731 Shares 8957 views

Jak hamować na rolkach

Do tej pory jednym z najbardziej popularnych rodzajów rozrywki dla młodych ludzi jest nie tylko jazda na rolkach. Teraz ta przyjemność nie jest tak kosztowna, a co najważniejsze – użyteczna. Najważniejsza jest dobra nawierzchnia drogi i wyposażenie właściwe (jakościowe). Dzięki właściwemu wyborowi filmów możesz mieć pewność, że nie zawiedzią Cię.

Pierwsze pytanie, które begs początkujących: "Jak spowolnić na wałki?" I nie są one na próżno zainteresowane nimi w pierwszej kolejności, ponieważ łyżwy są raczej niebezpiecznym środkiem transportu. Najczęściej początkujący nauczyją się hamować na rolkach specjalnym, plastikowym urządzeniem, które znajduje się za ostatnim kołem z tyłu (głównie po lewej stronie). Z pomocą takiego hamulca można całkiem powstrzymać ruch, ale czasami istnieją pewne trudności. Po pierwsze, jeśli jakość materiału, z którego wykonano hamulec pozostawia wiele do życzenia, zostanie skasowana w bardzo krótkim czasie, a następnie nie będzie można przestać używać tego urządzenia. Po drugie, nie wszystkie sztuczki można wykonać za pomocą takiego urządzenia. Ale tu są plusy: dla początkujących ten rodzaj zahamowania jest bardzo prosty.

Oprócz regularnego hamulca można stosować inne typy zatrzymań. Początkujący łyżwiarze często atakują obiekt: drzewo, ogrodzenie, betonowy blok. Ten rodzaj zatrzymania jest dość traumatyczny, nie powinieneś robić tego z dużą prędkością, w przeciwnym razie nie możesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Najważniejszą rzeczą jest wybranie odpowiedniego obiektu i nie zderzenie się z nim z pełną prędkością. Następny, nie mniej popularny, rodzaj hamowania wśród fanów tego sportu zatrzymuje się przy pomocy piątego punktu wsparcia. Bardzo niebezpieczne! Nie ma prawie żadnych siniaków, siniaków ani siniaków. Następujące sposoby hamowania na rolkach są techniczne. Stosowana jest pewna specyfika ruchu. Najłatwiej jest zatrzymać ruch za pomocą techniki "braking by plow". Tu nogi są redukowane do nosa, ale nie do końca. Z tego powodu następuje zatrzymanie.

Możesz również użyć opcji "koło do kół": przednie koło jednego grzbietu dotyka tylnego koła drugiego. Za pomocą małych "wężowych" zakrętów możliwe jest również spowolnienie. Ale istnieją dwa szczególnie wydajne sposoby hamowania, ale dla wielu niedoświadczonych skuterów powodują największe bóle głowy. Więc jak spowolnić na rolkach z kolei. Tutaj szczególne miejsce zajmuje poczucie równowagi i zdolność do kontrolowania własnego ciała. Podpora pozostaje w ruchu, a druga na pierwszym kole – pięta do podpierania, co powoduje kąt rozwarty. Potem następuje skręt, dość ostry.

Powinieneś być ostrożny, istnieje niebezpieczeństwo upadku na plecach. Nie mniej efektywna metoda nazywana jest "T-stop", gdy jeden wałek jest umieszczony prostopadle do drugiego.
Tutaj równowaga jest bardzo ważna. Wybierając najlepszą technikę dla siebie, po ćwiczeniu dobrze, możesz nauczyć się spowalniać na wałkach.

Jednym z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych typów jazdy na rolkach jest slalom. Tutaj, sportowcy pokazują, co potrafią, wykonując niebezpieczne skoki, zmieniają się w powietrzu i innych elementach. Dlatego rolki slalomu muszą być bardzo wytrzymałe, zwrotne i wygodne.

W tym segmencie rynku ten sprzęt jest najdroższy. Powłoka z tworzywa sztucznego musi być sztywna, rama – mocna (aluminiowa) z możliwością bocznego przemieszczenia. Valenok – miękka. Nie mniej ważnym warunkiem jest łatwość ubierania i startu. Akcesoria muszą się łatwo zmienić.