188 Shares 3520 views

Co to jest kanon? Kanon przed Komunią

Komunia i spowiedź są z oczyszczania duszy ludzkiej, odpuszczenie grzechów. Szczerość, uczciwość, chęć zreformowania uczynić te sakramenty tak proste i złożone w tym samym czasie.


Prostota jest z prostych działań, które w miejscu niedostępnym dla większości ludzi. Kompleksowość – w unikaniu formalne podejście w realizacji naszych grzechów, w pragnieniu, aby otrzymać przebaczenie. To trudna praca wewnętrzna.

Modlitwa przed Komunią Canon zaprojektowane skonfigurować człowieka na pracy duchowej. Możliwość wybaczyć, zrozumieć i zaakceptować swoje błędy, wstyd dla nich chęć zmiany – jest to trudna droga, której koniec Grace zstąpi na duszy. I nie chce znowu kłamać, gniew, złość znieść, zazdrość. Stopniowe oczyszczanie duszy będzie pociągać za sobą zmianę w życiu. widać wewnętrzny spokój, spokój, chęć zrozumienia i przebaczania innym.

Co to jest kanon

Canon w języku greckim oznacza „praworządności”. To ma 2 znaczenia.

Po pierwsze. Canon – zbiór zasad Kościoła prawosławnego.

Po drugie. Canon – rodzaj wiersza, hymn, który jest widoczny w chwale uczty lub świętego. Wszedł do przesunięcia Kondakov w VIII wieku. Zawiera 9 piosenek.

Kanony są duże i małe. Dedykowane do proroków, świętych wielkiego męczennika. Ponadto, istnieje kanon przed Wieczerzy Pańskiej, kanonik bycia źle, za zmarłych.

Jest książka „prawo kanony”. Został on napisany przez mnichów z klasztorów staroobrzędowców w 1908 roku. W nim znajdują się notatki, które pomogą zapoznać się z kanonów w domu. W pisemnych wskazówek, w jaki kanon jaka piosenka czytać z pewnym refren i ile razy na przemian, gdy umieścić łuk.

Jak kanon

Canon składa się z 9 utworów. Pierwszy wiersz każdego utworu nazywa irmos. Wszystkie z poniższych są nazywane troparia. Przed każdym z nich czytać solowy odpowiadający kanonicznego. W zależności od czytania podłogi, należy zmienić końcówkę (np grzeszną – grzeszną).

Każdy kanon zawiera od 4 do 7 troparia. Druga piosenka jest zazwyczaj nieobecny. Wydała tylko na niektórych świąt. W pewnych momentach należy czytać umieścić ziemię, kłaniając czyli rzucanie. Oznacza to, że konieczne jest, aby przejść przez podłogę i dotknij prawą rękę.

W zależności od dnia tygodnia, czy święto Kościół w dodatkach do kanonu ma swoje własne notatki. Tak, kłaniając może być zastąpiony przez rzucanie. W kalendarzu kościelnym można znaleźć w Karcie łuków na codzień.

Sakrament Komunii

Komunia – jest komunia z Bogiem, najważniejszych sakramentów w życiu chrześcijanina. Rytuał ten można wykonać raz na rok lub więcej. Ważne jest tutaj nie jest liczbą doskonałej komunii, a ich szczerość.

Dla świeckich, istnieje kilka zasad, zanim podejmie komunii.

 • Czczo.
 • Czytaj modlitwy i kanonów przed Komunią.
 • Uzyskaj konfesjonale rozgrzeszenia.
 • Powstrzymania się od stosunków cielesnych.
 • Wykonywać akty miłości.

Cały proces przygotowawczy trwa 7 dni. Powinieneś wiedzieć, że przygotowania do komunii powinny być takie same. Jeśli stan zdrowia nie pozwala, aby stanowisko w tygodniu, może być ograniczone do 3-5 dni. W rzadkich przypadkach, pozwoliło na przygotowanie dzień komunii.

Canon przed Wieczerzy Pańskiej Czytam co noc. Po nim – modlitwy. Podczas Gauvin powinno się zdarzyć w nabożeństwach.

Kto nie chciałby być dopuszczony do Komunii

 1. Kobiety podczas menstruacji.
 2. Ekskomunikowany z Tajemnic Świętego.
 3. Nie zbiegają się do spowiedzi.
 4. Para, która miała stosunki seksualne w przededniu komunii.
 5. Dead, szalony, są w stanie nieprzytomności.

Dzieci poniżej 7 lat są dopuszczone do komunii bez spowiedzi i postu. W tym przypadku, wymaga innego, bardziej uproszczone wytwarzanie. Zachowanie rodziców odbija się u dzieci. Stosunek do kościoła, modlitwy, dobre i złe zachowanie dziecka odtwarza w sobie. Dlatego każda rodzina indywidualnie podejście jest w ramach przygotowań do komunii.

Preparat do komunii

Przed sakrament komunii świętej jest konieczne, aby przejść przez pokutę. Uznanie ich grzechów, ich zrozumienie, uzyskanie przebaczenia – pierwszy krok do oczyszczenia duszy. Wymagane przed spowiedzi prosić o przebaczenie od krewnych, znajomych. Psychicznie przypomnieć nikogo, kto obraził.

Przed spowiedzią można odczytać pokutny kanon. Modlitwa utworzy szkolenie na temat ludzkiej skruchy. Ta zdolność do zobaczenia, do uznania, aby przyznać się do swoich grzechów i niedoskonałości. Skrucha oczyszcza człowieka z grzechu i zmazy. Jest to konieczne do szczerej skruchy człowieka we wszystkich jego niecnych czynów. A następnie pozbyć się tych grzechów, uniemożliwiając im w ich życiu, walka z nimi.

Kanony przed spowiedzi i Komunii Niosą ze sobą jedynie tymczasowe oczyszczenie duszy. Reszta pracy osoba musi poświęcić siebie. Uczciwość siebie, rozumiejąc najmniejsze ruchy duszy, świadomości błędów, wstyd dla nich – jest to prawdziwa esencja skruchy.

Sakrament spowiedzi

Spowiedź nie jest długi dyskurs o swoich grzechach. To nie prowadzi do samodzielnego uzasadnienia. To jest prawdziwe nawrócenie w swoich niegodnych myśli, uczuć, czynów. Dlatego przed Komunia jest obowiązkowa spowiedź. Przygotowuje duszę modlitwy, przekonania, potrzebę przebaczenia.

Canon przed Komunią Należy również przeczytać i przed spowiedzią. Nie jest to mechaniczny brzmiący tekst i ukierunkowane szkolenia duszy. Co spowiedź nie stała formalny rytuał, oraz wykonywanie oczyszczenie i przebaczenie.

Nie stoi przed księdzem, aby ukryć swoje grzechy. Tylko prawda powinna brzmieć w konfesjonale. Wtedy wyrzuty sumienia, żalu, wstydu doprowadzi do pełnej realizacji i chęć czynienia z naszych grzechów, a do ich wyeliminowania.

Modlitwa przygotowanie do spowiedzi pomogą pogodzić się z rodziną, przyjaciółmi. Wyeliminować bezduszność, narcyzm. Człowiek chce zmienić, aby stać się łagodniejszy.

Droga do Boga może być długa. Jeden spowiedź, Komunia nie czyni obojętnym osoba natychmiast uprzejmy i pozytywne. Najprawdopodobniej przez tych sakramentów muszą przejść przez wiele razy, zanim zrozumie istotę obrzędów prawosławnych.

Kanony przed Komunią

Komunia – prywatna sprawa człowieka i jego relacji z Panem. Dlatego, aby czytać czy nie czytać dom modlitwy, kanony – każdy decyduje za siebie. Najpierw musi przyjść oczyszczenie duszy od grzesznych myśli. Nie dopuścić przejaw złości lub agresji. Dowiedz spokoju, cierpliwości, zrozumienia.

Podczas modlitwy przygotowania do Komunii można odczytać trzy kanony. Odzwierciedlają one istotę obrzędu. Organ ten trening i duszą do przyjęcia Świętych Tajemnicach. Dlatego należy oczyścić swoje ciało przez post. Dusza – modlitwa.

 1. Kanon przed Komunią naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 2. Molebens kanon Przenajświętszej Bogurodzicy.
 3. Canon Anioła Stróża przed komunii.

czytanie praktyka kanonów przed Komunią nie jest obowiązkowe. W związku z tym, należy skonsultować się ze swoim spowiednikiem.

Po trzech kanonów przed Komunią zostaną podane do wiadomości publicznej, powinien przeczytać służbie komunii świętej. Wszystko to jest odczytywane w przeddzień ceremonii, po ukończeniu wieczór usługi. Modlitwy do Komunii świętej mogą być przeniesione do rana. Przeczytaj je tuż przed rytuałem.

Reguła modlitwy przed Komunią

Liczba modlitw kanonów akathists ma wyraźne ograniczenia. W różnych miastach, kościoły, klasztory mają swoje własne zasady. Dlatego należy mówić do swojego duchowego ojca orientacyjna. Jest to obowiązkowe, aby przeczytać kanon pokutny i następcę do komunii.

Reguła modlitwy nie jest brutalne rozwiązanie. Każda osoba indywidualnie decyduje, co do czytania w domu i jak dużo czasu, aby przejść do pracy w kościele. Jednak chrześcijanin powinien być codziennie reguła modlitwy. Może on zostać zmieniony zgodnie z zdrowia, stanu rzeczy, wewnętrznego nastroju.

Przed Komunią powinien pozbyć się pokusy, a codziennie do zapoznania się z kanonów i modlitwy. Należy wpisać w tradycję, ale nie stało się formalnym wzór. Prywatne przygotowanie modlitwa pozostaje na sumieniu człowieka. Nie powinno się przemęczać i niezliczone powtórki kanonów. Są oświeceni duszy, kiedy czytać szczerze, świadomie. Monotonne powtarzanie prowadzi do scholastycznej zrozumienia zasad kościoła.

Możliwość zagłębić się w istotę sakramentów pozwoli świadomie odnoszą się do ich przemienienia. Jeżeli dana osoba rozumie, że powinien zmienić w sobie, wiele do zrobienia, a następnie pokuty i Komunii nie stać się martwą literą, a średnia rytuał dla niego.

Szukaj narzędzie dla ciała i duszy – to, co jest regułą modlitwy. Kanony łatwy do zapamiętania. Dzięki temu mogą być odczytywane i po drodze do świątyni, stojąc w korkach. Najważniejsze, że były one z serca.

W jakim czasie powinien przeczytać kanony

Nie ma dokładnych ustawowe, gdy do zapoznania się z kanonów i modlitwy. W domu, człowiek sam określa, co należy poświęcić czas na modlitwę, a co – Sprawy doczesne.

Kanony przed Komunią można przeczytać każdą noc, i to jest możliwe, aby ograniczyć niektóre modlitwy. Jeśli chrześcijanin chce szczerze pokutować za swoje grzechy, to będzie odpowiednie przygotowanie.

Canon przed komunii tekst Stwarza to pewien stan umysłu. Sprawia, że osoby bardziej skoncentrowane zebrane. Canon koncentruje się na wewnętrznej, duchowej pracy. Mówione słowa są wypełnione radosnego radości i smutku, umysłu za wszystkich ludzkich niedoskonałości.

Najlepiej jest, aby postępować zgodnie z kanony i modlitwy czytać przed snem. Dzięki temu można ustawić swój umysł i duszę do komunii z Bogiem. Po zakończeniu wszystkich spraw świata powinna poświęcić trochę czasu przed snem modlitwy, podsumowując dzień. Na jednym – aby prosić o przebaczenie Boga dla innych – dziękuję.

Kanon przed komunią pozwoli zrozumieć swoje myśli, uczucia i działania na cały dzień. Tylko w warunkach koncentracji na pragnienie, aby oczyścić, aby dołączyć do świętych tajemnicach z możliwością wyższej łaski.

Połączone kanonów przed Komunią

W gówniany dzień powinien być bardziej pracowity niż modlitwy na zwykłych dni. To przygotowanie duszy na spotkanie z Najświętszego Sakramentu.

Kanony wolno czytać jedną co noc. Takie szkolenie powinno wejść modlitwy w rycie każdego chrześcijanina. W przeddzień komunii, przed północą, wskazane jest, aby ogłosić niezbędne trzy kanony. Można je odczytać jeden po drugim. I można połączyć.

3, są podłączone do participium kanonicznego w następujący sposób:

 • irmos 1 pieśni kanonu skruchy;
 • troparia Canon skruchy;
 • troparia 1 kanon piosenki Virgin bez irmos;
 • troparia Canon do Anioła Stróża, bez irmos.

Możesz czytać i śledzić wszystkie piosenki, ale w tym przypadku powinny zostać usunięte przed kanonów troparia Dziewiczych i Anioła Stróża i wersów po kanonu Bogurodzicy. Prawosławny Modlitwa można znaleźć więcej informacji o tym, jak ewentualnie połączyć kanony.

Jak czytać kanony

Podczas Gauvin trzeba odmawiać rano i wieczorem modlitwy, kanony. Tworzą kojący nastrój. Po przeczytaniu święte teksty spacyfikowane negatywne emocje. Człowiek jest skonfigurowany do komunikowania się z Bogiem.

Prawidłowe kanonów przed Komunią Czytałem w pewnym wzorem. Można go znaleźć w Karcie poprawnego czytania kanonów. Codziennie pokora, wypowiadając modlitwę, chrześcijańska przygotowuje się do zrobienia, gdy sakrament w postaci chleba i wina wejdzie w organizmie człowieka jest Pan. Przez przybyciem honorowego gościa powinien być przygotowany. Ciało i dusza musi być wolna od myśli i grzesznych ziemskich luksusy.

Kanony, odczytane przed Komunią nie są formalne recepty. W związku z tym należy je czytać w pewnym stanie umysłu. Bez złości i irytacji, bez obcych myśli i rozmów. skupić się tylko, prywatność i rozumienie tekstów modlitw, kanonicy pozwalają właściwie przygotować się do Komunii.

Zachowanie przed Komunią

Przed Komunia powinna podporządkować chciwość, zazdrość, porzucić luksusy, złe nawyki. Zapomnij o złe myśli, chciwość, gniew, wściekłość. Spróbuj wybaczyć tym, którzy obrazili. Nie pamiętam i nie trzymać negatywne przejawy. Prosić o przebaczenie ze strony przyjaciół i krewnych. Czujesz wewnątrz pokorę, gotowość do nawrócenia.

Często pozostają w odosobnieniu. Skupić się na modlitwie, wspólnocie z Panem. Komunia leczy dusze ludzi. Porywczy i drażliwy stać się dobry i spokojny. Uparty i obojętny wykonane uczynny i uprzejmy. Szorstki – uprzejmy. Lazy – pracowity. Ludzie przestańcie się obrażać przysięgać. Przechodzi apatię i depresję. Dusza napełnia się dobroci i radości.

Pamiętaj, aby podziękować Panu po Komunii, Dziewicę Maryję, Anioła Stróża. Pytanie o zapis dar komunii. Odbywa się to w celu zaspokojenie duszy nie opuścił. Po powrocie z kościoła nie rozmawiać z nikim, tylko iść do domu. Przed pójściem do łóżka jeszcze raz powiedzieć modlitwy dziękczynne. Spróbuj z nikim do kłótni nie przysięgać, bardziej cichy, nie oglądać telewizję.

czyli kanon

Kanony przed spowiedzi i Komunii prośba do Pana i Matkę Bożą, aby nadać zdrowie i możliwość wyznać, aby dać siłę, by iść do komunii, i oczyścić duszę Anioł Stróż straży całą drogę do kościoła, nie zezwala się pokusie.

Zdarza się, że ludzie zapominają o spowiedzi i komunii. Lub znudzi i zrezygnować sakramentów inicjacji. Canon przed komunią pomogą skonfigurować umysł, serce i duszę do komunii z Panem. Daj siłę i zdrowie, aby pójść do spowiedzi, oczyszczone z grzechu, aby uporać się z nimi. W żadnym wypadku nie powinno usprawiedliwiać siebie, albo dać koncesji do obwiniania innych za swoje problemy. Doświadczenie i wstyd za swoje działania musi być szczery.

zdrowie duszy i daje siłę do fizycznego ciała człowieka. Złość i gniew minie. Nie chcę więcej niż przeklinać i kłótnia. Będzie w dobrym nastroju i chęć dzielenia się z ludźmi. Znane fakty, gdy po spowiedzi i komunii, ludzie mnie pozbyć chorób śmiertelnych, rzucając swoje złe nawyki. Cisza i spokój w duszy przychodzi po uczciwego i szczerego nawrócenia do Boga.