770 Shares 6812 views

makaron gryczany

Makaron gryczany soba lub makaron – tradycyjna potrawa kuchni japońskiej znany od XVI wieku, produkowany na bazie mąki gryczanej. Szaro-brązowy kolor z makaronem nie jest szczególnie atrakcyjna, ale smak jest po prostu wspaniały. Do tabeli jest często podawane z sosem na specjalnej płytce, bez schłodzone bulionu lub zupy, makaron z gorącym bulionem.

Makaron soba są wykonane z gryki mąki z pszenicy, ponieważ produkt jest wytwarzany z czystego mąki gryki również gotowane miękkie. Według obowiązujących standardów w Japonii, dzięki czemu może być kluski zwane zawartość mąka gryczana o tej samej nazwie w nim powinno być 30% lub więcej. Uprawa gryki w Japonii rozpoczęła się w III. BC, ale gotować i jeść makaron gryczany japoński rozpoczęła całkiem niedawno – kilka wieków temu. Jednakże, makaron soba udało się złapać do gustu nich, otrzymując w popularności z wyjątkiem ryżu. W Japonii, makaron gryczany z mąki jest bardzo popularny jako fast food, to jest sprzedawane na każdym rogu.

Makaron gryczany przygotowywana łatwo i szybko, jak uniwersalnym produktem. Może mieć ciepło i na zimno jako danie główne, i danie, sałatki, zupy, gotowane, w wątrobie i smażone i bez sosu. Najbardziej pyszne, smaczne i delikatne jest uważany za „czysty” makaron gryczany, przygotowane bez dodatków. Gotować makaron soba należy z dużą ostrożnością, ponieważ jest to bardzo delikatny produkt. Jest bardzo cienki i długi makaron, to jest inny rodzaj cienia i łagodnym smaku, jest dobry do przyprawiania zimnych potraw z drobiu i mięsa, warzyw i sałatek zimnego mięsa.

Gryki kluski: recepta.

Skład: 250 g gryka makaron, korzeń imbiru (około 4-5 cm). Jeden średni marchew, cebula – 4 łodygi z bulw.. Sos: 350 ml. bulion, 5, art. l. słodkie wina ryżowego, 130 ml. sos sojowy, sól, pieprz. Do dekoracji: marynowanego imbiru.

korzeń imbiru i marchew umyć i czyste, zielone cebule i umyć oczyścić zewnętrzną powierzchnię skóry. Zagotowania wody i zanurzyć soba makaron, gdy woda wrze, to konieczne jest dodanie 250-300 mL. zimnej przegotowanej wody i gotować ponownie. Po tym, gotować makaron na kilka minut, a następnie wyrzucić na durszlak, a chcesz aby umyć go i niech woda drenażu dobrze. Marchew i cięcie imbir na cienkie paski, cebula – cienkich pierścieni blanszowane warzyw we wrzącej wodzie na 30 sekund, drenażu i umieścić je w pojemniku z zimną wodą. Po ochłodzeniu warzywa, woda musi być odprowadzona. W międzyczasie przygotować sos, do tej mieszanki w małym rondelku, bulion, sos sojowy, wino, sól i pieprz, zagotować i ostudzić. Sos musi być wylana na szerokich płaskich miseczkach przed podaniem.

Delikatnie wymieszać makaron z marchwi, cebuli i imbiru, rozłożone na płaskiej naczynia i dekoracji z marynowanym imbirem.

Makaron gryczany z warzywami.

Skład: 400 g gryki kluski i małego cukinia, cebula, oberżyny, zielony cebula, seler, 3 v. Łyżka sosu słodko-kwaśny i olej roślinny.

Gotować makaronu zgodnie ze wskazówkami podanymi w słonej wody do miękkości, a następnie usunąć w cedzidło i pokrywa folią. Cukinia oberżyny mycia i cięte na kawałki o 2 o 2 cm. Podgrzania oleju patelni do smażenia warzyw na wysokie temperatury lekko rumiane, ale nie staje się miękki. Dodaj do nich słodki i kwaśny sos i zielonej cebuli, wymieszać i podawać z makaronem. Wskazane jest w tej potrawy papryka chili i sosem sojowym.

Obecnie są suszone lub mrożone pokarmy gryki makaron soba, ale coraz więcej gospodyń ugotowany makaron gryczany własnymi rękami w domu własnych zakupionych produktów. Makaron – to trudny i długotrwały proces, ale warto.