki trombolityczne są wykorzystywane w ciągu pierwszych godzin od wystąpienia tej niebezpiecznej choroby.

Leczenie niewydolności żylnej kończyn dolnych wymaga strategii:

 1. Pierwszym krokiem jest podjęcie działań mających na celu wyeliminowanie stanu zapalnego i zapobiec infekcji wtórnej.
 2. W drugim etapie zadaniem terapii – przywrócić pełny przepływ krwi w kończynach dolnych.
 3. Trzeci etap – leczeniu podtrzymującym. Jednak w przypadkach, gdy leczenie było pokryte bezsilny potrzebę włączenia do poważniejszych metod.

Kiedy osoba wie, że ma niewydolność żylna kończyn dolnych, leczenie (leki) należy powołać się z lekarzem. Najbardziej popularny lek na tę chorobę są:

 • "Flebofa".
 • "Proktoven".
 • "Lioton"
 • "Fleboksar".

W przeciwnym razie mogą wystąpić powikłania zagrażające życiu. Czasami kończy się śmiercią.

terapii uciskowej

W ogóle, to jest oczywiste, że reprezentuje niewydolności żylnej kończyn dolnych. Objawy, leczenie (zdjęcie potwierdza, jak poważna jest choroba), jak mówiliśmy. Dlatego nie możemy ignorować leczenia, który obejmuje terapii uciskowej.

Sposób ten nadaje się tylko do wstępnego stadium choroby, a także do zapobiegania żylaków u kobiet w ciąży. Ponieważ kompresja pończoszniczych można stosować:

 • pończochy;
 • Golf (bardziej odpowiednia dla mężczyzn).

Taka dzianina jest przeznaczony do utrzymania optymalnego ciśnienia w stopę. Jest on wykonany z wysokiej jakości materiału, tak, że nacisk jest równomiernie na całej kończyny.

interwencja chirurgiczna

Uciekając się do tej metody leczenia w ciężkich przypadkach, gdy lek nie pomógł. Celem tej operacji – aby usunąć obszarach dotkniętych żyły. Procedura zależy od stopnia nasilenia choroby.

Podstawowe metody:

 1. Skleroterapii. W szczególny preparat podaje się żyły, z powodu której ścianka żyły uszkodzenia (to prowadzi do zarastania).
 2. Operacja Linton. Metoda ta została zaniechana. Opiera się on na nacięciu i podwiązanie żyły. Nowoczesne eksperci nie uciekać się do tego typu operacji.
 3. Metoda podwiązanie. Ze specjalnymi nakłuć żyły są przywiązane pod skórą, a węzeł pozostaje w skórze. Krążenie tym duchu jest zatrzymany. Istnieją przypadki, kiedy choroba nawraca po leczeniu.
 4. Endovasal krzepnięcia (efekt termiczny na obszarach dotkniętych żył).
 5. Miniflebektomiya. usunięcie żyły przez mikrootworów.

tradycyjne metody

Teraz wiemy, że mu jest niewydolność żylna kończyn dolnych (objawy). Ziołowe leczenie – od dawna znany sposób, który jest używany, aby pozbyć się tej choroby. Ale to jest niemożliwe, aby wybrać receptur tradycyjnej medycyny i niekontrolowanego korzystania z nich. Wstępnie trzeba skonsultować się z lekarzem.

Najbardziej popularne i skuteczne środki:

 • kasztan barwnik ;
 • nalewka z czosnku i chmielu;
 • ściska miodu;
 • girudoterapija (wykorzystanie pijawek w leczeniu).

powikłania

Co może okazać niewydolności żylnej kończyn dolnych dla ludzi? Leczenie, leki, terapia kompresji – zestaw działań, które nie mogą być zaniedbywane. Ale jeśli ktoś jest późno odnosi się do lekarza, lub nie spełniają wszystkich porad medycznych, jest obarczona niebezpiecznymi konsekwencjami. W pierwszej kolejności są rany, po uformowaniu skrzepy. W wyniku tych zmian prowadzi do choroby zakrzepowo-zatorowej.

Możliwe powikłania:

 • znaczny obrzęk kończyn;
 • zakrzepicę żył;
 • niebieskawy skóry;
 • silny ból.

profilaktyka

Omawialiśmy koncepcję „żylaki niewydolność kończyn dolnych” (objawy, leczenie choroby). W odniesieniu do zapobiegania, oznacza zgodność z zestawem reguł:

 • zwiększenie aktywności fizycznej;
 • Odmowa udziału sauny;
 • diety:
 • Odrzucenie tłuszczu, wędzonych i pikantne żywności;
 • Włączenie do diety większej ilości owoców i warzyw;
 • odmowa alkoholu, palenia tytoniu;
 • uniknięcie przegrzewania się na słońcu;
 • odmowa noszenia butów na wysokim obcasie.