588 Shares 2727 views

Rzadkich ras kotów. toyger

W dzisiejszym świecie istnieje ponad dwieście ras kotów, ale nie wszystkie koty rasowe może pochwalić się faktem, że historia ich pochodzenia wiarygodnie znane. Ale toyger szczęście, być może, jest to rzadki przypadek, gdy pochodzenie rasy jest znany i wszystkie szczegóły. Przede wszystkim wynika to z faktu, że toyger – jeden z najmłodszych skał (po raz pierwszy udokumentowany w 2007 roku, a tylko jeden Międzynarodowe Stowarzyszenie Cat). Drugim powodem jest to, że toyger rasa została stworzona według z góry ustalonego szkicu, który nigdy nie zdarzyło się wcześniej w historii kotów.


Autor był specyficzny człowiek, z zawodu – architekt z powołania – felinologist i hodowcy, a jego nazwa – Dzhudi Sagden. Ale to można nazwać przypadkiem, że osobą techniczną specjalność wpadł na pomysł stworzenia nowej rasy kotów? No, oczywiście! Po Judy dorastał nie w prostej rodziny, jej matka, Dzheyn Mill, raz poprowadził jeden z dzisiejszych najbardziej znanych i poszukiwanych na świecie ras kotów domowych – Bengalu.

Może jej matka była przykładem i inspiracją, być może, Judy chciał mieć conajmniej bujne laury, ale bądź co bądź, wzięła kawałek papieru i po prostu wyciągnął go toyger przyszłość. Według jej idei toyger powinny być jak pluszak Tygrys cub na wypchanych zwierząt. Od tego doszło imię przyszłości Rasa: że (toy – zabawka) + ger (tiger – tygrys). Teraz, gdy było jasne, obraz Bestii, a jego nazwisko, rozpoczęto prace nad wyborem.

przodkowie toyger zaczął Kot bengalski i bardzo zwyczajne ulicy rasowego kota, który został specjalnie przyniósł Judy z Indii, bo miał wszelkie znamiona przyszłości rasy. My zostały wybrane do dalszych prac różnych zwierząt, gdzie znaleźli twórcy toyger prawdopodobnie nie pamiętam siebie. I w końcu, że zwierzęta, które zostały uzyskane konsekwentnie realizowanych i przekazywane cech rasy, które tworzą niepowtarzalną toyger i tak blisko do tego samego szkicu na kartce papieru. Tak więc, w 2006 roku, po trzynastu latach ciężkiej pracy hodowli, świat został wprowadzony toyger – „zabawka tygrysa”, a rok później rasa została oficjalnie zarejestrowana w jednym z międzynarodowych systemów kotów.

Co on toyger?

Dziwna rzecz, ale, zgodnie z oficjalnym standardem, toyger nie wygląda jak zabawka Tygrys cub, raczej – na stylizowanej kopii tego tygrysa. Sędzia dla siebie: the toyger powinna mieć długie, muskularne, silne ciało z ciężką głową, szerokim szyi i ramion, z mocnych kości i głębokiej klatce piersiowej. Ogon jest niska, długości i gładka, jak liny, z zaokrągloną końcówką. Szeroka i długa głowa z wyraźnymi konturami, małe oczy, długi , szeroki nos, małe zaokrąglone uszy. Rysunek … maksymalny kontrast, brązowe lub czarne paski na czerwonym tle, korzystnie w pętli, a także pokrycia brzucha i łap i ogona; czarne klocki, stopy i czubek ogona – ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że autorzy standardu zrobili wszystko, żeby nikt nie domyślił się, że prototyp był toyger pluszowa zabawka.

W naszym kraju toyger pojawił się w 2008 roku, Judy osobiście nadzorował program hodowlany, więc po raz pierwszy przedstawiciele rasy i żłobki, które uzyskały prawo do ich posiadania, były izolowane. Dziś liczba rosyjskich szkółkach toyger wzrosła popularność tej rasy wzrasta, ale nadal, mini-tygrysy są jednymi z najbardziej drogich i rzadkich przedstawicieli kota.

Należy zauważyć, że rosyjskie żłobki toyger nie tylko odpowiedzialne podejście do dziedzictwa Judith, ale również w dalszym ciągu działać na rzecz poprawy typ i kolor swoich absolwentów, osiągnięcie możliwie jak najbliżej do swojego krewnego – dzikiego tygrysa. Najtrudniejsza część zadania – aby osiągnąć konsolidację cech unikalnych dla dzikich kotów (bielone Brzuch i wewnętrzna powierzchnia nóg, dłuższe włosy na policzkach, tzw holowniczy, bardzo małe, okrągłe uszy, soczyste i jasnym czerwonym tle z organizmu). Tak więc, można powiedzieć, że rasa kontynuuje swój rozwój i tworzenie, a rosyjskie żłobki już osiągnąć imponujące rezultaty – „Grand Champion Supriya” w 2013 roku z Moskwa toyger hodowli GreenCity stał na świecie najlepsze, toyger i zamknięte najwyższy tytuł

Trzeba powiedzieć, że żłobek prawie gotowe kociaka do hodowli, wszyscy absolwenci są sprzedawane albo jako zwierzęta wystawowych (show-klasa) i zwierząt (pet-klasa). kocięta toyger opuszczenia przedszkola w wieku co najmniej 3-4 miesięcy już wykastrowanych, z dokumentów i zaszczepić. W zależności od klasy kotka i cel jego nabycia, cena może być bardzo różna, ale należą do najwyższych wśród wszystkich ras.

Jednak wróćmy do toyger, bo są wyjątkowe nie tylko dla jego pochodzenia i wyglądu. Te niezwykłe stworzenie mieć prawdziwą łaskę tygrysa – mocny chód, niski koński ogon, ruchy pewny siebie, ciężkie ciało – wszystko przypomina „braćmi” naturalnym. Nieważne, że umiejętne ruchy czasami prowadzić do kłopotliwych sytuacji i gęste ciało staje się przedmiotem niekończących tiskany, toyger to nie przeszkadza. Ponadto, trudno jest wyobrazić sobie kota, który byłby tak atrakcyjny dziki wygląd i zachowanie jednocześnie zabawne, osobliwych głupich kociąt.

Toyger niezwykle inteligentny, ma doskonałą pamięć, umiarkowanie rozmowny i umiarkowanie aktywny, wolą grać raczej charakterystyczne dla psów – przynieść zabawkę lub trzymać na nogach, to swój przedmiot w misce wody, umieścić swój talerz z jedzeniem nadziewane królika swojego dziecka lub pobultyhatsya tylko w wannie pod bieżącą wodą. Wszystkie te niezwykłe zdolności toyger odziedziczone ich przodka – Kot bengalski, która z kolei została uzyskana poprzez uzyskanie potomstwo dzikiej Azji Cat Leopard (ALC) i kota domowego. Widzisz, jak się okazuje, w żyłach cub domu jest jakaś prawdziwa dzika krew!

Na zakończenie chcę dodać, że pokorny sługa – autor tego artykułu, jest dumnym posiadaczem czterech toyger wadze 12 kg, która biegnie w jego sprawy wyłącznie w toalecie, głośno i długo znosi pustej miski, każdej nocy spotkał przy drzwiach, głośno wydając okrzyki, on gra z gałęzi z drzew i śpi z gospodarzami w łóżku. Chociaż … może, że z nim spać i nosić różdżkę?