569 Shares 5842 views

Jak malować tkaniny w domu?

Wiele gospodyń domowych interesuje się pytanie, jak do farbowania tkanin. Po tym wszystkim, z biegiem czasu, wszystko stracić swój pierwotny jasny kolor, ponieważ ulegają zużyciu. Ale nadal ulubione elementy garderoby mogą być zapisywane poprzez odesłanie ich do pierwotnej świeżości z zastosowaniem barwienia. Niekoniecznie dać ubranie do pralni chemicznej i innych firm specjalistycznych, aby wykonać wszystkie niezbędne manipulacje i może być w domu. Musimy tylko wiedzieć, jak to zrobić poprawnie.


Przed rozpoczęciem malowania szmatki, przygotować go do lakierowania – dokładnie sprawdzić wszystkie kieszenie, usuwać przyciski, wszystkie rodzaje złączy, zamków metalowych, elementów dekoracyjnych, klamer itp Szew łączący wkładkę z produktem, lepiej wstępnego amortyzatora dolny, poza tym farbowaniem .. odzież może pojawić się z powodu stale powietrze zebrane w jego wnętrzu. Jeśli następnie planujemy zmieniać coś gotowego, a następnie pre-rip szwy jest to konieczne w celu rozprowadzenia koloru równomiernie i pięknie.

Przed barwienia tkaniny chcesz usunąć wszystkie plamy na nim, zwłaszcza jeśli nie jest gruby. Następnie płukano w niezbyt ciepłej vodichke następnie płukanie bez silna prasowaniem. Mocno ścisnąć nie warto, bo mokro szmatką nasączoną farbą, a tym samym znacznie lepsze kolor jest bardziej równomiernie rozproszone niż w barwieniu suchego materiału. Czasami przed barwieniem element wymaga wstępnego bielenie, które uzyskuje się przez gotowanie go w „nadsoli”.

Farbowanie rzeczy w domu, można użyć naczynia emaliowane lub ocynkowane bez wad i zawsze dużej głębokości. Takie naczynia musi posiadać wadze do trzydziestu razy więcej niż suchego produktu.

Jak malować tkaninę? Sam proces nie jest bardzo skomplikowane. A wygląda to tak:
Gaza wstępnie wylewa barwnika pożądany kolor i rozcieńczone w szklance ciepłej wody. W przygotowanym naczyniu dodaje tyle wody, ile potrzeba, i do tego roztworu produktu jest obniżona do wpół wyprostowane formie. Oczywiście, jest to, aby być przygotowane do barwienia, jak to opisano powyżej. Rozwiązanie z rzeczą na płycie należy doprowadzić do wrzenia.

Gotować produktu wynosiła około dwudziestu minut, wlać do misy soli duży stół, w ilości od dwóch do pięciu łyżki. Ma to zapewnić, że kolor był bardziej intensywny. Zapalniczka trzeba uzyskać dźwięk, tym mniej soli, dodać, i vice versa. Dla koloru czarnego , wykorzystać maksymalną ilość soli. Podczas barwienia ubrania trzeba ciągle obracać w misce z kijem lub drewnianych kleszczy. Gotować roztwór ubrania po dodaniu soli jest konieczne dalsze trzydzieści minut.

Po pół godzinie, usunąć garnek z ognia i zimną wodą. Tak szybko, jak to nagrzewa się, można usunąć kolorowe ubranie i dobrze wypłukać kilkakrotnie. Pierwsze płukanie ubrań niezbędne w ciepłej wodzie, a następnie na zimno. Jeśli barwione tkaniny z jedwabiu i wełny, a następnie wypłukać w wodzie jest pożądane, aby dodać ostatnie bezpieczne kolory są trochę octu.

Osusz gotowego produktu przez powieszenie go na wieszaku. Działanie to pozwoli uniknąć takich kłopotów, jak powstawanie nieestetycznych plam i skaz.

Odzież opcjonalnie czarna farba do malowania. Znając trick jest do malowania tkanin kawy, można odświeżyć kolor. Aby zrobić to dobrze, czyste ubrania przed kurzem i pocierać jej silne świeżo parzonej kawy, napięte przez sitko. Ponadto, zamiast kawy, można użyć tytoń wodą (15 g tytoniu na litr wody). Zagotować rozwiązanie i traktować je dobrze swoje rzeczy.

Więc rozmawialiśmy o tym, jak do farbowania ubrań. Teraz wiesz sekret przedłużając żywotność swoich ulubionych strojów!