846 Shares 5123 views

Fretki jako zwierzęta domowe: plusy i minusy, warunki przetrzymywania i opieki

Podczas gdy wcześniej tylko koty lub psy mieszkają w mieszkaniach, ale ktoś musiał zbiorniki rybne, ale teraz wiele zwierząt po prostu niesamowite. Sowy, wiewiórki, szynszyle, jeże, miniaturowa świnka, węże i krokodyle – którzy po prostu nie rodzą ludzi. Dziś jednak zauważyliśmy, że rynki ptak zaczął sprzedawać fretki. Zadziwiająco słodkie istoty o skrócie tonąć w duszy, a ludzie decydują się na zakup własnego, lub nawet jako prezent dla przyjaciół. Chciałbym ostrzec cię przed nieprzemyślanych zakupu, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić nasz artykuł te niesamowite stwory. Więc na porządku dziennym pytanie: „Jakie są fretki jako zwierzęta domowe?” Plusy i minusy tej okolicy będzie starał się ukazać w pełnym zakresie.

opis

Ferret – to nazwa jednego z podgatunków fretek leśnych, które są teraz udomowionych przez człowieka i często stają się niemal najbardziej kochany i pielęgnowany ze zwierzętami. Ten energiczny ssaka długi ciała i krzaczaste ogona. Fretki są bardzo różne kolory – od bieli do czerni, ze wszystkimi odmianami pośrednich. W tym przypadku, kobiety są nieco mniejsze niż u mężczyzn, a ich sierść nie wygląda tak luksusowy. Różnią i zwyczaje, co Pohorje później.

Wybór przyszłego zwierzaka, należy rozważyć, czy nie będzie się rozpuszczał w tle swojego wnętrza. Światło fretka na białym tle będzie trudne do znalezienia, ponieważ te Łotry może indeksować przez jakiegokolwiek cracka. Jest zatem pożądane, aby wybrać ciemne paski lub zwierzęta, fretki korzystać z kolorów, a raczej ich różnorodność pozwalają to zrobić w pełnej mierze.

długość życia

Ważną kwestią, która musi być ustawiony każdy host. Wiedząc, jak wiele żywych fretki, będzie bardziej odpowiednio dostosowane do nabycia zwierzęcia i długiego życia z nim. Puszysty przystojny z należytą starannością pozostanie z wami o 7-9 lat – dobry czas dla małego zwierzęcia. I dla gospodarza jest okazją ponownie rozważyć, czy podjąć odpowiedzialność, ponieważ nie jest chomikiem, który mieszka zaledwie kilka lat, a nawet wtedy większość czasu spędzają w klatce.

Uwaga podałeś

Rzeczywiście, bez względu na rasę psa wybrać, wokół tych setkach, nikt nie będzie zwracać uwagę na futrzany cud. To jest zupełnie inna sprawa – doprowadzenia fretkę na spacer. Mały, zwinny i wdzięku, to szybko stał się ulubieńcem całego dworu. Jednak, aby cieszyć się bestię sąsiada – to jedno, ale żyć z nimi pod jednym dachem – to coś zupełnie innego. Dlatego nie tylko biec do sklepu zoologicznego, to najlepiej najpierw sprawdzić informacje, a następnie skonsultować się z członkami jego rodziny. Co do reszty, tylko dla ciebie, aby zdecydować, czy fretki jako zwierzęta domowe pasuje. Plusy i minusy dzisiaj, staramy się uwzględnić wszystkie boki.

Ważyć swoje możliwości

Ponieważ mówimy o tym, jak wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie istot żywych, musimy pomyśleć dwa razy. W rzeczywistości, to jest bardzo słodkie, urocze i ciekawskie stworzenia aniołów są prawdziwe, zwłaszcza na zdjęciach w internecie. Ale czy wiesz, że w rzeczywistości reprezentują fretki jako zwierzęta domowe? Zalety i wady muszą być dokładnie zbadane i zważone, to nie było konieczne, aby reklamować, mówią, da słodkie małe zwierzę w dobrych rękach.

Nie ma powodu, by sądzić

  • Czy jesteś gotów wyłożyć na zakup wysokiej jakości żywności i witaminy, akcesoria i odbioru u weterynarza? Nie myśl, że malutka zwierzę może jeść resztki ze stołu. Jest to zwierzę mięsożerne, że jest chora i umrze bez właściwego odżywiania.
  • Czy masz wystarczająco dużo wolnego czasu? Jeśli należą do kategorii nieustannie zapracowanych ludzi, którzy nie mają czasu, po raz kolejny, aby zadzwonić do przyjaciół lub oglądania telewizji, to lepiej wybrać żółwia lub ryby. W tym przypadku, będzie można traktować ich zwierzęta tylko karmić i kiedy będzie się wyróżniać wolną chwilę. Niespokojny i towarzyski fretka będzie wymagać co najmniej 3:00 uwagi i opieki w ciągu dnia.
  • Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Konieczne jest, aby mówić do każdego, kto jest zainteresowany w fretki jako zwierzęta domowe. Plusy i minusy w tym przypadku są wyważone, ale nie każdy host może kochać ich wystarczająco dużo wybaczyć jego niekończące się pragnienie aktywności i niesforne zwierzę.
  • Punkt ten wynika z poprzedniego. Wszelkie zwierzę jest w stanie zepsuć coś w swoim domu. Zgryz psa buty, koty ostrzyć pazury na sofie, a fretka robi wszystko w porządku. Idźcie więc poprzez mieszkaniu, pamiętasz ostatnią naprawę. Czy jesteś w stanie zaakceptować ewentualne szkody, które może spowodować fretki dywany, meble, dom kolory? Jeśli nie, wcześniejsze zalecenia: Szef ryby.
  • Jeśli masz dzieci, i błagają, aby kupić futrzane zwierzątko, trzeźwo ważyć ich wytrzymałość. Materiał bezpieczeństwo, a także potrzeba monitorowania gry dla dzieci i fretki spadnie na swoje barki.

Istoty te są ładne i przyjazne, zawsze są gotowi do wygłupiać i grać. Rzadko jedna forma fretki nie wywołuje uśmiech i grać z nim rozweselić każdego. Jednak jego zawartość w mieszkaniu miasta jest warte dużo pieniędzy.

Wybór hodowcy

Jeśli nadal jesteś gotów podjąć ryzyko, trzeba wybrać dobry hodowca. Często zwierzęta te są sprzedawane na rynkach wilgotnych, ale nie ma gwarancji, że się naprawdę młody, szczepione i przystosowane do życia stworzenia człowieka. Najczęściej masa ich sprzedaży są uprawiane w szkółkach, w pół-dzikim stanie. Nie schlebiać sobie i spokojne widoki: leki uspokojenie, które zostały podane do picia, natychmiast zatrzymać.

Znacznie lepiej, jeśli twoje ręce dostać młodą fretkę, która urodziła się w kochającej rodzinie, od dzieciństwa przyzwyczajony do odpoczynku w klatce i grać w godzinach wieczornych z właścicielami, zaszczepione przez wiek i kontrolowane przez lekarza weterynarii. Oczywiście, osoby takie są droższe, ale na pewno to będzie w domu fretki, które łatwo adaptuje i przyzwyczaja się do ciebie.

Męski lub żeński

Tu nie będzie oryginalna. Jeżeli dana osoba jeszcze nie miał nic wspólnego z treścią wszystkich gatunków zwierząt, zaproponował, aby zrobić kobieta. fretki bardziej uległymi i miękkie Women, są łatwiejsze do pociągu i są znacznie bardziej uległych mężczyźni. Liczne referencje podkreślić, że dziewczęta szybko przyzwyczaić się do swojej tacy i nowego terytorium, spędzając niemal cały swój wolny czas na jego badania. Fretka domu może być prawdziwym przyjacielem, smyshlonym i zabawy, jeśli właściwe podejście do kwestii swojego wyboru i edukacji. Jednak nie można powiedzieć, że dziewczyny – wielki niespokojny. Są ciągle w ruchu, muszą umieścić ciekawy nos w każdą szczelinę, aby spróbować wszystkiego w zębie. Dlatego żeńska fretka będzie pasować tylko osoba, która ma wystarczająco dużo czasu i energii, aby radzić sobie z nią.

Mężczyźni bardziej efektownie i moc, w pięknym bujnej sierści. Para już nie przywiązany do swojego właściciela, mniej zabawny i bardziej spokojny. W tym bardzo ważnym Właściciel zwierzęcia danej osoby, a nie ziemi, a więc więcej czasu na spacer, będzie kręcić wokół ciebie. Ale nie oczekuj zbyt wiele od niego. Jeśli samochki bawić się z dziećmi i byli gotowi do rąk, mężczyzna może zrobić to tylko sporadycznie, nastrój.

fretki reprodukcji

Fretki w mieszkaniu regularnie może produkować potomstwo, więc jeśli chcesz zobaczyć, co stanowi dzieci, można zrobić hodowlę. Ciąża trwa około 40 dni, w czasie których zwierzęta dużo snu i jedzenia. trzeba będzie dostosować menu, aby wprowadzić do niego więcej minerałów, witamin i pierwiastków śladowych. Proces kojarzenia występuje tylko u mężczyzn, i to jest bardzo głośne i emocjonalne. Jeśli chcesz tego uniknąć, nie ma nic łatwiejszego, zwłaszcza jeśli zwierzę żyje samotnie. в период гона самцы метят территорию, становятся неуправляемыми и мстительными. Ale podczas gdy mężczyźni koleiny zaznaczyć obszar, stają się nie do opanowania i mściwy. W tym przypadku optymalnym rozwiązaniem będzie fretki kastrację.

Materiał strona numerze

Na początku ludzie tylko ocenia koszt zwierzęcia. Jednak, że wydatki nie kończą. Jednak nawet ta pierwsza inwestycja będzie wymagać od 2 do 20 tysięcy rubli. Ponadto konieczne jest, aby wyposażyć wygodną klatkę, bez którego zawartość fretki bo to jest po prostu niemożliwe. Puppy i nastolatek jest w stanie włączyć cały dom, kaleka i zniszczyć wszystko, co można osiągnąć. Dlatego też, gdy wychodząc z domu, konieczne jest, aby ją zamknąć. Komórka jest od 3500 do 12000 rubli. Ponadto, trzeba będzie kupić butelkę wody i miskę (250 rubli), przenośność na wycieczki do weterynarza (300 rubli), tacki (50 rubli). Twój pies może odpocząć, potrzebuje on dom, stół i gamachok, więc śmiało układać w kosztach dodatkowych 1.500 rubli. Szelki i smycz i kogterezki – to 200 rubli dla każdego przedmiotu.

Zawartość fretki wymagają nabywania paszy wysokiej jakości. Koszt diecie – około 800 rubli miesięcznie, plus suplementów witaminowych, które uczynią kolejne 300 rubli. weterynarz inspekcja kosztuje około 500 rubli, Szczepienia – 600-700 rubli. W przypadku choroby mogą sprawdzać do 30 000 rubli w zależności od wymaganego leczenia. Jak widać, fretki w mieszkaniu – to nie jest tanie.

żywność

Każdy właściciel ma dwie opcje: kupić gotową żywność lub żywność naturalną praktyką. Kosztem mniej więcej to samo, ale druga opcja jest czasochłonne. W każdym przypadku, właściciel powinien pamiętać, że jest to tylko zwierzę mięsożerne. Owoce i warzywa, żywność z naszego stolika przyniesie więcej szkody niż pożytku. Czasami możliwe jest w leczeniu myszy domowych lub żółtka, będzie mu korzyści tylko, a on będzie bardzo zadowolony. Drapieżny charakter nie jest jak wszystkich właścicieli, ale co zrobić, więc jest to cipki w przyrodzie. W zasadzie, to na jakość diety zależy od tego ile żywych fretek. Można go uczyć mieć ciastka i mleko do picia, nawet marchew głodne zwierzę gryzienia, ale choroba i przedwczesna śmierć jego warunkiem.

zamiast wniosku

Podsumujmy. Na etapie ustalania fretki, można liczyć na następujących zalet. To zwierzę, które nie pozwala ominąć. Jest to aktywny i wesoły tworzenie wysokiej inteligencji, że można nauczyć się wszystko, co chcesz. Niewątpliwą zaletą jest kompaktowość zwierzęcia. Może być umieszczony nawet w zwykłej torbie, jeśli trzeba iść do weterynarza. Te zwierzęta nie muszą chodzić jak psy i dobrych tac zastosowania. A jeśli chcesz, możesz zawsze dokonać promenadę, najważniejsze – aby kupić dobry uprząż. Wygrywa zajmuje rytm gospodarzy i nie będą hałasować w nocy, mimo że to był jego własny harmonogram w przyrodzie. Wreszcie, fretki są hipoalergiczne, że dziś jest to ważne dla wielu ludzi.

Ale jest utrzymanie pokoju i minusy. Fretki tendencję do oznaczania terytorium, w wyniku płaskiej nieprzyjemnego zapachu jest pewnie zamocowane. Ponadto, zapach i mogą być specyficzne gruczoły zwierzęce są aktywne, ale tylko w ekstremalnych warunkach. Zwierzęta te mają ogromny nory oporową, i będzie korzystać z wszystkich opcji, w tym starają się wykopać dziurę w kanapie. Odzwyczaić od tego zwierzaka jest prawie niemożliwe. Energiczny i jasny, są one zawsze pod stopami, a ponadto mają tendencję do gryzienia i zepsuć. Więc kupić czy nie? Wybór należy do Ciebie.