762 Shares 7008 views

Jaki jest skład medali olimpijskich?

Nowoczesne igrzyska olimpijskie – to międzynarodowa impreza, piękne święto, które łączy nie tylko cały sportowy świat, ale też wszystkie narody świata.
W dzisiejszych czasach nie da się wyobrazić olimpiadę bez jego nieodłącznymi atrybutami wiążących: biała flaga z pięciu splecionych kolorowymi pierścieniami, latarka świeci w Grecji, godło, slogan, symbole, maskotki i, oczywiście, medale olimpijskie.


Tradycja medali olimpijskich

Niestandardowe zachęcić sportowców do indywidualnej lub zespołowej osiągnięcia w Olimpiadzie starych jak oni sami, te międzynarodowe konkursy. W tych czasach starożytnych, zwycięzcy otrzymali wieńce oliwne, palmy, i rodzinnym sportowca-olimpionika zapłacił mu nagrodę pieniężną, otoczony z wyróżnieniem i dał przywileje.

Tradycja przyznawania medali wyłoniła mistrzów olimpijskich w 1894 roku. Na pierwszym Kongresie MKOl w Paryżu poświęconym przygotowaniom do pierwszych Igrzysk Olimpijskich w 1896 roku, został przyjęty przez Karty Olimpijskiej, która określa formę, minimalna wielkość i skład medali olimpijskich, a także zasad przyznawania i ceremonii. Podstawową zasadą Karty te lata – prezentacja nagród w zależności od wyniku: 1 i 2 miejsce – srebrne medale (925), natomiast laureat medalu była czysta powłoka złota w ilości nie mniejszej niż 6 gramów. 3. miejsce sportowców otrzymało brązowy medal. Nagrody powinny mieć średnicę co najmniej 60 mm i grubości 3 mm. Zainstalowane wymiary jako forma medali na przestrzeni lat, czasami zmieniane.

Tak więc, w 1900 roku, zwycięzcy otrzymali powlekane srebrem prostokątne tablice z brązu, aw 1908 część złoty medal na 100% procent jego nazwy. Jednak ta nagroda tylko raz składający się z czystego złota, było małe – o średnicy 3,3 cm, ważyła 21 gramów i jest bardziej jak monety. Późniejsze medale robiły większe, ale udział złota w nich zmniejszyła się znacznie, choć mniej niż 6 gramów określone w Karcie, nigdy nie upadł.

Skład medali olimpijskich

Wielu fanów Olympic jest pytanie: „Ile złotych medali dla zwycięzców zdobył trudności, a następnie w uczciwej walce” Odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Projektowanie i skład chemiczny medali olimpijskich zmieniło prawie co Olympics. Jednak zawartość złota zdefiniowane zalecenia Olympic czarter i waha się od 1 do 1,5% wagowych w stosunku do nagrody. Jest 6-7 gramów. Na przykład, w XXX letnich Olimpiady w Londynie metale nieszlachetne wyższej nagrody – srebra i miedzi, odpowiednio, 92,5 i 6,16%. Złoto jest najwyższy standard, co pokrycie powierzchni monety jest obecny w ilości nieco większej niż 1%. Tak więc, w odniesieniu do pierwszej nagrody prawie wszystkich (z wyjątkiem igrzysk olimpijskich, która odbyła się w 1908 roku w Londynie), słowo „złoto” byłoby bardziej poprawne pisać w cudzysłowie. Ale czy to naprawdę ważna część medali olimpijskich? Wszakże w rzeczywistości najwyższy zaszczyt sportowcem – jest najwyższym uznaniu jego osiągnięć sportowych, zyskał fizyczną postać ducha i wytrzymałości ostatecznej woli, aby wygrać.

Medale Olimpiady w Soczi

Skład medali olimpijskich w Soczi nie różni się zbytnio od przyjętych norm, a mimo to – największy i najpoważniejszy w historii igrzysk. Zestaw unikalnych nagród łączy oryginalne wzornictwo i innowacyjną technologię produkcji. medale w Soczi w pełni oddają różnorodność i kontrasty oryginalną kulturę rosyjską. Każdy z produktów jest wytwarzany ze największa, do tysięcznej dokładnością milimetrową unikalny wkład z poliwęglanu pokrytej „patchworku pikowania” Olimpiady. Ten wzorzec składa się z 16 wzorów najbardziej znanych rosyjskich rzemiosł narodowych. Awers monety przedstawia pierścienie olimpijskich, na odwrocie – nazwa rodzaju konkurencji i godłem igrzysk na krawędzi (krawędź) jest napisane imię Igrzysk w rosyjskim, francuskim i angielskim.

Skład medali w olimpijskim Soczi

Gold Medal jest wykonana ze stopu srebra i miedzi (92,5% i 6,16, odpowiednio). Miedź jest potrzebna, aby zwiększyć siłę. Cover – Złota 999 – 1.34% wagowych nagród. Skład srebrny medal 93% srebra 960 próbek i 7% miedzi. Brązowy jest wykonany ze stopu miedzi z niewielkim dodatkiem cyny i cynku.

Nagrody Sochi Olympics Games przejdzie do historii jako najbardziej innowacyjne, najliczniejsza, najbardziej zróżnicowany i bez fałszywej skromności, najpiękniejsza. Są kwintesencją nowoczesnego Rosji. Staje się jasne, na pierwszy rzut oka na którykolwiek z medali, ponieważ konstrukcja tych unikalnych produktów na podstawie naszych ulubionych i znanych światowych wzorów i symboli. Zasłużyli nagrody, na zawsze pozostanie w zwycięskich sportowców przypomni im o rosyjskiej i niezapomnianych igrzysk olimpijskich w Soczi.