553 Shares 1967 views

Jak to jest leczenie dysbioza u dzieci


Obecnie często można usłyszeć od dysbioza. Wiele pytań dotyczyła tego, co to jest, jak ją leczyć, i czy to zrobić, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.

Trzeba powiedzieć, że duża liczba mikroorganizmów zamieszkujących jelita, gdzie nie ma potrzeby się bać, ponieważ większość z nich na wiele sposobów pomaga organizmowi. Należą bifidobakterii (u dzieci poniżej jednego roku stanowią one 98% wszystkich innych), pałeczki kwasu mlekowego veylonelly, Bacteroides i innych. Jeśli z jakiegoś powodu równowaga mikroflory jest zakłócony, taki stan jest nazywany „dysbioza”. On może towarzyszyć biegunka lub, wręcz przeciwnie, zaparcia, brak apetytu, utrata masy ciała i innych. W ogóle, niektórych objawów trudno nazwać, ponieważ choroba może czasami być bezobjawowe, ale efekt na ciele dziecka jako całości, zmniejszając jego odporność, dlaczego dziecko to zaczyna chorować częściej.

Przed rozpoczęciem leczenia dysbioza u dzieci, konieczne jest, aby zidentyfikować przyczynę, którą spowodował. Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na normalne mikroflory jelitowej. Jednym z najbardziej powszechne jest stosowanie antybiotyków. Takie preparaty, w większości przypadków, oprócz szkodliwych bakterii, jak i negatywnie wpływać na korzystnych mikroorganizmów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania jelit. Jeśli kurs antybiotyków jest konieczne, aby nie pojawić dysbioza u dzieci, leczenie powinno być prowadzone równocześnie z profilaktyki tej choroby. Lekarze przepisują zwykle leków zawierających Bifidobacteria i Lactobacilli ( "bifidum" "Hilak-forte" i wsp.).

Inne przyczyny dysbioza może być stres, słaba jakość żywności, warunków środowiskowych. Maluchy do roku w karmione butelką są bardziej istotne ryzyko niż dzieci, które są karmione piersią. W tym samym czasie, w tym ostatnim przypadku, gdy matka jest ważne, aby zwrócić uwagę na odpowiednią dietę i stosowanie leków.

Aby leczenie dysbioza był skuteczny u dzieci, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, bez przypisywania sobie narkotyków. Jest to konieczne, aby przejść testy do potwierdzenia diagnozy, a także określić stosunek normalnych i warunkowo patogennych flory jelitowej.

Aby dowiedzieć się , jak traktować wole u dzieci, to najlepiej powiedzieć specjalisty. Wymagało to pediatrzy, gastroenterologii, alergologów i innych lekarzy, w zależności od tego, co spowodowało naruszenie. Zazwyczaj proces składa się z kilku etapów.

Na początek zaleca się ustalenie odpowiedniej diety dla dziecka (jeśli karmienie piersią, nawet dla matki). Normalizować mikroflorę zalecanych produktów mlecznych, żywności zawierających błonnik, otręby. Dzieci na sztucznego karmienia powinno być zastąpione w mieszaninie zawierającej probiotyków prebiotki lub, zależnie od wyników analitycznych.

Następnie lekarz przepisze schematu, w którym leczenie jest przeprowadzane dysbioza u dzieci. Przede wszystkim to usunięcie nadmiaru warunkowo patogennych bakterii znalezione w okrężnicy. W tym celu często są przypisane fagów (leki działające tylko na niektóre rodzaje bakterii, jednocześnie nie wpływając na inne mikroorganizmy). Jeśli odbywa terapię przeciwgrzybiczą (tylko na wynikach kaprologii), często przepisywany „nystatyna” lub „Livarin”.

Następnie leczenie dysbioza u dzieci wymaga przywrócenia zaburzeniami ruchliwości w jelitach, normalizacja mikroflory w jelicie grubym i poprawy trawienia. W tym celu zaleca się leki, takie jak, na przykład, „Bifilak” „” „Narine Laktobakteryn” et al.

Rodzice muszą wiedzieć, że aby uruchomić dysbioza u dzieci nie jest warte, ponieważ może to prowadzić do dość poważnych konsekwencji. Dlatego w pierwszych objawów jest ważne na czas na wizytę u specjalisty, który zaleci odpowiednie leczenie.