93 Shares 3695 views

Kamień morelowy: lekarstwo czy trucizna?

Owoce – to bez wątpienia najbardziej użyteczne produkty. Zawierają one duże ilości witamin, a ponadto są one pobierana z żywością. A wśród najważniejszych dla zdrowia naszych owoców są morele. Te pyszne owoce są kochani, chyba każdy.


Wielu z nas jednak jeść tylko miąższ, uważając, że pestki moreli jest niejadalne. Ale to jest mylące. W rzeczywistości, mogą być tak samo użyteczne jak soczysty miąższ. Jądra pestki moreli – źródło cennych substancji. Wystarczy, aby móc wybrać, które z nich można jeść, a co – nie.

nasion moreli: jadalne czy nie?

Jest tylko jeden sposób, aby sprawdzić, czy masz jąderka czy nie. Tylko ci, którzy nie mają wyraźny gorzki smak, jadalne. Muszą być albo słodkie, albo coś przypomnieć wszystkie znane migdały. Jeśli smak nieprzyjemny – jest oczywiste, że taka kość jeść nie powinny znajdować się na moreli.

Jednakże, opierając się wyłącznie na własnych uczuć nadal nie warto. Wizyty u lekarza w celu sprawdzenia, czy nie szkodzą organizmowi zawarte w jąderek moreli z cyjanowodoru. Jeśli testy są dobre, można jeść około 25-30 gramów tego produktu dziennie.

Jak przydatne pestki moreli?

Od dawna wiadomo, że skórka moreli zawiera specjalne substancje, które zapobiegają rozwojowi raka. Jednak pestki moreli w tym przypadku jeszcze bardziej wydajne. Jeść co najmniej 3-4 sztuk dziennie, można zmniejszyć prawdopodobieństwo choroby jest niemal w stu procentach. Zawierają one ważne witaminy – B17, który wnika do wnętrza komórki, a jeśli nie zostanie znaleziony zmiany niskiej jakości, że albo przerw czy leczy. Na przykład, niektórzy twierdzą, że nasiona moreli są nie tylko doskonała profilaktyka raka, ale również medycyna, doskonale ważny we wczesnych etapach.

Jednak, aby wprowadzić je do diety to nie tylko z tego powodu. Jeśli masz problemy z układem krążenia, upewnij się, aby skorzystać z wymienionego produktu. Bardzo szybko można zauważyć poprawę.

W każdym razie, nasion moreli – doskonałe narzędzie, które pomogą Ci poradzić sobie z wieloma chorobami. Zapalenie oskrzeli, zapalenie tchawicy, jade, krztusiec – to tylko krótka lista dolegliwości, że pomaga leczyć.

Rdzeń pestki moreli – niezbędnym dla produktu witarianie. Zawiera dużą ilość substancji, które są ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. 100 g produktu zawiera około 45 g nienasyconych tłuszczów. Białko – aż 25 gramów. Dodatkowo, pestki moreli to w członków magnezu, potasu, wapnia, fosforu, żelaza.

Przed rozpoczęciem aktywnie korzystać z produktu, przeprowadzić eksperyment. Jeść tylko 2 sztuk. A jeśli w ciągu dnia czujesz się nie pogarsza, można stopniowo zwiększać ilość zjedzona jąderka (ale nie zapomnij o maksymalnej dawce – 30 g).

Jeśli czujesz nieprzyjemne objawy, lepiej zrezygnować z korzystania z nasion moreli. Istnieje wiele innych produktów, które zawierają dużą ilość składników odżywczych dla nas.