578 Shares 1741 views

Regulacja samozamykaczy: instrukcja, przekładni. drzwi zainstalować bliżej do drzwi

Dość często drzwi są wyposażone w różne rodzaje samozamykacz. To małe urządzenie zwiększa komfort podczas zamykania. Drzwi nie pop i pozostaje uchylone. Jednakże, być może trzeba wyregulować samozamykacz z czasem. Im częściej otwarciu drzwi, wcześniej konieczne do przeprowadzenia tej akcji. Jest to prosty proces.

Wyregulować samozamykacz, którego oświadczenie jest uważany poniżej, jest całkiem możliwe do wykonania w domu. Urządzenie będzie wtedy pracować przez długi czas i efektywnie.

Zasada działania samozamykacza

drzwi zainstalować bliżej do drzwi, aby zmniejszyć obciążenie na zawiasy i okucia do otwierania i zamykania. Mechanizm tego urządzenia jest prosta. Jego wszechstronność pozwala na zastosowanie samozamykacza na drzwiach niemal każdego rodzaju.

Kiedy siła otwierająca jest przekazywana za pośrednictwem dźwigni napędowej, tłok na wiosnę. Znajduje się on w komorze wypełnionej olejem lub gazem. W momencie otwarcia sprężyna jest ściśnięta. Tak więc zawartość komory przepływa do opuszczonego przestrzeni. Po zwolnieniu nacisku na układ (w momencie zamknięcia) za pomocą hydraulicznych lub pneumatycznych system powraca środek kanały do komory głównej.

Proces ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Drożność kanałów regulowanych za pomocą śrub. Dzięki nim, korekta jest automatyczne urządzenia do zamykania drzwi. instrukcje producenta wskazać gdzie te śruby. Praktycznie wszystkie typy urządzeń, aby je znaleźć łatwo.

Różnorodność montażu na drzwiach

Istnieje kilka typów samozamykaczy. Wyróżniają się one ich projektowania i instalacji procesu. Najprostsze mechanizmy są uważane za fałszywe, a także urządzeń, które są zainstalowane na zawiasach drzwiowych (zamiast zawartości).

Bardziej skomplikowane urządzenia do zamykania są zamontowane w regeneracji wykładziny podłogowej. Ich instalacja może być zaplanowane przed rozpoczęciem naprawy. Innym rodzajem mechanizmu ukryte w pudełku lub płótnie zamykania drzwi. Instrukcje dotyczące ich instalacji i eksploatacji wymaga dość dużej grubości całego systemu. Dlatego takie samozamykacz do drzwi wewnętrznych jest rzadko używany. Najczęściej ten mechanizm kontroluje zamykanie odmian wejściowych.

Pragnąc nawiązać bliższy do drzwi z jego własnymi rękami, należy preferować proste modele napowietrznych ramię przesuwne. Są one wykonane przy użyciu tego samego szablonu.

Ważne fakty Wybór urządzenia

Wybierając się bliżej drzwi metalowe, wewnętrzne lub innych gatunków, należy wziąć pod uwagę szereg warunków operacyjnych. Pierwszym krokiem jest określenie wymiarów skrzydła drzwiowego oraz jego masy ciała. Dalsze określonym naciskiem wiatru, przy otwarciu i zamknięciu. Jednocześnie tkanina waga jest mocniejszy zamykania wymagają szerokich drzwi.

Klientowi łatwiej poruszać proces wyboru mechanizmu prawo odmian klasyfikacja EN1154 został opracowany. zawiera on 7 grup urządzeń. EN1 są przeznaczone do najprostszych drzwi.

Warunki klimatyczne pod uwagę przy wyborze. Typowe urządzenia działają w zakresie temperatur od -35 do + 70 ° C Jeśli zimy są zimne, należy wziąć to pod uwagę i dać pierwszeństwo szczególnych ustaleń. Im bliżej drzwi, których cechy koniecznie zalecanych przez producenta, może pracować nawet wtedy, gdy silne mrozy.

urządzenia trakcyjne

Istnieją trzy podstawowe rodzaje konstrukcji napowietrznych cewek. Mogą one być w ruchu, apetyt Rychagova, jak również blokadę, aby zatrzymać ostrze w tej samej pozycji. Przy wyborze konkretnego gatunku wziąć pod uwagę wielkość, ciężar drzwi, projektu budowlanego i warunków pracy. Ważną rolę odgrywają upodobań użytkownika.

Charakteryzuje się oporowymi przesuwnych ukrytych elementów konstrukcyjnych. Nie każdy właściciel zadowolony przyklejania mechanizmy Rychagova. Zwłaszcza jeśli podnieść bliżej do drzwi wewnętrznych.

zasada regulacji

Aby zainstalować drzwi bliżej drzwi, aby sprostać oczekiwaniom, należy zwrócić szczególną uwagę na rozporządzenie. Urządzenia takie często mają dwa lub trzy ustawienia. To sprawia, że możliwe jest zbliżenie działanie mechanizmu do warunków eksploatacji drzwi.

Pierwsze ustawienie jest wykonywane natychmiast po zamontowaniu drzwi bliżej. W trakcie otwierania i zamykania drzwi, elementy układu wymaga dodatkowej konfiguracji. Początkowo trzeba dostosować prędkość do drzwi. W zimnych porach roku należy to zrobić szybko. Drzwi wewnętrzne wymagają powolnego płynne zamykanie.

Następnie moc zatrzaskowe działanie jest regulowana. Powinno wystarczyć, że drzwi nie są otwarte. Ale silne działanie zatrzaskowe może szybko doprowadzić do uszkodzenia okuć i zawiasów.

Jeśli potrzebujesz trochę czasu, aby utrzymać otwarte drzwi lub zwiększyć zamykanie tymczasowy, mogą być również wykorzystywane w celu dostosowania agrafki. Zwiększa to komfort podczas korzystania z drzwi.

ręczna regulacja

Wyregulować samozamykacz z rękami spełnione dokładnie zgodnie z instrukcją producenta. Zazwyczaj zasada ustawiania wszystkich prostych mechanizmów identyczne. Przy drzwiach bliżej obudowie znajdują się dwie śruby. Mogą obracać, ale nie bardzo. Dokonywanie dwa pełne obroty, można spodziewać komorę rozprężania i uszkodzić urządzenie. Naprawy w domu nie jest możliwe. Nawet pół-obrót śruby znacząco zmieniać prędkość skrzydła drzwiowego. Jeśli okazało lewo, klapa zamyka się powoli.

Po pierwsze, należy sprawdzić prędkość drzwi. Jeśli jest duży, śruba jest obracana o pół obrotu. Ponadto, może być konieczne, aby dodać trochę prędkości. Aby to zrobić, należy przekręcić śrubę w kierunku przeciwnym przez ćwierć obrotu.

Aby dostosować działanie zatrzaskowe w ciągu ostatnich 15 cm przed prędkość zamykania regulowana również. W tym drugim śruba jest odkręcona. Procedura jest podobna do poprzedniej akcji. W zależności od modelu, tym bliżej można zwrócić uwagę na rogu otworu ostrza i średniej prędkości jazdy.

Porady ekspertów

Standardowe typy drzwi bliżej powierzchni wymagać korekty w trakcie jego eksploatacji. Uważa się podczas zmiany pór roku w modelach ropy. Komora zawartość staje się grubsza po ciężkiej zimie zimno. Dlatego mechanizm drzwi musi być często regulowane.

W celu uniknięcia częstego regulacji systemu i pozyskiwania trwałe urządzenie, jest konieczne, aby uzyskać konkretny typ mechanizmu do drzwi zewnętrznych. Wewnątrz zawierają gaz, nie olej. To powietrze bliżej drzwi dostępu. Urządzenie regulacyjne wymagane rzadziej. Gaz nie zmienia swoich właściwości podczas pracy.

Dodatkowe funkcje zatrzaskowe wyznaczyć oznaczenie konkretnego. Jeśli nie ma potrzeby, to lepiej kupić prosty rachunek bliżej drzwi. Cena takiego urządzenia będzie niższa. Dodatkowe funkcje zwiększają koszty.

Model Przegląd

Dzisiaj na rynku urządzeń do sprawnego zamykania drzwi jest reprezentowany przez zamykania krajowych i zagranicznych. Najbardziej popularne są dziś niemiecka (Dorma, Boda), włoski (Cobra, Cisa), fiński (Abloy) urządzenie. zamykania domowe jest firma „Ekspostroymash Plus”.

Dziś można kupić jakość bliżej drzwi, którego cena wynosi 1000-1200 rubli. Jednak koszty spółek zagranicznych urządzeń, które posiadają dodatkowe funkcje, można dotrzeć 3500-4000 rubli.

Szczególnie dobrze w ostre zimy okazał się model fińskiej firmy Abloy i niemiecki GEZE i Dorma. zamykania domowe nie są gorsze pod względem jakości do modeli europejskich, a ich koszt jest znacznie niższy. Nie jest konieczne, aby kupić tanie nieznanych producentów urządzeń, którzy nie posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Takie mechanizmy są szybko w dół, skrócenia okresu drzwi serwisowych.

Warunki korzystania

Urządzenia znane marki czasie od 0,5 do 1 miliona cykli roboczych. Będzie to wymagało dostosowania samozamykacza. instrukcje producenta dokładnie opisuje ten proces.

Obecnie liderami rynku są gotowi zaoferować konsumentowi wybór modeli o wysokiej wytrzymałości. Często są one wypełnione gazem, a nie oleju. Takie mechanizmy są w stanie wytrzymać nie tylko niekorzystne warunki środowiska, ale również błędnej operacji.

Jeśli im bliżej znajduje się w domenie publicznej, musi być wyposażony w specjalny zawór. On zapobiec urządzenie z zamierzonymi próbami włamania.

Ale tanie zamykania napowietrzne olej w wielkiej potrzebie przestrzegania zasad działania. Taki mechanizm nie pozwala utrzymać lub ciągnąć drzwi podczas zamykania. Ponadto, nie jest dopuszczalne, aby zablokować (z wyjątkiem modeli pneumatycznych). Podkład pod płótnie nie może być obce. Jest również zabronione powiesić lub jeździć na drzwiach. Dlatego, jeśli rodzina ma małe dzieci, konieczne jest dla nich natychmiast wyjaśnić.

Aby uniknąć konieczności zmiany urządzenia w krótkim czasie poprzez wybranie odpowiedniego i odpowiedzialnego korzystania z zamykania. W tym przypadku będzie to trwać długo. Od czasu do czasu będą wymagane prostą regulację samozamykacza. instrukcje producent będzie wykonywać swoje prawie właściciela każdego. To daje komfort podczas zamykania drzwi, a także znacznie zwiększyć jego żywotność.