333 Shares 4275 views

Co Powiedz uczniom o dyplomach?

W owym czasie moja córka otrzymała dyplom "Za doskonałe studia". Ta pierwsza nagroda mojej pierwszej klasy, a tym samym jest niezwykle dumna i szczęśliwa z jej nagrody. Jednocześnie pytała o dyplom, ich historię i cel. Musimy nam z żoną przypomnieć wszystko, co wiemy o dyplomie i do powiedzenia.

Historia dyplomu sięga wielu wieków i pochodzi z czasów starożytnej Grecji, gdzie dyplom mógł zaświadczyć o bohaterstwie lub że jego posiadacz jest posłańcem Boga.

Później dyplom otrzymali chłopi, gdy otrzymali bezpłatny certyfikat. W tym samym czasie moja córka musiała wyjaśnić, że czasami każdy chłop miał władcę i udowodnił swoje prawo do wolności, trzeba było przedstawić odpowiedni dokument. W tym celu był także dyplomem.

Dla córki była to prawdziwe odkrycie – otrzymała dobre badania nad dokumentem, który wcześniej potwierdził prawo do wolności. I nie było nieufności w jego oczach.

Musiałem wyjaśnić nowoczesną interpretację znaczenia słowa "dyplom". Powiedziałem, że dyplom to książka bez prześcieradła, tylko z okładką, która jest wydawana tym, którzy wstąpili po szkole do college'u i ukończyli studia. Córka zapytała, czy dostanie dyplom, czy poszła na uniwersytet. Wyjaśniłem, że dyplom jest dokumentem podsumowującym długoterminowe studia w instytucie, akademii, uczelni, szkole technicznej. W takim przypadku trzeba napisać tezę i ją zabezpieczyć. Dla doskonałych studentów istnieją dyplomy o kolorze czerwonym . Córka powiedziała, że spróbuje uzyskać czerwony dyplom.

Kontynuowałem historię i wyjaśniłem, że istnieją dyplomy przyznawane za osiągnięcia w sporcie. Muzycy i artyści otrzymują także dyplomy za swoje sukcesy i zwycięstwa w konkursach.

Córka zapytała, a co dają do ukończenia szkoły? Odpowiedziałem, że dokument, zwany certyfikatem matrymonialnym, w którym punkty wskazują podmiot.

Żona uzupełniła moją historię faktem, że wcześniejsze dzieci mogłyby trenować nie w szkołach, ale w domu, gdzie były nauczane przez opiekunów, którzy otrzymali odpowiedni dyplom. Ale dyplomy były bardzo różne od współczesnych.

Tak więc, zgodnie z moją wiedzą i umiejętnościami, moja żona i ja staraliśmy się powiedzieć naszej córce o dyplomie, jego historii i znaczeniu.