613 Shares 1347 views

Leonid Bykov: biografia i filmografia. Leonid Fodorovich Bykov – reżyser i aktor

W Kijowie, znajduje się pomnik Leonidu Bykovu. Ucieleśnia pamięć nie tylko z wielkich reżyserów i aktorów, ale wszystkich tych, którzy oddali swoje życie dla zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu oglądał film „iść do walki kilka starych ludzi”, a dla tych, którzy przeszli przez wojnę, ten obraz w ogóle stała się szczególnie kosztowne. Stało się uosobieniem odwagi i bohaterstwa radzieckich pilotów.


Pomnik jest reprezentowana w postaci Kapitana Titarenko, który właśnie wrócił z bitwy, i usiadł na krawędzi kokpitu swojego przyjaciela walka latającej. I postawił na platformę wokół którego dużo wolnego miejsca. I patrząc na ten skład, uczuciem, które jest na ziemi obok innego samolotu, wracając z długim locie. I to nie tylko rzeźba poświęcona Leonid Fiodorowicz, znajduje się na terytorium Ukrainy i Rosji.

Nie ma takiej osoby, której twarz na wspomnienie imienia sławnej osoby, jako aktor Leonid Bykov by nie zapalił jasny uśmiech. Po jakimś czasie, po jego niefortunnej śmierci, film pojawił się w Kijowie, poświęcony pamięci tego wielkiego człowieka. Nazwano to „kto kocha wszystko.” I był to naprawdę prawdziwe.

Wspomnienia współpracowników, przyjaciół i po prostu ludzi, którzy kiedyś byli blisko

Wiele lubił jego niezwykłą ironię i humor. Tutaj jest dobrym człowiekiem, ale jest, jak się okazuje, linia tego uczucia. Ale jego życzliwość dla ludzi było coś bezgraniczna, a nawet humor jest szczególnie odczuwalny.

Jak pamięta wielu aktorów, był człowiekiem o szczególnym talencie. Vladimir Konkin znane wszystkim, podczas gdy jeszcze chłopcem, kilkadziesiąt razy zmieniony obraz ulubionego idola. I Galine Polskih lubiłem filmów gdzie wszystko Leonid Fiodorowicz Bykov został nakręcony. W rzeczywistości, patrząc na nich, nie można było nie zauważyć tych ról i obrazy osobowości danej osoby.

Raisa Nedashkovskaya w swoich pamiętnikach wspomina, że Leonid Fiodorowicz Bykov był bardzo wrażliwy człowiek, który miał wyśmienitą poczucie humoru. Jest to wyjątkowa i rzadka umiejętność żartują często przyciąga ludzi w jakiś dziwny sposób magnetycznego.

Antybohatera w opowieściach i życzliwy człowiek za kulisami

W sztuce, oczywiście, ważne, a talent i umiejętności, ale co ważniejsze, kto jest blisko ciebie działa. I ten człowiek Wszyscy pamiętamy, jak głęboko uczciwy i przyzwoity aktor. Leonid Fiodorowicz był swego rodzaju anty-bohatera w jego filmach. To znaczy, jeśli pamiętać, Sylvester Stallone, a następnie natychmiast tam jest obraz z Supermanem, który rozkłada się z urwiska, stale czasochłonne i niekończącą się wojnę ze struktur mafijnych. Leonid Bykov zawsze grał postacie nieśmiały i skromny, czasami nawet nieudane.

I pomimo tego, że wciąż miał doskonałą instytucją z treningu sportowego, on lubi grać w piłkę nożną i siatkówkę, w swoich rolach wygląda rodzaju słabej i złej partii zarośniętych chłopca. A jednak, jak wiele miłości i ciepłe emocje powodują znaki! Oczywiście, to nie będzie mógł sobie pozwolić na super-bohatera.

Rodzice, którzy pomogli stać się prawdziwym mężczyzną

Jeśli mówimy o rodziców, to jest niemożliwe, aby podkreślić ich znaczenie w rozwoju Leonidas jako osoby. Ojciec, matka i siostra bardzo często przychodził do Leonid gdy studiował w instytucie. Byli stale z nim interesujące rozmowy o Stalinie, o kraju i ludziach.

I punkt widzenia na rodzicielska sztuki i życia w ogóle, ma ogromny wpływ na aktora. Był stale martwi się o los kolegów, niesłusznie wydalony z teatru. Nieostrożny, a niekiedy przestępca stosunek do ludzkiego życia i przeznaczenia ze strony naszego rządu. On wyraźnie zobaczył i zrozumiał, że nadszedł czas na chwilę. Mógł zrobić żadnej roli z talentem, ze szczególnym iskry i część duszy! Ale nie! Wtedy wszyscy żyli tylko na zamówienie i za specjalnym zezwoleniem, a czasem nawet kosztem służalczości. Co szczególnie aktor nie mógł tolerować.

Chciał rozmawiać z publicznością na swoim ekscytującym tematem, aw każdym razie nie kłamać. Ale życie złamał i rushila wszystkie swoje ideały na każdym kroku.

Powodem akcji Charkowie

Dlaczego Leonid Bykov, którego biografia był już pełen ważnych ról w swoim życiu, postanawia wyjechać z Charkowa? Przyczyn jest wiele. Ale najjaśniejszą z nich – to nie powiodło się występ w filmie „płaszcz” Gogola w pobliżu Batalov.

On został już zatwierdzony do tej roli, kiedy administracja miasta przycina strzelanie z powodu pewnych nieprzewidzianych spraw produkcji. Leonid Fiodorowicz stał się wielkim hitem. Zwłaszcza, gdy zauważył, że konieczne jest, aby uzasadnić tytuł, który został podany do niego. Wszystko, co się wydawało jak twórczy zabójstwa aktora i, oczywiście, w niechęci serca utrzymuje, że po jakimś czasie, i uczynił go zdecydować się poruszać.

Doświadczenia wewnętrzne i wiele ról, wyszukiwania

Po filmowanie „Aleshkina miłość” Leonid Bykov, filmy z udziałem co jest zawsze pełne miłości i specjalnym charakterystycznym charyzmy, długi czas nie może znaleźć odpowiednią rolę. Przez cały rok odmówił dziewięciu proponowanych scenariuszy. Grać postacie oszukańcze był niezwykły.

Ale wiedział, że teatr jest potrzebny do przeprowadzenia planu, a prędzej czy później będzie musiał się zgodzić. A więc chciałem znaleźć istotę! Szczególną rolę, która zostanie wyrażona. Dość trudne żywych aktorów, którzy nie mogą znaleźć się w swoim zawodzie. Podczas filmowania ich dyrektorzy zapomnieć o nich, jak gdyby były one w momencie upadku ramy.

Te osoby zainteresowane i Leonid Bykov, którego biografia jest po prostu pełen faktów o duchowych doświadczeniach nieporozumienia z porządku społecznego, z życia kina w ogóle. Ale co on mógł zrobić sam? Podbić swoje imię, popularność i jednocześnie nie stracić swoją wewnętrzną „i”, aby nie zmarnować dobre i dobrze, że wrodzona natura.

Takie wątpliwości i doświadczenie emocjonalne, oczywiście, nałożone na kolejnej roli Leonid Bykov określonym nadrukiem. Tak trudne i kontrowersyjne okazały wybraną ścieżkę do niego. To było niemożliwe przy tej osoby traktować łatwiejsze do wszystkich istniejących w czasie konwencji.

Trudne i emocjonalny czas życia już jako reżyser

Jest to niemożliwe, aby wyrazić żal, że tak mało odegrała role Leonid Bykov, którego filmografia obejmuje jednak ponad dwa tuziny znaków. Dość długi okres – więcej niż pięć lat – nigdy nie zagrał w jednym filmie i w tym czasie postanowił umieścić na własną rękę, aby rozpocząć malowanie. Ale sposób, w jaki reżyser nie był bezchmurny, percepcji. Ile udręka doświadczył, gdy Leonid Bykov, którego zdjęcia możemy teraz zobaczyć obok znanych i kochał filmów gdzie grał już w roli reżysera.

Oczywiście, wszelkie trudności, które przypadają do każdej osoby i pomaga uporać się przede wszystkim bliskich. Rodzice, przyjaciele, rodzina. żona Leonid Bykow za – Tamara K., nazwisko panieńskie Krawczenko. Poznał ją w latach jego szkolenia w Charkowie Instytutu Teatralnego. Ona też stała się aktorką, ale, niestety, nie tak dobrze znana, jako małżonka.

Leonid Bykov dzieci – córka Mariana, który urodził się w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym drugim, a syn Oleś, pięćdziesiątym trzecim roku od urodzenia – były bardzo umiłowany i droga do aktora. Jego rodzina była jego najbardziej niezawodny tylny. Wszędzie tam, gdzie był: na drodze, na imprezie lub na planie – Leonid zawsze w pośpiechu, aby wrócić do domu. To właśnie tam było jego źródłem inspiracji i nowych witalności.

Trudności w poruszaniu scenariusz nowego filmu

Jak długo on promowany scenariusz „iść walczyć niektórych” starych „! On przemówił do niego ze sceny. To był ogromny koncert. Sala wybuchnęła aplauzem, piloci płakali. Z tego programu” go do walki z niektórych „starych”, zrobił setki jednostki wojskowe, self-playing wszystkie role, i wszędzie tam było ogromnym sukcesem. Przerwa w filmie i to nie było możliwe. Ale gdy Leonid Bykov, filmografia, który wreszcie uzupełniane nakręcony film „iść walczyć niektórych” starych”, rozmawiał z kolegami, wszyscy podziwiać gdzie zdobył tak wielu utalentowanych aktorów, którzy brali udział w filmie. Ale udało mu się zbierać tylko te podmioty który przez długi czas szliśmy korytarzami teatrze wszystko nieodebrane i zapomniane. to dzięki tym ludziom Leonid wykonanych obraz tak niezapomniany i ciekawy do oglądania.

Przypisanie głównej nagrody w wyczekiwanego filmu

Szczególnie chcę wspomnieć kolejną niezwykłą cechę, którą posiadał Leonid Bykow. Biografia aktora w dość szczegółowo opisuje zdarzenie samą główną nagrodę za usunięcie ich malowania. Miało to miejsce w Baku na festiwalu, gdzie Leonid Fiodorowicz był w stanie uzyskać główną nagrodę. Ale wtedy Wasilij Szukszyn nie zdobył jedną nagrodę.

Faktem jest, że w tamtych czasach nie było takiej praktyki. Długo przed wydarzeniem nagród na najwyższym poziomie zaczęła zaczynu nie podoba, niezależnie od powodu filmu. pracownicy CC wiedział z góry, kto to jest konieczne, aby zachęcić i kogo pchnąć w tle.

Oczywiście, konkurencja wzięło udział wielu zdjęć, ale to jest zastępowany filmu Shukshin. I było dość twarde stanowisko. Więc nie chcemy dać nagrodę „Kalina czerwona”, który zasugerował nawet delegacji ukraińskiej, aby Leonid Bykov, którego zdjęcia były również wśród zawodników w każdym razie nie odmówić główną nagrodę.

Ale odpowiedź była oczywista Leonid Fiodorowicz. Według niego, obraz, wzięty je było tylko zwykłym filmem o wojnie i Wasilij Makarovich stworzył dzieło, które było przełomem w strefie ograniczonego! W tej dziedzinie, który nawet pomyśleć, nikt nie odważył wcześniej. A więc dla tych łez przelali przez głównego bohatera filmu nie Shukshina miał czas na skruchę matka Vasiliy Makarovich prostu musiałem dostać główną nagrodę.

Więc Leonid Bykov filmy tego reżysera i genialny talent obecny w ich kinematografii ceniony powyżej ich własnych. Potrafił szczerze i bez zazdrości cieszyć się i podziwiać osiągnięć innych ludzi.

„ATY-Baty żołnierze …” i postępuj zgodnie z chorobą z przepracowania

Strzelanina tego filmu odbyła się w czterdzieści stopni mrozu, a Leonid Fiodorowicz, tak pochłonięty pracą, często zapominając o własnym zdrowiu. Stale obserwując jej aktorów, żeby nie przeziębić, nie chorują, był na planie w tunikę, z bez kapelusza.

Czerwono-spierzchnięte policzki w zimny, on nie oszczędza siebie, inspirowane kontynuował pracę na malowanie, układanie na sto procent, a w wybranej roli, a jako filmowiec. Są stres fizyczny i emocjonalny, który poddaje swoje ciało do sześciu tygodni i są bardzo ciężkie warunki życia, wszystko to doprowadziło do dość opłakane rezultaty. Po powrocie do Kijowa Leonid Fiodorowicz zachorował z powodu zawału serca.

Ale jednak, że poradził sobie z chorobą, a nawet w stanie uczestniczyć w pokaz filmowy przedstawiciela Komitetu Centralnego, który spał w całym obrazie, wstał i krytykował jego nazwę, dedykowane do liczenia dzieci. W odpowiedzi Leonid Fiodorowicz nie wypowiedział ani słowa. Siedział w milczeniu, trzymając głowę w dłoniach, pełne doświadczeń i emocji niewypowiedzianych.

Ostatnim i niedokończone filmu

Nikt nie spodziewał się, że Leonid Bykov, którego biografia jest więc dla wszystkich niespodziewanie przerwana, nawet nie mają czasu, aby zakończyć pracę nad swoim najnowszym filmem. W dziewiętnastu siedemdziesięciu ośmiu, zaczyna strzelanie obraz o nazwie „Alien”. W tym czasie wielu jego kolegów zaczęli dostrzegać szczególnie poważne, a nawet rodzaj smutku i zmęczenia.

Ale on nadal działa jak zwykle, bez zwracania uwagi na swoje ciało. A teraz, ulubieniec wielu widzów Leonid Fedorovich Bykov, aktora i reżysera, z udziałem w wielu filmach: „Maksim Perepelitsa”, „Tiger Tamer”, „Ochotnicy”, „Seven Winds”, „królik” i wiele innych, zmarł w tysiąc dziewięć siedemdziesiąt dziewięć lat.

Nie bardziej wielki aktor

Kiedy zmarł Leonid Fiodorowicz, duża liczba plotek, plotek i pogłosek, niektórzy mówią, że to było morderstwo, drugi zakłada nawet samobójstwo. A powodem tego wszystkiego było nieco niezwykły list, który napisał i wysłał na krótko przed śmiercią, jego przyjaciel Nikolayu Maschenko i Ivan Mykolaichuk.

W liście maluje swój własny pogrzeb, jakby przewidując rychły zgon. Jak gdyby śmierć była już tak blisko, że czuł jej obecność, jak coś namacalnego. W liście, poprosił, aby dbać o rodzinę i nie prosi powiedzieć nie do jego uroczystości pogrzebowych, chwalcie i nieszczerych pompatycznych przemówień, że nie było pogrzeb, lecz wykonał swój ulubiony zespół i każdy jest bardzo dobrze znana piosenka o Darkie.

Oczywiście, zakopać, więc to było niezwykłe. Ale poza tym, jako ostatnim życzeniem była następująca. Leonida Bykova śmierć była zaskoczeniem dla wielu, i nieodwracalnej szkody. Tysiące ludzi płakała na jego pogrzebie. A tym bardziej trudno było aktorzy śpiewają piosenkę o Darkie. Łzy spływały im po policzkach, a jeszcze stłumiony emocje nie mają możliwości, aby zakończyć ją do końca, o co ich ukochanego przyjaciela, kolegi i reżysera Bykov Leonid Fedorovich. A potem przyszedł wielki i śmiertelnej ciszy!