438 Shares 6280 views

Psy kadebo: Charakterystyczny dla rasy, opis funkcji i opinie

Psy kadebo bardzo wyważony, w stanie ocenić sytuację środowiskową odpowiednio, i są doskonałymi strażników. To właśnie z tych cech, a wielu ludzi docenić przedstawicieli rasy. Zdolność zwierząt czuć subtelnie sytuacja i odróżnić wrogów i przyjaciół nie pozostawi nikogo obojętnym osoby. W artykule zostaną omówione szczegółowo pies kadebo: typowe dla rasy, opinie.


nazwa

Dog Breed kadebo zwany także mastiff Majorka. Poszło z Majorki – miejsce narodzin tych zwierząt. Tłumaczone kadebo oznacza „byka pies”. I to jest bardzo łatwe do wytłumaczenia. Wcześniej, tradycyjne rozrywki Hiszpania – byków – nie bez tych dzielnych psów. Śmiało wszedł do walki z ogromnym bykiem, chroniąc w ten sposób torreadorów.

KRÓTKI OPIS rasy

Do tej pory kadebo (pies) ma tylko pozytywne opinie. Przedstawiciele tej rasy jest bardzo kochany i doceniany na całym świecie. Zwierzęta są doskonałe strażnicy, ale ich miłość i życzliwość nie może być porównywana z cech pojedynczego zwierzęcia. To właśnie z powodu wyrównania Te drobne cechy kadebo psów mają wielu fanów na całym świecie.

Przechodnie nie widzę dobrze i dobry charakter zwierząt tej rasy. Ich wygląd wskazuje, że są gotowi chwycić cię w każdej chwili. Ale w ciepłej atmosferze psa domowego kadebo doskonałą pracę z rolą czuły i przyjazny dla zwierząt. Przedstawiciele tej rasy ciepła leczeniu dzieci. Ale w tym samym czasie, możemy powiedzieć, że pies preferuje jakąś jedną osobę w rodzinie – jej dobry i wierny serce będzie wystarczająco dla każdego.

Nie można powiedzieć, kadebo towar lub złego psa. Przedstawiciele tej rasy studni czuć ludzie, więc wszyscy są sposobem na to zasługują.

wygląd

Psy kadebo wygląda zwierzęta bardzo masywne i silne. Wysokość kłębu osiągnie 54-58 cm i waga może być w zakresie 32-38 kg.

Zwierzę tej rasy jest duża głowa (zwłaszcza mężczyźni), szeroki pysk, dobrze rozwinięta muskulatura. Zewnętrznie, pies może wydawać się większy niż jest w rzeczywistości.

Przedstawiciele tej rasy wełny są zazwyczaj sztywne i krótkie. Często trzy rodzaje: czarny kolor, jelenie (czerwone lub beige) nakrapiany (tygrysa).

charakter

Idealny dla psa rodzinnego – kadebo. Zwierzęta te rozwijają się w zespole, są bardzo lubiący dzieci, lubię grać z nimi i pozwalają robić z niczego.

Zwierzęta ze zrozumieniem i cierpliwością są goście z rodziny, ale nikt nigdy nie zostaną wpuszczeni do domu, jeśli nie ma gospodarzami. Przekupić psa jest po prostu niemożliwe.

Przedstawiciele tej rasy, co do zasady, nie różnią się bezmyślne agresję. Ale jeśli celem – to pies-guard, trzeba poważnie kształcić dzieciństwa zwierzaka.

Pies uwielbia długie spacery, gry na świeżym powietrzu. Aktywny odpoczynek jest przydatna dla rozwoju i zdrowia zwierząt. Pies jest bardzo łatwa do nauczenia się nowych gier, więc naturalnie na pewno nie będą się nudzić.

Kadebo ma ogromną siłę woli, więc trening potrzebuje doświadczonego człowieka.

Rasa ta jest bardzo szlachetny. Kadebo nigdy nie boli psa, która jest mniejsza lub słabsze. I dostać się do walki z silnym psem rasy nie będzie bez zespołu lub obiektywnych powodów.

Pielęgnacja i konserwacja

Troska o tej rasie psa nie jest trudne, jak wełna one krótkie. Aby zwierzę wyglądało zdrowe i piękne, trzeba dziennie myć włosy. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego pędzelka gumowego.

kąpielowy zwierzę nie warto spędzać zbyt dużo. Doprowadzi to do zakłócenia naturalnej równowagi lipidowej skóry zwierząt. Kąpać psa lepiej, gdy jest to naprawdę konieczne. Podczas oczyszczania wody jest konieczne stosowanie specjalnych środków dla ras z twardą sierścią.

Ważne jest, aby okresowo wyciąć pazury psa i przecierając oczy i uszy. Ponadto, uszy muszą raz na dwa tygodnie do czyszczenia, za pomocą wacików. Jeśli podczas czyszczenia pokazał niezdrowej izolacji, pies musi być natychmiast zabrany do weterynarza.

Przetrzeć oczy za pomocą specjalnego balsamu, które można kupić w aptece weterynaryjnej.

Ponadto zęby psa również muszą być regularnie kontrolowane w celu usunięcia kamienia nazębnego czasu. Dla zapobiegania chorobom należy podać specjalne zabawki dla zwierząt szczotkowanie zębów, chrząstek i kości żucia.

Psy tej rasy mogą żyć w mieszkaniu lub w domu. Ale warunkiem ich treści są długie spacery na świeżym powietrzu z aktywnych gier.

Szkolenie i edukacja

Pociąg i pociąg psy kadebo rozmnażają się bardzo łatwo. Ważne jest, aby zacząć kształcić swoje zwierzę jak tylko pojawił się w domu.

Szczeniak musi być bardzo ostrożny, aby zauważyć, że kiedy dorośnie, nie istnieją żadne nieprzewidziane problemy zostały już utworzone dorosłego psa. Ważne jest, aby zakazać szczeniak robić co pozwoli zrobić i dorosłego psa. Dziecko powinno wiedzieć, co dziecko nie robić.

Jeśli nagle widzisz, że nie radzi sobie z edukacją swojego zwierzaka, trzeba szukać pomocy u trenera z doświadczeniem.

Jak wybrać szczeniaka?

Pomimo faktu, że rasa ta jest idealna, niech go sam nie może każdy. Przed zakupem psa jest ważne, aby ocenić wszystkie możliwości. Można dać psu niezbędne i jakościowej opieki, żywienia, warunków życia? Czy masz dość czasu na długie spacery ze swoim treningu i pies? Odpowiedzi na wszystkie te pytania, trzeba odnaleźć, zanim zdecydujesz się na zakup zwierzęcia.

Aby zakupić lepiej jest zwrócić się do przedszkola, a nie iść na rynku ptaków. W przedszkolu można zapoznać się z matką, że szczeniak będzie ocenić przyszły charakter i zachowanie dziecka.

Zanim skontaktujesz się z przedszkola, można odwiedzić wystawy specjalne. Gdzie będzie można opracować na psy, porozmawiać z rasy hodowca, zadać wszystkie pytania dotyczące konserwacji i pielęgnacji zwierząt.

Ponadto, przed zakupem szczeniaka ważne jest, aby określić, co twój pies. Jeśli wybierzesz własny pet przyjazny i dobry strażnik, a następnie polegać na osobistych sympatii dla zwierzęcia, poszukaj łagodnym, spokojnym szczeniakiem.

Inna opcja – kupić szczeniaka na pokaz karierze. W tym przypadku, wymogi zwierzęce są zupełnie odmienne. Nie każdy może zobaczyć w niezręcznej niemowlęcych przyszłych wystawach gwiazdy. Prawdopodobnie do prawidłowego wyboru, będziesz potrzebować pomocy eksperta. Można zasięgnąć porady ras hodowlanych. Mimo, że nie może zagwarantować, że wybrałeś szczeniak czeka Oszałamiająca kariera. W wielu zwierząt przyszłość będzie zależała od jego gospodarza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szczeniaka?

Istnieje kilka czynników, które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie kadebo szczeniaka. To pomoże Ci wybrać zdrowe i silne zwierzę.

Więc należy zwrócić uwagę na zębach szczeniaka. Zazwyczaj 30-40 dni to musiało być wszystkie zęby dziecka.

Na głowie zwierzęcia ma bryłę, na których można w przybliżeniu określić, jak wysoki będzie zwierzęciu w przyszłości. Wielki strzał, tym większy będzie Twój zwierzak.

Prawidłowy zgryz – kolejny czynnik, który nie może być ignorowane. Zgodnie z normami, powinno być więcej niż 1 cm.

Ważne jest, aby dokładnie zbadać sierść zwierzęcia. To powinno być czyste, zdrowe, gładkie kłamie. ogon szczeniak wymaga starannej kontroli. Powinno być gładkie, bez fałd.

Kolor sierści psa wymaga szczególnej uwagi. Pamiętaj, że białe nie powinna przekraczać 30% sierści zwierzęcia.

Pies kadebo: cena

Szczenięta kadebo rasy nie są bardzo tanie. Ponadto, cena waha się w zależności od celu, dla którego nabycie psa. Jeśli potrzebujesz tylko zwierzę, będzie kosztować co najmniej 800 $. Jeśli chcesz kupić szczeniaka dla przyszłych wystaw lub wykorzystać go jako producent, trzeba zapłacić od $ 1200.

Kluby i szkółki

Po raz pierwszy szczenięta rasy kadebo pojawił się w Rosji nie tak dawno temu – w 1992 roku. Ale teraz Federacja Rosyjska – uznanym liderem w hodowli tej rasy. W 1997 roku Narodowy Klub kadebo powstała. Hiszpańskie Stowarzyszenie Narodowych skały natychmiast rozpoznał tę instytucję. Moskwa – jest kluczowym ośrodkiem hodowli psów kadebo w Rosji.

wniosek

Tak, zbadaliśmy szczegółowo rasa psa kadebo ich szczególny wygląd i charakter, jak prawidłowo dbać o nich i jak wybrać szczeniaka. Miłego wyboru!