603 Shares 7783 views

Szkocki kot: podgatunek, normy, charakter i pielęgnacja

Szkockie koty są bardzo podobne w konformacji, charakteru i zwyczajów Brytyjczyków. Tak jak oni szkocka masywny, ciężki, duże, okrągłe, szeroko rozstawione oczy. Ale są też ich własne unikalna cecha. „Szkoci” rasy jest podzielona na dwie podgatunków: krotnie i proste. Definicja ta odnosi się do przedsionków. Są one w rzeczywistości są albo zawieszania lub wyprostowany, jak wszystkie inne koty. Najbardziej cenione Przedstawiciele Scottish Fold, Fold. Ale byłoby to niemożliwe, aby hodować bez rozcieńczania ich bliźnich o normalnym słuchu.


Fakt, że kot rasy szkockiej Fold okazało w wyniku mutacji genetycznej. To ona pojawiła się jako unikalną cechą tego „wyścigu”, a zagrożone życie jej nośników. W 1961 roku na farmie w pobliżu Tayside że w pobliżu Dundee, urodzony biały kotek, który jak dojrzewają czubki uszu zaczął zginać do przodu iw dół, obejmując otwór słuchowy. Stał się przodkiem rasy. Jednak szybko stało się jasne, że jest to niemożliwe do przekroczenia dwie fałdy. W wyniku takiego krzyżowania się bardzo chory, nie przystosowany do życia potomstwa. Kociąt rodzą się z płaskiego ogona zakrzywionych pazurami. Ich kręgów są połączone z wiekiem, co prowadzi do paraliżu, a następnie śmierci zwierzęcia.

Ta okoliczność była przyczyną tego, że na świecie stowarzyszenie kotów nie chciał zarejestrować rasy. Dopiero w 1991 roku (32 lat później) CFA przyjęte standardowe fałdy. Pryamouhie szkockie koty są kluczem do dalszego istnienia rasy. Aby uzyskać zdrowe potomstwo, foldery koniecznie przejechać się prosto.

W zasadzie, oprócz ewentualnego narażenia na choroby zwyrodnieniowe stawów, fałdy są w dobrym zdrowiu. Koty szkockie Oba podgatunki żyć 15 do 20 lat. Jeśli przyniósł ulubiony zwisłouche, często w młodym wieku, pociągnąć go za ogon (do chrupki). Ta procedura jest profilaktyka przeciwko fuzji kręgów. Przez krótki pielęgnacji włosów jest bardzo prosta: wystarczy raz w tygodniu, by przeczesać ją szczotką-rękawicy.

Szkocki kot może mieć niezależnie od koloru i rysunki na wełnie. Norma wymaga jedynie krótkiego miękkie futro z gęstym puchem. Przedstawiciele tej rasy powinien być trochę lżejsze i bardziej wdzięczne Brytyjczycy mają zaokrąglony pyska i migdałowe oczy górną powiekę. Dorosły kot waży zwykle do pięciu kilogramów, panie – do trzech i pół. Ale, podobnie jak Brytyjczycy, Szkocka powinno być podstawą masywnej, zaokrąglone poduszki łap, dobrze rozwinięta klatka piersiowa i okrągła głowa.

Szkocki kot w przyrodzie są zrównoważone: są pozbawione agresji. Ponadto zwierzęta te są bardzo inteligentne. Nawet małe kocięta łatwo przyzwyczaić się do drapak i tacy. Cechą charakterystyczną jest ich szkocki głosowanie – bardziej przytłumiony, szorstki, przyjemne. oni również mają tendencję do często siedzieć i stanąć na tylnych łapach. Ta postawa Gopher wiele okrzyki gospodarze Scot. Szczególnie komicznie to wygląda, gdy kot jak oglądanie telewizji. Nordic temperament szkocki pozwala im dobrze przystosować się w różnych warunkach. Będzie to dom pełen dzieci lub psa lub cichym domu samotnego człowieka, Szkoci zawsze czuć się dobrze.