897 Shares 9138 views

Krym: the bill 100 $. Zdjęcia nowe rachunki sto rubli

23 grudnia 2015 nowe banknoty, które przedstawia Krym został wydany. Nominał jest poświęcony jego przystąpienia, jest to edycja limitowana i jest pamiątką. Jego niezwykły design przyciąga zainteresowanie zbieraczy i kolekcjonerów rzadkich banknotów. Eksperci pracujący nad stworzeniem ustawy więcej niż rok. Każda strona jest wypełniona równoważne informacji, czyli każdy z nich można uznać za główny.

Sto rubli note „Krym”

Jedna strona banknotu przedstawia fragmentaryczny obraz Ivana Konstantinovicha Ayvazovskogo „Rosyjski eskadry RAID Sebastopol”, a mianowicie obraz pomnik zatopionych statków w zatoce Sewastopola. Ta strona jest przeznaczona do Sewastopola.

Po drugiej stronie przedstawia zamek, zwany „Jaskółcze Gniazdo”, która jest symbolem Krymu. Ta strona banknotu jest dedykowany do półwyspu. Na dole rachunku, pod illyustartsiey przedstawiającym „Jaskółcze Gniazdo”, jest QR-code, który zawiera link do oficjalnej strony internetowej Banku Rosji. W tym zasobów elektronicznych dostępnych informacji historycznych artykułu, gdzie można nauczyć się czegoś użytecznego i nowego, zainteresowanie każdego właściciela rachunku z wizerunkiem Krymie.

Kluczowe cechy

Oficjalna data wejścia do obiegu banknoty uważany 23 grudnia 2015 całkowity nakład wyemitowanych obligacji wynosi dwadzieścia milionów egzemplarzy, które nie mogą być nazywane liczne, ale małe i zbyt. Parametry papier banknotu rozmiar 150 mm długości i 65 mm szerokości.

Warto zauważyć, że oprócz papierowych banknotów, monet sschestvuyut metalowe poświęcony na Krymie.

Mimo stosunkowo niewielkiej liczbie egzemplarzy wydrukowanych banknotów, nowy 100 rubli pamiętać „Krym” bardzo szybko rozprzestrzenił się w całym kraju, a zakończył się w rękach kolekcjonerów i Bonists. Dlatego, zaledwie kilka miesięcy po jej wejściu w obiegu sto rubli pamiętać „Krym” stał się tak rzadko, że teraz jest to prawie niemożliwe, aby znaleźć się w prosty użytkowania.

Opis Uwagi

Barwiony bawełna papier jasnożółty kolor – jest to materiał, z którego wykonany $ 100 „Krym”. Bill ma obrazu z obu stron: z jednej zdobi ilustracja poświęconej Krymu, az drugiej – Sewastopol.

Wewnątrz papier jest umieszczony dość obszerny nitkę zabezpieczającą, która jest widoczna z zewnątrz tylko pod koniec kręcone kształtów na „Sewastopol” rachunku. Na górnej stronie karty znajduje się na jasnym tle wodnego mającego wiele połączonych odcieni kolorów.

Wygląd strony, poświęcone Krymie

Jak wspomniano powyżej, po stronie przeznaczone Krym, pyszni architektonicznym symbolem półwyspu – „Jaskółcze Gniazdo” zamku, który ma nazwę Drugi plan pokazuje skale przydomek żagle, i góra o nazwie Ajudah. Widzimy także zarys konturu Big Khan Meczet, który znajduje się w pałacu chana w Bakczysaraju.

Na dole banknotów umieszczone ilustrację radioteleskop RT-70, a na prawej i lewej krawędzi ustawy rozszerza rysunek szkic winorośli. Kolor, który dominuje w dekoracji banknotu – zielony z odcieniem oliwek.

Wygląd strony, dedykowane do Sewastopola

Główny obraz na banknocie Sewastopolu – pomnik poświęcony wraku w zatoce. Drugie miejsce jest zarezerwowane dla fragmentarycznym widokiem części obrazu Ivana Konstantinovicha Ayvazovskogo „Rosyjski eskadry na nalotu Sebastopol”. Również na tej stronie znajduje się schematyczny plan miasta ilustracji i konturu historycznego i architektonicznego dziedzictwa Sewastopolu.

Na dole banknotu częściowo pokazuje słynny pomnik heroicznej obrony Sewastopola w latach 1941-1942.

Nowa 100-rubel uwaga „Krym”: krótki rys historyczny

Na rachunku znajduje się obraz Wielkiej cesarzowej Katarzyny II, w którym Rosja zakorzenione w Morzu Czarnym w 1783 roku i wykonana Imperium Rosyjskiego polusotrov Krymie. Nominał jest wizerunek władcy Imperium Rosyjskiego również dlatego, że w 1784 roku nakazano ustanowić na półwyspie twierdzy Sewastopol. watermark konstrukcja została zapożyczona z portretu Katarzyny II, przedstawionym w profilu, który dokonał znany malarz duński Vigilius Eriksen. Dzisiaj ten obraz znajduje się w Ermitażu.

, изображенный на банкноте, находится в морской бухте Севастополя и посвящен затонувшим в ходе сражений Крымской войны кораблям, которые выходили в рейд в 1854-1855 годах. Pomnik zatopionych statków przedstawionych na banknocie, znajdujących się w morzu i zatoce Sewastopola dedykowany zatopiony podczas bitwy okrętów wojny krymskiej, że udał się do nalotu w latach 1854-1855. Pomnik został zbudowany przez architekta, rzeźbiarza Adamson Feldman i inżyniera Enberg wojskowych w 1905 roku po rocznicy pół wieku pierwszej obronie Sewastopola.

Zamek „Jaskółcze Gniazdo” – jest architektonicznym symbolem wszystkiego polusotrova Krymie. O nominale 100 rubli pokazuje go na pierwszym planie. Zamek został zbudowany na ostrogi klasztoru wyłącznika na początku XX wieku. Wygląd zamku został zaprojektowany przez inżyniera i rzeźbiarza Sherwood.

RT-70 radioteleskop jest jednym z największych radioteleskopu na naszej planecie. Jego średnica jest w przybliżeniu siedemdziesiąt metrów. Znajduje to cud nauki na przedmieściach Jałty od roku 1978. W pierwszej kolejności jest ona przeznaczona do biernego monitorowania promieniowania wytwarzanego przez kosmicznych ciał. Ale to jest w stanie wykonywać szereg innych zadań, pozwala na ważnej astronomiczne, miejsce obserwacji i eksperymentów.

kontur Big Khan Meczet wyświetlane na pamiątkowym Banknot 100 rubli nominale „Krym”. Denominacja ma tego obrazu, ponieważ meczet jest pierwszym budynkiem Pałacu Chana i jeden z największych muzułmańskich budynków na półwyspie. W XVII wieku został nazwany Sahib I Geraema kto zbudował ten budynek w 1532 roku, przylegającą do meczetu dwa minarety osiągnęły najwyższy poziom z dziesięciu twarzy. Są one ozdobione półksiężyce brązu, a wysokość prawie 30 metrów.

wniosek

Dołączenie półwysep Krym do Federacji Rosyjskiej ma bardzo ważne znaczenie historyczne, polityczne i gospodarcze. Niemal natychmiast po powrocie do struktury naszego kraju, to zdarzenie zostało oznaczone przez uwolnienie pamiątkowych banknotów.

Nominał „Krym”, którego zdjęcie jest prezentowane poniżej – nie jest jedynym i nie pierwsza próba utrwalenia to doniosłe wydarzenie w wydawaniu pieniędzy poświęconej niego.

Na jesieni 2014 roku były otchekany 2 typy monet o nominale 10 rubli, które były reprezentowane Krym i Sewastopol. Kopie obu monet było dziesięć milionów.

Drukowanie banknotów sto rubli z tego samego tematu – to jest druga kwestia pamiątkowych przedmiotów pieniężnych przeznaczonych do Krymu i Sewastopola. Jak monety, notatki papieru bardzo szybko poszedł w ręce zbieraczy i kolekcjonerów rzadkich banknotów.