689 Shares 5022 views

Jak zrobić książkę własnymi rękami. Jak zrobić małą książkę

O tym, jak robić książkę w domu, zostaną omówione w tym artykule. Poniżej przedstawiono różne możliwości klas mistrzowskich, których mogą używać dorośli.


Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak zrobić książkę dziecka

Wszyscy rodzice marzyli, że ich dziecko stanie się sukcesem i wszechstronną osobą. Wszyscy wiedzą, że bez miłości do książki nie można osiągnąć sukcesu. Ale jak możesz dostać dziecko kochać czytanie? Naucz się robić książkę dla dziecka z własnymi rękami! Następnie wykonaj to, a nawet zaangażuj dziecko w ten proces, pod warunkiem, że jest już na tyle stary, to jest ponad dwa lata. To "drukowane wydanie" dowolny okruszek będzie miłował bezinteresownie, ciągle przeglądając i podziwiając "treść"! Jak zrobić książkę własnymi rękami zostaną omówione w tym artykule.

Bez ostrych narożników nie jest rozdarta i jest wymazana

Cynicy szydzą. I w międzyczasie takie książki naprawdę istnieją. Ktoś może nawet dumnie podzielić się poradami na temat robienia książek z tkaniny.

Do pracy mistrz będzie potrzebował lekkiej tkaniny, maszyny do szycia lub igły i nici, nożyczki, linijka, ołówek, kawałki kolorowej tkaniny do zastosowań i okładek. Używając linijki i ołówka, strony są oznaczone kolorem jasnym. Ponieważ musisz zrobić książkę własnymi rękami w taki sposób, aby się przewijała, to jest w niej połączone strony, musisz zmierzyć nie jedną stronę, ale strona się rozprzestrzenia.

Następnie, na wzorcu kartonu, krawędzie arkuszy są wygładzone i zszyte tak, aby nie walczyć. Przed połączeniem stron w książce "edytor" tej "publikacji" powinien umieścić w nim materiał: zdjęcia, listy. Ponieważ robienie małej książki z tkanki jest najbardziej wygodne dla bardzo młodych czytelników, to jego treść powinna odpowiadać wiekowi. Zastosowania zwierząt, domów, roślin, pojazdów, zabawek – to główne tematy takich "publikacji".

Możesz przeczytać książkę i możesz spać na niej

Niektórzy rzemieślnicy mówią, jak można zrobić książkę poduszki. To jest przede wszystkim przeznaczone do okruchów. W końcu mogą przypadkowo zostać rannym na ostrych rogach zwykłej kartonowej książki. Tak, a sen może umyć mały czytelnik w najbardziej niewłaściwy moment. W snach z dzieciakami (którzy tego nie wiedzą!), Jakieś zdarzenia … Książka jest żałosna, a domowa książka, o której mówimy, jest bardzo łatwa do mycia i wysychania.

Ponieważ mistrz może już zrobić trochę książki z tkaniny, mistrz może to zrobić, a to nie będzie dla niej trudne do zrealizowania tego wariantu. Jedyną różnicą jest to, że w każdym arkuszu jest osadzona powłoka sintepon. Na okładce książki można umieścić zatrzask lub zapięcie na rzep. Teraz wszyscy rozumieją, że na przykład nie jest tak trudno stworzyć intelektualną zabawkę dla dziecka z własnymi rękami, jak na przykład robić sobie pracę.

Zdjęcia do książki z tkaniny

Bardzo ważnym elementem jest treść domowego wyrobu. Jasne obrazy dla aplikacji można wybierać spośród tkanin, które obecnie są sprzedawane w dużym asortymencie. Jest jednak całkiem możliwe, aby zastosować najbardziej kolorowe szatnie. Tylko w tym celu należy najpierw narysować fabułę przyszłej ilustracji, rozbić obraz na komponenty i wyciąć wszystkie szczegóły. Następnie elementy strony są umieszczane na stronie. Ponieważ chcesz, aby książeczka była dla dziecka i praktyczna, po aplikacji można wykończyć arkusze, pożądane jest pokrycie ich polietylenem. Taka rzecz potrwa wielokrotnie dłużej niż zwykła książka.

Sew zdjęcia do Oleżka i Marinka

Istnieje kilka sposobów wykonania aplikacji. Jednym z najczęstszych jest szycie części z tkaniny wzdłuż konturu za pomocą szwu do szycia. Można to zrobić ręcznie za pomocą igły i nici lub można użyć maszyny do szycia.

Niektórzy mistrzowie wolą haftować zdjęcia w książkach. To bardzo piękne, ale czasochłonne.

Haft z guzików, koralików lub koralików nadaje się tylko przy tworzeniu książki dla dzieci powyżej 5 lat, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że dziecko zerwie i przełknie małe rzeczy.

Zdjęcie żelaza i polietylenu w książce klejone

Ponieważ czasami pożądane jest szybkie wykonanie małej książki z tkaniny, a maszynka do szycia nie zawsze jest pod ręką, rzemieślnicy powinni używać opcji "gorącej". Część nie jest wycięta, ale tylko do konturu jest nałożona na tkaninę. Kawałek tkaniny o konturze nałożony jest na czysty polietylen, gazeta jest spiętrzona, a następnie delikatnie prasowana na górze gorącym żelazkiem. Tkanina z polietylenu powinna "chwycić", ale gazeta nie trzyma się.

Następnie szczegół jest wycięty wzdłuż konturu i umieszczony na pewnym miejscu z polietylenu w dół. Gorące żelazko skończy się – obraz "zostanie przywiązany" do swojego miejsca. Warto jednak pamiętać, że ta opcja nie jest tak silna, jak zwykłe szycie, więc po praniu może być konieczne ustalenie książki. Następnie aplikacja może być zwieńczona maszyną lub ręcznie.

Zarezerwuj na papierze

Wielu ludzi wie, jak zrobić książkę z gazety. Wystarczy wziąć kilka arkuszy, łącząc je w środku z zaciętym klipsem lub zszywając zwykłą igłą. Osłona powinna być wykonana oddzielnie, na kartonie jest możliwe, aby książka była dłuższa.

Treść niniejszej publikacji może się różnić. Możesz poprosić dziecko, aby narysował ilustracje do konkretnej pracy. Nawiasem mówiąc, tekst może zostać poproszony o skopiowanie w formie litery "wydawcy" – dziecka, które już uczyło się czytać i trzymać w ręku ołówek. Możesz też pomóc dziecku – wydrukować ponownie tekst na komputerze lub na maszynie do pisania.

I można zbierać rysunki dzieci, łącząc je w książkę. Następnie arkusze najlepiej łączyć przez szwy nie na środku, ale na krawędziach. Lub w tym przypadku musisz użyć metody lepkiej, podobnej do sposobu tworzenia notebooków. Nawiasem mówiąc, wiele drukarni produkuje obecnie druki, gdzie strony są zamocowane w ten sposób.

Klejowy sposób łączenia arkuszy

Mówiąc o tym, jak zrobić książkę z papieru, łącząc arkusze z klejem, należy pamiętać, że takie rzeczy będą krótkotrwałe. Zwykle tak jest w przypadku kartek z odłączanymi ulotkami dla lepkich notatek. I nadal ta metoda jest przydatna dla tych, którzy nie umieją robić notatnika bez zszywania lub mocowania zszywaczem.

Proces klejenia arkuszy przylepnych jest bardzo prosty. Konieczne jest spasowanie wymaganej liczby arkuszy do stosu, mocno zacisnąć szczoteczki do bielizny. Jeśli możliwe jest użycie zacisków stolarskich lub innych urządzeń do zaciskania, produkt będzie lepszy.

Teraz mistrz smaruje zaciętą krawędź stosu arkuszy papieru za pomocą kleju. Odpowiednie PVA, kleje do klejenia kauczuku. Ale użycie silikonu (płynnego szkła) lub kleryka nie jest tego warte, gdyż stają się delikatne, gdy są suszone. W rezultacie produkt zostanie szybko zepsuty.

Książka o zabawkach

Jeśli dorośli myślą, jak zrobić książkę dla dziecka, psychologowie wielu dzieci doradzą im "złapać dwa ptaki jednym kamieniem". W końcu produkt może działać od razu w dwóch rolach: być ciekawą książką z obrazkami i ekscytującą zabawką. Aby to zrobić, wystarczy wybrać oryginalny formularz na domowej roboty.

Na przykład dom książkowy jest jak okruchy do 2 lat, które dopiero zaczynają odkrywać świat. Przeskakując, dziecko zawsze obserwuje zmianę głównego bohatera i jego otoczenia. Oto norek myszy, z dostawami wszędzie: szpilki, torby zboża, orzechy i nasiona. Lecz kryjówka niedźwiedzia, która śpie słodko całą zimę, ssąc łapę. A ten wydrążony jest pusty: jest garść suszonych grzybów, tu jest gałązka suszonych jagód, a tu są szyszki z orzechami.

Dla starszych dzieci, dom książkowy może reprezentować bohaterów baśni. Tu mieszka królowa śniegu, a na następnej stronie – Chłopiec z palcem. Ale odwróć arkusz, a wejdziesz do domu leniwego chłopca, który jedzie śniadanie w łóżku i z ustą tortu mówiąc: "A gdzie jest kompot?"

Oczywiście, ta domowa robota powinna być wykonana z wytrzymałego materiału – papier nie jest tu użyteczny. Dlatego przed rozpoczęciem pracy mistrz powinien zapytać, jak zrobić tekturę kartonową. Może drukować materiał przez drukarkę, jeśli tektura nie jest bardzo gruba. A może ma sens umieszczanie papierowych zdjęć na stronach.

Arkusze można łączyć ze ściereczką, która jest przyklejona do każdej strony, a następnie zamaskowana na biało. Ale ten proces jest dość czasochłonny, więc najlepiej jest go używać podczas wykonywania regularnej książki z okładką kartonową.

Podłączanie stron za pomocą spirali lub pierścieni

Wszyscy musieli przynajmniej raz radzić sobie ze zwykłymi notebookami spiralnymi spiralami. W ten sposób najłatwiej jest połączyć strony kartonów – samodelok. Aby to zrobić, potrzebujesz tylko starego notebooka z arkuszami podłączonymi w ten sposób.

Spirala spiralna musi być starannie usunięta ze starego miejsca. Ale w arkuszach kartonowych książki trzeba tylko robić dziury, starając się, aby odległość między nimi była taka sama jak w notebooku. Następnie musimy tkać drut, którego końce mają być mocowane po obu stronach.

Możesz zrobić tylko kilka dziur w zabawkach kartonowych. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku tworzenia domowej formy niekonwencjonalnej, na przykład zaokrąglonej. Do otworu włożony jest przewód, który może być zagięty za pomocą szczypiec, ale trudno go oprzeć rękami. Po utworzeniu pierścienia, mistrz odcina niepotrzebne. Aby chronić palce przyszłego czytelnika przed ranami i świerzbami, można ukryć połączenie w skórzanej lub dermantynowej obudowie, której krawędzie są przyklejone do okładki książki.

Możesz nauczyć się ubrań w domu

Jest inny sposób, aby wydrukować książkę samodzielnie. Publikacje takie mogą być produkowane nie w jednym egzemplarzu, ale w ilości, jaką potrzebuje wydawca. Tak, nie musisz popsuć zdjęć ani zdjęć z książek do aplikacji. Wystarczy, że zapozna się z programem Publisher, który znajduje się w wielu wersjach Microsoftu.

Po otwarciu dokumentu kreator wybiera opcję układu strony: rozmiar i orientację (krajobraz lub książka). Najlepiej wybrać A5 w wersji książki.

Dalej na stronie są skanowane zdjęcia, zdjęcia lub materiały skopiowane z Internetu. Program umożliwia korzystanie z różnych czcionek i kolorów tekstu, tworzenie zdjęć ramek lub ich wentylowanie, nakładanie się na siebie. Ukończona strona jest zapisywana w formacie .jpeg.

Układ arkusza książki

Aby książka dla dzieci była w taki sposób, aby czytelnik mógł przejechać przez nią, strony są rozmieszczone w arkuszach. Tutaj wydawca będzie potrzebował programu Microsoft Publisher. Teraz musisz pracować w wersji A4 w wersji albumu. Dwie skopiowane strony A5 są umieszczane obok siebie i zapisywane w formacie .jpeg. Główną trudnością jest prawidłowy układ strony. Na stronie albumu A4 należy drukować strony nie rzucając się, ale z kolejnym wiązaniem. Tutaj musisz być bardziej uważny.

Na przykład, jeśli planujesz stworzyć książkę 12 stron, to pierwszy arkusz jest przygotowywany z pierwszych i 12 stron, drugi – z drugiego i jedenastego itd. Ponadto należy śledzić tylną stronę arkusza. Aby nie pomylić się z innymi, można pobrać gotową wersję z odpowiednią liczbą stron i używać jej jako arkusza kłamstw. Tylko arkusz środkowy zostanie wykonany z następującego obliczenia: szósta strona obok siódmego. Dla wygody zaleca się umieszczenie numeru w rogach publikacji.

Po wydrukowaniu arkuszy należy je zamocować. Optymalną opcją jest użycie klipów tetradowych. Osłona może być wykonana z kartonu.

Takie samodzielne książki można przygotować nie tylko dla dzieci, ale również jako prezent. Wszakże jako materiał dla nich można użyć zdjęć i śmiesznych napisów, wierszy, opowieści. Wielu autorów początkujących samodzielnie samodzielnie wytwarza swoje arcydzieła dla pierwszych czytelników.

Ale wszystkie opisane powyżej sposoby nie dadzą odpowiedzi na pytanie, jak sporządzić dokumentację, ponieważ jest to dokument, który nie może zostać utworzony niezależnie.