387 Shares 5189 views

Gry matematyczne dla pierwszej klasy. Opracowanie gier matematycznych dla dzieci

Cokolwiek można powiedzieć, matematyka jest skomplikowaną nauką. Dzieci trudno odczuć nawet najbardziej podstawową wiedzę. Jeśli chodzi o pierwszoklasiciela, którzy zaczynają rozumieć podstawy tej nauki, ważne jest, aby dostarczyć właściwych informacji w lekcjach.

Udowodniono, że każdy materiał, który jest podawany w formie gry, jest najlepiej wchłaniany przez dzieci klas pierwotnych. Ta technika będzie również skuteczna w matematyce. Praktycznie wszyscy nauczyciele stosują matematyczne gry dla dzieci do nauczania dzieci w wieku szkolnym.

Kiedy i jak używać gier matematycznych w szkole

Każde szkolenie z użyciem gier prowadzi uczniów do pełnego rozkoszy. Ale niezależnie od tego, ile dzieci lubiły gry, ich użycie nie zawsze jest właściwe. Na przykład, gdy musisz się nauczyć nowego materiału, tutaj o zabawie nie można iść i przemówienia. Zadanie uczniów – bez rozproszenia przez słuchanie nauczyciela i zapamiętanie.

W jakich przypadkach można używać gier matematycznych dla dzieci:

  • Nauczyciele przygotowują ciekawe gry do prowadzenia otwartych lekcji.
  • Możliwe jest dywersyfikowanie praktycznych zawodów przez takie konkursy, powtórzenie wcześniej wyuczonych materiałów.
  • Bez matematycznych quizów i konkursów nie można uniknąć pozalekcyjnych wydarzeń tematycznych.
  • Ciekawe gry logiczne i matematyki mogą być wykorzystywane przez rodziców podczas przygotowywania pracy domowej i samokształcenia dzieci.
  • Krótkie gry matematyczne stają się nagrodą za dobre zachowanie w klasie lub za doskonałe oceny w grupie kontrolnej.

Jak widać, istnieje wiele opcji, w których można korzystać z gry podczas treningu, a co ważniejsze, zawsze będzie to skuteczne i interesujące dla uczniów.

Korzystanie z gier podczas lekcji matematyki

Pierwsze lekcje mogą wydawać się matowe i uciążliwe dla wczorajszych uczniów przedszkolnych. Dziesięć minut krótkie przerwy w grze nie pozwalają dziecku zmęczyć. Promują koncentrację uwagi i stymulują zainteresowanie tematem studiów. Ale to nie jest wszystko, co gra matematyczna dla klasy 1 są przydatne.

Dzieci są lepsze i mądrzejsze niż ich przyjaciele i koledzy, w konkursach przyczynia się do powstania motywacji i emocji. A jeśli nagrody są przyznawane za grę, jest to dodatkowa zachęta.

Gra pomaga dziecku zobaczyć, że matematyka jest związana z prawdziwym życiem i jest często używana poza lekcjami.

Korzyścią z gier jest również to, że nie tylko rekreacja i rozrywka dla dzieci, ale także możliwość łatwej i naturalnej powtarzania wiedzy zdobytej podczas lekcji. Dziecko nawet nie rozumie, że gra w pamięć pamięcią, używając badanego materiału w praktyce.

Fakt, że gry matematyczne dla 1 klasy są przydatne, nie rodzi wątpliwości wśród rodziców. Uczennice chętnie podzielą się emocjami związanymi z uczestnictwem w takiej zabawie.

Atrybuty

Pierwsi uczniowie jeszcze nie przyzwyczaili się do zabawek dla dzieci, dlatego lepiej postrzegają rozwój gier matematycznych, w których wykorzystywane są kolorowe atrybuty. Regularne quizy mogą być nudne. W zależności od scenariusza atrybut jest wielokolorowymi solidnymi figurami z kartonu, plastikowych figur geometrycznych lub pałek, które pomagają w tworzeniu takich figur.

Jakie są matematyki dla klasy 1

W zależności od sytuacji gry komputerowe są zorganizowane w formie zabawnych lekcji w trakcie lekcji w ciągu lekcji lub można zorganizować całe spektakle kostiumowe, które staną się święto dla dzieci.

Gra zespołowa "Compose answer"

Kiedy nudna zwykła matematyka szkolna, jedna klasa z przyjemnością zagra w tej zabawnej grze. Organizator z góry powinien przygotować dla każdego ucznia pułap, na którym będą pisane cyfry, znaki dodawania i odejmowania. Wszystkie dzieci są podzielone na zespoły i zakładają kołki z ich numerami. Następnie każda komenda otrzymuje zadanie: zadanie jedno sylabowe, na przykład "2 + 4 =?". Zespoły zadań – szybkość znalezienia właściwego rozwiązania i usytuowane w jednej linii, tak aby liczby na ich okapach stanowiły zarówno przykład jak i odpowiedź.

Pięciominutowa rozrywka "Równe"

Taka mini-gra może być prowadzona jako alternatywa dla fizycznej pięciominutowej dla dzieci w wieku szkolnym. Po pierwsze, klasa powinna być podzielona na dwie lub trzy drużyny z taką samą liczbą uczestników. Ponadto każdy zespół otrzymuje żetony o różnych numerach "12", "25", "3" itd. Ilu dzieci w jednym zespole, tyle żetonów. Zadanie każdego zespołu będzie jak najszybciej odbywać się na poziomie nauczyciela, aby układać się liczbami rosnącymi. Dzieci, grając w tę grę, a nie tylko zabawę biegnącą wokół klasy, ale nauczy się określić, które liczby są większe, a które są mniejsze.

Loteria matematyki

Konieczne jest przygotowanie kapelusza i umieszczenie go w ulotkach z numerami od 1 do 10. Ci, którzy chcą ślepo wyciągnęli jedną fantomę i dać przykład, gdzie w życiu możemy zobaczyć liczbę, która spadła. Na przykład "4" – cztery nogi na krześle. "8" – osiem nóg ośmiornica, "2" – dwa oczy człowieka.

W loterii możliwe jest zorganizowanie nawet sprawdzenia wiedzy. Bardziej interesujące będzie, aby dzieci nie decydowały przykładów zapisanych w podręczniku, ale tych, które wycofały się z "magicznego kapelusza".

Jeśli podczas lekcji prowadzisz gry matematyczne na 1 klasę, wskazane jest, aby wymyślić jakąś zachętę dla zwycięzców. Mogą to być małe nagrody lub po prostu żetony, które są liczone pod koniec każdego kwartału.

Praktyka pokazuje, że te klasy młodzieżowe, w których nauczyciele kreatywnie zbliżają się do organizacji lekcji wyróżniają się dobrymi osiągnięciami akademickimi, a w przyszłości mają pozytywny wpływ na ich stosunek do nauki.

Strona główna zajmująca się matematyką

Klasa 1 to czas, w którym niemal wszystkie zadania domowe, które dziecko wykonuje u rodziców. Ich zadaniem w tym procesie jest pomaganie pierwszej klasie zrozumieć koncepcje, które są dla niego trudne, a jednocześnie dają mu okazję do ujawnienia swojej niezależności w rozwiązywaniu problemów.

Aby dziecko nie znudziło się, odrabiając lekcje matematyki, niemal każde zadanie może być prezentowane jako zabawa. Również w sklepach dla dzieci dostępne są specjalne zabawki edukacyjne. Może to być kolorowe cyfry z tworzywa sztucznego do rozwiązywania przykładów, figur geometrycznych, które pomogą poznać kształty przedmiotów i wiele innych rzeczy. Stosując takie samodoskonalone gry edukacyjne podczas samokontroli, możesz połączyć interesy z przyjemnością. Ale pamiętaj, że z zabawkami ważne jest, aby nie przesadzać. Pierwsi uczniowie powinni pamiętać, że jego głównym zadaniem jest studiowanie, które czasami może odbywać się w formie gry.

Logika komputerowa i gry matematyczne. Korzyść i szkoda

Teraz wiele zasobów internetowych oferuje komputerowe gry edukacyjne w oparciu o problemy matematyczne. Czy takie gry mogą być przydatne dla dzieci? Opinie specjalistów w tej kwestii zostały podzielone. Niektórzy twierdzą, że dzieci nie mają miejsca w komputerze, ponieważ może to doprowadzić do utraty wzroku, nadmiaru masy ciała i pojawienia się uzależnienia od gier. Ale w tym samym czasie właściwe gry przyczyniają się do rozwoju uwagi, myślenia logicznego , wyobraźni przestrzennej i umiejętności planowania.

Opierając się na wszystkim, jest oczywiste, że dzieci będą przydatne do gry komputerowej, ale rodzice powinni wyraźnie ocenić czas takich działań. Gra może być wykorzystywana do celów edukacyjnych, nie pozwalając dziecku pogrążyć się w wirtualnym świecie. Trzeba od razu przyzwyczaić się co 10-15 minut do rozproszenia się z komputera, a także do rozgrzewki oczu i małej gimnastyki. Wtedy Twoje dziecko może korzystać tylko z gier matematycznych.