313 Shares 5340 views

Bernard – pies urodzony w Alpach

Od niepamiętnych czasów, człowiek żyje obok psa. Dla niektórych jest to asystent, dla innych – strażnik, na trzecim – po prostu wylot, ulubionym jest, że tylko będąc tam, łagodzi i rozgrzewa duszę. Pies, który łączy w sobie wszystkie te cechy – Bernard. Opis rasy rozpoczyna się, jak zawsze, z historią, która sięga ponad trzysta lat. W XVII wieku klasztor sług Bernard, położony w Alpach szwajcarskich, przyniósł te wspaniałe psy, zrobiwszy gruntownego i długotrwałego pracy hodowlanej. Początkowo Bernard stosowany jako siły pociągowej i drogowego inteligencji. wyraźnie czują w śniegach alpejskich, posiadające doskonałe węch, aby odnaleźć ofiary zakopane pod lawinami. Towarzyszący mnichów w górach, te psy są często zapisywane swoje życie dzięki jego niezwykłą zdolność do odczuwania podejście niebezpieczeństwie.


Z biegiem czasu, rasa ta zyskuje na popularności ze względu na ich charakter, dobry wygląd i rozwiniętego intelektu. Bernard – pies, który dostaje się na dobrze z ludźmi i jest idealnym towarzyszem, łącząc imponujący wygląd z dobrym charakterem. Kocha swoją rodzinę, jest niezawodny strażnik i lojalnym przyjacielem. Obecnie wiele Bernardyny nadal pracują w ratowników górskich. Częściej jednak jest to tylko pies rodziny, przyjaciół i pomocników. Stworzony, aby służyć ludziom, powinny one zawsze być z mężczyzną. Kochają dzieci i grać z nimi z wielką przyjemnością, podczas sprawowania opieki i uwagi.

Na wsi Saint Bernard – Pies jest silny i wytrzymały – staje się prawdziwym pomocnika w gospodarstwie domowym. nie zapobiega Mieszkanie jest ciche i woli trzymać się blisko właściciela. Ale musimy pamiętać, że Bernard do środowiska miejskiego nie jest przystosowany. Dla prawidłowego rozwoju potrzebuje przestrzeni, ruchu i świeżego powietrza. Z psem, rosnące w mieszkaniu będzie miał dużo czasu, aby chodzić, biegać i grać. Ale także na podwórku prywatnego domu Bernard trwa długi spacer do, nigdy nie stracił jego forma fizyczna pozostawała silna i zdrowa. Nie jest konieczne, aby umieścić Saint Bernard na łańcuchu, ponieważ taki pies będzie wycofany, rozgoryczony i stracić dobroduszny urok, który jest jednym z jego głównych cech.

Te psy muszą czuć się jak pełnoprawni mistrzów terytorium, a następnie będą drobne strażników, będąc miły i kochający przyjaciół. Bernard, którego charakter różni się spokojny i flegmatyczny, staje się bardzo groźny i niebezpieczny, jeśli ma on bronić swojego domu lub hosta. Chociaż większość tego psa odstrasza potencjalnych wrogów w swoim rodzaju.

Bernard – najmądrzejszy pies, inteligentny i szlachetny, konieczne jest znalezienie wspólnej płaszczyzny i zdobyć jego szacunek. W żadnym wypadku nie można pokonać ich zwierzaka lub zezwolić na stosowanie innych okrucieństw. To jest tylko do rozbicia jego psychikę, ale nie czyni go bardziej potulny i uczynni. Bernard, zwłaszcza rosnąca potrzeba skupienia, więc ta rasa nie pasuje zbyt zajęty ludzi, którzy nigdy w domu.

Ten pies, jak również inni przedstawiciele dużych ras potrzebują dużo jedzenia, ale nie zapomnij o jej skłonności do nadwagi. Bernard jest niemożliwe, aby objadać się ich dieta powinna być zbilansowana i odpowiadają intensywności ćwiczeń. Innym ważnym punktem jest to, że ich sierść wymaga starannej i regularnej konserwacji. Jest to doskonała ochrona przed zimnem, ale w czasie upałów w Saint Bernards mieć twardy czas. Dlatego w lecie ciepło konieczne jest zapewnienie im chłodnym miejscu i należy pozostawić wodę przez cały dzień.

Bernard – pies, który ma na sobie od pierwszego wejrzenia. To nie ma praktycznie żadnych wad, z wyjątkiem jednego – małego życia. Średnio Bernardyny żyje około ośmiu lat. Ale w tym krótkim czasie przynoszą wiele radości do ich właścicieli, a ich wierne oczy brązowe oczy na całe życie pozostaje w sercu każdego członka rodziny.