100 Shares 5103 views

Opuchnięte wargi dolne koty: przyczyny i leczenie

Właściciele kotów wiedzą, jak rozpoznać najwięcej chorób ukochanej zwierzakiem – opis charakterystycznych cech można znaleźć w masie literatury specjalistycznej i na różnych forach w internecie. Ale czasami zwierzęta są oznaki, że impas zavedut najbardziej doświadczonego kotovladeltsa. Na jednej z takich manifestacji niezrozumiałe i zatrzymamy. Jeśli obrzęk dolnej wargi kota, przyczyny tego mogą być zróżnicowane. Aby rozpocząć, należy pamiętać, że zwierzę miało miejsce w ostatnim czasie, zbadaj. Najwięcej uwagi poświęca się guza, jego kolor i kształt, pożądane jest dotykowe sprawdzić to miejsce w celu określenia jego gęstość. Zobacz jak zwierzę zachowuje się po dotknięciu obrzęk: boli go lub prawie nie reaguje na Twoje działania. Pod koniec inspekcji koniecznie trzeba mierzyć swoją temperaturę.

Teraz do głównego punktu – spróbuj określić przyczynę którego była spuchnięta od dolnej wargi kota. Co zrobić, aby pomóc zwierzęciu?

reakcja alergiczna

Jakby nagle, jak się może wydawać, ale także u zwierząt mają alergię. Podobnie jak u ludzi, zwierzęta mogą być reakcje alergiczne na nic: żywność, pyłki, środki zapachowe i środki chemiczne stosowane w gospodarstwach domowych pasożytów skóry – kleszcze, pchły, i wiele innych. Ale w tym przypadku, obrzęk dolnej wargi nie będzie jedynym objawem. Pierwszym krokiem jest, aby spróbować zidentyfikować przyczynę alergii, a następnie wyjmij ją. Leczenie tej choroby jest identyfikacja alergenu i kotów ograniczony kontakt z nim.

zmieniona RSS

Może być tak, że zdecydowaliśmy się zdywersyfikować menu swojego kota i dodać do swojej diety suchej żywności. Od przejścia do nowego rodzaju żywności pochodzenia zwierzęcego na wardze może być utworzony kalus: ze względu na fakt, że niezwykle twarde cząstki żywności zaczynają trzeć wargę zwierzęcia i pęcznieje. Jeśli sprawa jest właśnie taki – wyeliminuje z racji stałego pokarmu zwierzęcego i umieścić go na miękkich rodzajów produktów.

szkoda

Jest to najczęstsza przyczyna, zwłaszcza jeśli Twój kot lub kot jest z natury bardzo aktywnym stworzeniem. Zwierzę mogłaby otrzymać taką szkodę w przypadku upuszczenia lub uderzyła o twarde przedmioty. Staraj się zapamiętać, nie zdarzy się zwierzęcia, jeśli podobne zdarzenia mogą mieć tutaj a znajdziesz odpowiedź na pytanie, dlaczego spuchnięta dolna warga kota. Leczenie w tym przypadku powinno być objawowe. Jeśli uraz nie jest poważny charakter, jest wystarczająca do leczenia miejsce urazu środek antyseptyczny do zapobiegania infekcji. Jeśli dolna warga spuchła z kotem w wyniku poważnego urazu – wycieczka do weterynarza nie powinna być opóźniona, jakie mogą być wymagane szwów na ranę.

ugryźć

Jeśli kot ma pełną swobodę poruszania się na ulicy, albo zachować kilka zwierząt, to jest prawdopodobne, że to boli innego zwierzęcia. Sprawdzić obrzęk uważnie: czy są zadrapania, ślady zębów lub innych ran, leczenia obszaru dotkniętego z antyseptyczny przenoszone przez zwierzęta. Obrzęk warg może być reakcją na użądlenie pszczoły, osy, gadflies, i tym podobne. W tym przypadku, należy ostrożnie wyjąć żądło, zrobić okład z octu rozcieńczonego w wodzie, a następnie przytrzymać kilka minut na miejscu ukąszenia zimnym obiektu.

infekcja wirusowa

Kiedy kot jest spuchnięta dolna warga, przyczyny tej katastrofy może leżeć w infekcji. Ten problem może być spowodowany przez zwierzę i choroby wirusowe. Wysokie prawdopodobieństwo, że kot zamówienia kaltsiviroza, który, niestety, jest łatwo przenoszony ze zwierzęcia na zwierzę.

Najbardziej oczywistym objawem jest pojawienie się małych, wielkości 4-8 mm, pęcherzyki w błonie śluzowej jamy ustnej. Zwierzę traci apetyt, pojawia się ospałość, z oczu i nosa są przydzielane wykształcenie surowiczy. W połączeniu z tych objawów u kotów spuchnięta dolną wargę – jak leczyć? Natychmiast zabrać zwierzę do kliniki weterynaryjnej! Lekarz weterynarii musi podjąć badania w celu zidentyfikowania źródła wirusa, a następnie przepisać leczenie. W takich przypadkach, antybiotyki przepisuje się. Najczęstsze z nich, które mają szeroki zakres działań są „Fosprenil” i „maksidin”.

Nowotwór ślinianek i cyst

Jeżeli zwierzę zostało rannych usta, a on nie otrzymał pomoc medyczną w czasie, sprawa może dojść do uszkodzenia ślinianek i późniejsze powstawanie torbieli i guzów. W przewodach gruczołów zaczynają tworzyć grubą wydzielaniu i przewody się często pokryte resztkami żywności. Następnie ciecz zaczyna gromadzić się w kanałach, które powoduje tworzenie się torbieli. Obrzęk w tym przypadku występuje często na dolnej wardze, w żuchwowych gruczoły ślinowe znajdują się obok niego. Guz jest bardzo istotne i gładką w dotyku, ma zaokrąglony kształt. W niektórych przypadkach występuje tylko po jednej stronie, pod językiem, ale zdarzają się przypadki powstawania obrzęków na ścianach gardła. Należy pamiętać, że torbiel może być bardzo duża i zaczynają kolidować z procesami połykania i oddychania kota.

W takiej sytuacji do spęcznienia dolną wargę kota, nie musi być obowiązkowa chirurgia. Mianowicie, aby wykonać nakłucie w celu usunięcia materiału, który wypełnia wnękę torbieli. Jeśli to nie przyniesie skutków, ślinianki jest chirurgicznie usunięte.

rak

Jeśli obrzęk dolnej wargi kota na starość, to może być guz nowotworowy. Nie pojawiają się nagle, lecz stopniowo, w dotyku jest bardzo gęsta, jak szyszkę. Jedyną metodą leczenia chirurgicznego. Jeśli choroba zostanie wykryta we wczesnym stadium, to jest duża szansa, że jest w pełni wyleczona. Zwierząt po zabiegu szybko się budzi, więc odłożyć wizytę do weterynarza nie jest konieczne.

trądzik

Jeśli obrzęk ma małe czarne kropki, oznacza to, że masz do czynienia z trądzikiem. Zwykle wydaje się raz, a potem przechodzi, nie wpływając w żaden sposób na stan zwierzęcia. Ale jeśli trądzik pojawia się przewlekle, to jest to prawo okazję wziąć lekarstwa. W tym przypadku, z wyjątkiem dolnej części wargi i podbródek jest naruszona. Choroba ta może wystąpić u zwierząt z różnych grup wiekowych. Dojrzewają na podobieństwie pryszcze wargowe, strupy, niekiedy obrzęk lub stan zapalny.

Jeśli nie mamy do czynienia z leczeniem kotów, to jest duża szansa, że trądzik rozwijać się ropnia i przyniesie ból zwierzęciu. W celu uzyskania pomocy należy skontaktować się z weterynarzem. Początkowo, lekarz, które utrudniają proces zakażenia i preparaty do podawania miejscowego zewnętrznego. Leczenie w tym przypadku jest zwykle określona przez trzytygodniowego kursu. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zwierzę zaczęło stan nie, to będzie wymagać przedłużonego leczenia i stałe monitorowanie jego stanu zdrowia.

Jeśli zwracamy się do lekarza weterynarii, nie jest możliwe do wyleczenia trądziku u kotów może być w domu. Aby to zrobić, należy stworzyć warunki sterylności w miejscu uszkodzenia: utrzymanie higieny, używając szamponów smołą, aby obsłużyć pryszcze stosowania nadtlenku i kwas salicylowy. Po procedur oczyszczania musi umieścić uszkodzenie zwilżyć konwencjonalnych kremów przeciwbakteryjne (na przykład, „Sanoderm” lub „Esprit”).

Mniej przejawia powoduje obrzęk warg i kotów może służyć szereg innych chorób, na przykład, ostrą niewydolnością nerek lub cukrzycą.

Głównym rada: jeśli okaże się zwierzakiem opuchlizna na dolnej wardze, to najlepiej jak najszybciej szukać pomocy w klinice weterynaryjnej, zwłaszcza jeśli zwierzę doświadcza dyskomfortu i wykazuje wyraźny niepokój.