544 Shares 6960 views

10 przykazań Biblii. Przykazania Pana

Prawdopodobnie każdy słyszał o 10 przykazań biblijnych. Są one uważane za podstawowe prawa i w religii chrześcijańskiej, a judaizmem. Ta prosta praca, ale ich interpretacja napisane wręcz całe tomy. Czy to możliwe, aby stosować je w dzisiejszym życiu? Czy przyniesie to żadnych praktycznych korzyści?


Pochodzenie Dekalogu

O tym, jak było to ciało z prawem, Biblia mówi nam. 10 przykazań Boga zostały zgłoszone z nieba dla wszystkich, aby usłyszeć cały naród Izraela, który zebrał się w pobliżu Mount Sinai. Później sam Bóg napisany kod przepisów wydanych w dziesięciu tablicach kamiennych i dał Mojżeszowi na oryginał jest przechowywany w ludziach z pokolenia na pokolenie.

10 krótko biblijne nakazy

Opowieść o tym, jak Bóg dał Izraelitom 10 przykazań, nagrany w dwudziestym rozdziale Księgi Wyjścia. Oto ich zestawienie:

  1. Czcić tylko jego Stwórcy.
  2. Nie rób żadnych kult posągów i obrazów.
  3. Nie używać imienia Bożego niewłaściwie.
  4. Sobota uświęcić Boga (nie uczestniczy w codziennej pracy).
  5. Szanuj swoich rodziców.
  6. Nie zabijaj.
  7. Nie uczestniczą w zamieszkach.
  8. Nie kradnij.
  9. Nie kłam.
  10. Nie zazdroszczę.

Czy konieczne jest zgodne z chrześcijanami?

czy wymogi określone w ustawie podano w starożytności do Mojżesza do chrześcijan? Warto wspomnieć, że przepisy ustawy nie ogranicza się tylko do dziesięciu punktów. Obejmuje ona około 600 różnych instrukcji. Jednak te Dziesięć Przykazań zawierać główne zasady, że reszta decyzji wyjaśniono szerzej.

Głównym kryterium przyjęcia pewnych decyzji dla chrześcijan, w teorii, powinna być Biblia. 10 przykazań Chrystusa, nie jest nigdzie wspomniane. A jeszcze bardziej, gdy Jezus został zapytany, które przykazanie w Prawie jest głównym, dał dwa oświadczenia, które nie są częścią 10 przykazań biblijnych.

Czy to znaczy, że Chrystus uznała je za przestarzałe przez czas lub bez znaczenia dla jego zwolenników, którzy przestają praktykować judaizm i stać się pierwszym chrześcijanom?

Daleko od niego. Jeśli przeanalizujemy słynne Kazanie na Górze Chrystusa, to łatwo zobaczyć schemat, na którym zbudowany: konkretne orzeczenie z ustawy – wyjaśnienie sposobu wdrożenia go prawidłowo. Tak więc wśród tych orzeczeń, istnieją wymogi, które są zawarte w 10 przykazaniom Biblii, a te, które nie należą do nich.

Jezus Chrystus zapewnił swoich uczniów, że przyszedł na ziemię, aby nie łamać prawa, ale aby go wypełnić. To nie przypadek, przez tysiące lat Słowo Boże zostało utrzymane, pomimo wszelkich prób, aby go zniszczyć. I to nie przypadek, że dzisiaj mamy listę 10 przykazań Biblii. Prawo Boże zostało napisane dla naszego dobra. A ponieważ zasady zawarte w Dziesięciu Przykazaniach, bezpośrednio wpływa na chrześcijan dzisiaj.

Wyjątkowość prawa Bożego

Nawet przy bardzo pobieżny rzut oka na słynne przykazanie w oko łapie podobieństwo z podstawowych praw każdego cywilizowanego społeczeństwa. I nie jest to zaskakujące, ponieważ odzwierciedlają one zrozumienie ludzkiej natury. Jednak jednym z przykazań jest fundamentalnie różni się od prawa ludzkiego.

Pomyśl o sens istnienia przepisów. Są podejmowane w celu ochrony interesów społeczeństwa jako całości i poszczególnych członków tego społeczeństwa w szczególności. Ponadto, każdy zarządzenie, które zabrania czegoś, sugeruje środek kary w przypadku naruszenia. Zgodnie z tym, sposób umocowania są określone i tych zaburzeń.

Jednak zastanowić się, jak można monitorować wydajność ostatni z przykazań: „Nie zazdroszczę”? Jak można oskarżać, aby wykazać i osiągnąć kary dla tych, którzy łamią ten rozkaz? Dla człowieka jest to po prostu niemożliwe.

Istnienie dziesiątym przykazaniu – jeden z pośrednich dowodów prawdziwości narracji biblijnej. Bóg jest w stanie zbadać serce i patrz motywy działania i ukrytych pragnień. Postępuj tak samo dla jego niewinności w tej materii każdy powinien posiadać.

10 przykazań Biblii i Modern Society

Już w 2000 roku badanie zostało przeprowadzone dla nastawienia respondentów do Dekalogu. Wyniki wyraźnie ilustrują zmianę wartości między sąsiadującymi pokoleń. Prawie 70% respondentów, którzy byli więcej niż 60 lat, wiedział, przykazań i starał się działać zgodnie z nimi. Ale wśród młodych ludzi poniżej 30 lat te nie mają wystarczająco dużo i 30%. I tendencja ta jest tylko coraz gorzej.

Zmiana koncepcji i wartości

Prawie każdy, nawet bardzo daleko od ludzi religijnych powiedzieć, że realizacja Dekalogu jest przydatna i prawidłowe. A nie pojedyncza osoba sane byłoby twierdzić, że jest konieczne, aby przejść przeciwko Bogu. Zmiana wartości biblijnych – wartości, które były pierwotnie zainstalowane przez twórcę, – odbywa się w bardziej subtelny poziom.

Zabić – grzech? Tak! A jeśli zabić w obronie swojego kraju? Zabójca zostanie zmieniona w bohatera …. I bez względu na to, jak chronić ten kraj lub ataków.
Cudzołóstwo – grzech? Tak! A jeśli jest – prawdziwa miłość? Jak już to brzmi jak coś innego ….

Nie rób zdjęć do czczenia. Wydaje się, że absolutnie pewnym wskazaniem. Ale jeśli jest to ikona …. Że zgodnie z prawem Bożym – jest nie do przyjęcia w pewnym momencie stał się uświęcone.

I tak cicho, jest oddziaływanie na podświadomość. I w momencie, gdy trzeba podjąć decyzję, w jaki sposób postępować, mózg automatycznie zaproponuje bardziej komfortową opcję. Mimo, że konsekwencje mogą być tragiczne.

Nauczanie dzieci

Kiedy należy rozpocząć do zapoznania dzieci z naukami biblijnymi? Obecnie popularny pogląd, że dziecko nie powinno dać wykształcenie religijne. Lepiej jest poczekać, aż dorośnie i może zrobić własną świadomą decyzję w tych sprawach.

Jednak te wnioski są nie do utrzymania. 10 przykazań Biblii dla dzieci skorzystają jak dorosłych. Znajomość tych zasad na pewno nie zaszkodzi, nie spowoduje.

Myślę, że nie czekamy na wiek rozumu dziecko zacząć uczyć go używać łyżki. I zgodnie z powyższą logiką, musielibyśmy wszystko całkowicie niech coś slajd, czekając na odpowiedni moment.

Samo prawo Boże nakazuje konieczność uczą dzieci przykazań od najmłodszych lat. Ale można to zrobić w praktyce?

Po pierwsze, nie bój się czytać z Biblii w oryginalnych dzieci od najmłodszych lat. Nie lekceważ zdolność percepcji i uczenia się u dzieci. Najlepiej jest, jeśli używasz jasne i zrozumiałe tłumaczenie Biblii, aby nie dać pierwszeństwo przestarzałej wersji tylko z powodu tradycji.

Ponadto, nie ma teraz mnóstwo literatury, która wprowadza podstawowe wymagania Biblii, napisane specjalnie dla dzieci. Przeczytaj je z dzieckiem. Zachęcić go do zadawania pytań i wspólnie szukać odpowiedzi. I nie wątpię, że twoje wysiłki będzie się opłacać sowicie.