546 Shares 4773 views

Izraelskie monety. Szekel izraelski: Kurs

Izrael – ciekawy kraj, która została reaktywowana po II wojnie światowej. Nastąpiło wyzwolenie Palestyny spod panowania brytyjskiego. ONZ oficjalnie podzielony na terytorium państwa arabskiego i izraelskiego. Dzisiaj Izrael – kraj, który osiągnął wysoki poziom w dziedzinie gospodarki, rozwoju społecznego i medycyny.

waluta krajowa

Jak każde państwo, Izrael ustanowił swój własny system monetarny. Nowy szekel – jest to waluta krajowa. Mała zmiana monety Izrael nazywa Agora (grosz) każda. Jeden szekel 100 agorot. Największy nominał w kraju – jest to 200 szekli. Jest wskazany w międzynarodowym formacie ILS.

Co oznacza imię Israel banknotu – „szekla”? Jest to bardzo stara nazwa tego środka, który był używany w czasach biblijnych podczas obliczania, jak srebro i złoto. Nawet w Biblii jest wzmianka o tym, że Abraham, kupując pole, zapłacił mu 400 srebrników. Można powiedzieć, że izraelski szekel – bardzo starożytne pojęcie, które jest przechowywane i wykorzystywane do tej pory. Teraz idź i banknoty i monety o różnych nominałach. Nominałów 5, 10, 20, 50, 100, 200 NIS. Ponadto, pieniądze w formie monet 1, 2, 5, 10 NIS. Drobniejsze małych monet – 10, 50 grosz każda.

Goście w Izraelu

Jaka jest sytuacja z walutą w Izraelu dzisiaj? Jak również na całym świecie: gości przybywających do kraju, może nieść ze sobą jakiekolwiek kwoty pieniężnej – bez ograniczeń. Wymieniać je na waluty izraelskiej w dowolnym banku lub do punktu zbiórki. Jest możliwe, aby to zrobić już po przyjeździe: na lotnisku, w hotelu, a nawet w mailu. To samo jest wykonywana, a przed opuszczeniem kraju byli szekli – mogą być wymieniane na wybranej waluty przed wyjazdem. Uważa się, że najbardziej korzystny kurs oferowany przez prywatnej wymiany. Duże centra handlowe w kraju odbywają się nie tylko szekla do zapłaty, ale również do innych głównych walut – dolara. Można płacić w dolarach i odbierać kapitulację lokalnej monety. Ale małe sklepy, markety, komunikacja publiczna akceptuje tylko szekli. Jak również na całym rynku światowym, nie zmienia się także kurs: Izrael ma międzynarodowy wymienialności krajowego systemu monetarnego. Wymiana jest pożądane, aby go po przybyciu w kraju – to jest o wiele bardziej opłacalne.

Podatki w kraju

Za płatność w Izraelu są podejmowane nie tylko gotówki, ale karty kredytowej. Jest to najwygodniejszy sposób płatności bezgotówkowej dla praktycznie wszystkich – nawet dla usług transportowych. System ATM w kraju jest bardzo rozwinięte, ich sieć obejmuje wszystkie zakątki Izraelu. I wypłaty gotówki w każdej chwili i wszędzie. Wszystkie zakupy są dokonywane w kraju, podlegają VAT 17%. Ale możliwe jest, aby powrócić część podatku, utrzymując paragony za zakupy, i przedstawić je do zwyczajów.

Nowoczesny nowy izraelski szekel waluty – swobodnie wymienialne, uważa się międzynarodowy. Jednak stało się tak od 2003 roku. Jaka jest pozycja w stosunku do walut obcych wziął szekla? Dolar jego postawę można zaobserwować przy obecnym tempie: US $ 1 musi zapłacić 3,579 szekli. Za 1 euro teraz zapłacić 4,702, a za 1 dolara kanadyjskiego – 3,296 syklów. Wahania nie są bardzo widoczne, bo oczywiście można nazwać stabilną. W stosunku do analogicznego siekać wzrósł nieznacznie, ale tylko nieznacznie: jeden szekel to osiem rubli.

denominacje country

Szekel izraelski kurs, który nie doświadcza gwałtownych skoków, możesz zadzwonić wiarygodnej waluty międzynarodowej. Nazwa pieniędzy kraj jest wyjątkowy i jest związany tylko z Izraela. Od 1985 roku – nowy szekel, jak stary w czasie dewaluacji, a reforma pieniądza kraju wydano. Przed nim w Izraelu cieszył lirami i funtów – to był dziedzictwem kolonialnej przeszłości, związane z Wielką Brytanią.

W Izraelu nie ma takiej waluty, jak 500 i 1000. Zawieszenie największym Bill – to jest 200 szekli. Metaliczny walut – 10, 5 i 1 Sykl. Grosz każda, mała moneta z Izraela, są zawsze popularne i duże zapotrzebowanie. Tłumaczenie „penny każdego” – to ani grosza, to drobnostka.

Zabytki świata

Aby poruszać się po świecie, kurs na głównych walut został wybrany. Ten dolar, euro i funtów w Wielkiej Brytanii. Do chwili obecnej sytuacja na aukcji, wahania polityczne w świecie mają wpływ na szekla. Jego postawa dolara prawie bez zmian i utrzymała się na poziomie około jedną trzecią.

Zastanów się, jak wygląda rachunek na 20 szekli. Przede wszystkim warto zauważyć, jego wielkość – 7,1 x 13,8 cm Przedstawia pierwszy minister spraw zagranicznych Izraela. – Mosze Szaret (1894/65), który ukończył Uniwersytet w Stambule, był pochodzący z Chersoniu. Autoportret składa się z liter M. Sharett. Ponadto ustawa wskazuje się uroczystość podniesienia flagi Izraela w roku 1949. Z przodu samej ONZ i izraelskie flagi wśród flag państw członkowskich ONZ. W wolnym polu jako tło napisany cytat z przemówienia Sharett podczas ceremonii i tekstu mówionego w radiu w 1944 roku we Włoszech. Nawet na banknotu przedstawia wolontariuszy, którzy łączą się z żydowską brygada wojsk sprzymierzonych i Homa u Migdal – Stara Strażnicy osadnictwa żydowskiego.

Największy nominał

200 NIS – ustawa ta ma taki sam rozmiar jak nominałach 20. Tylko przedstawionej w niej pisarz, rysunek publicznego, trzeci prezydent Izraela, który urodził się na Białorusi – Zalman Szazar (1889-1974). Jest możliwe, aby zobaczyć wnętrze klasy szkolnej i wydrukować fragment z przemówienia prezydenta Shazar, które wygłosił w Knesecie w chwili przyjęcia ustawy o systemie oświaty. przedstawiono również ulicę, która znajduje się w Safed – duchowe centrum kabalistów. Jako tła, drukowany fragment z dzieła Shazar 1950 Ponadto, ustawa ma listę nazwisk 15 książek trzeciego prezydenta Zalman Szazar.

Monety Izrael

Pierwsze własne monety w kraju zostały wydane w 1948 roku. Ale złoto przyszedł pierwszy w 1960 roku. W 1980 roku rozpoczął i przeprowadzona w ciągu pięciu lat reformy pieniężnej: do 1985. Mam 10 Old agoratov jeden nowy, nowych szekli wprowadzony. Prowadzone i innych małych bicia monet. Na jednym z nich widać drżenie głowy trzech państw. Jest to pierwszy obraz na monetach izraelskiego prezydenta USA. Nie uszczelnione Sadat, Begin i Dzhimmi Karter. Moneta została wydana w 2010 roku i jest dedykowany do przyznania Pokojowej Nagrody Nobla Menachem Begin.

W 1977 roku przybył do Jerozolimy na wizytę Anwar Sadat, który uczynił pierwszy krok w kierunku pojednania. Zdarzenia te miały miejsce w Camp David. W wyniku wysiłku negocjacje między Izraelem a Egiptem były trzymane. A następnie porozumienia pokojowego podpisanego w Waszyngtonie na trawniku przed Białym Domem. Już w 1978 roku, Sadat i rozpocząć przyznano Pokojową Nagrodę Nobla. Nie jest to pierwszy izraelski moneta w serii. Pierwszy koncentruje się na Samuel Agnon, który otrzymał nagrodę w literaturze w 1966 roku.

monety

Izrael Monety odzwierciedlenie tego historycznego momentu. Na awersie widnieje profil – „Menachem Begin, Pokojowej Nagrody Nobla” popiersie premiera i napisem, Wykonana jest w języku hebrajskim i angielskim, a datowany jest pomiędzy – 1978. Wiele krajów wydały okolicznościowe i zwykłych monet, które są dedykowane do konkretnych wydarzeń historycznych. Oraz w Izraelu były tworzone na niezapomniany dzień: w 1962 roku osiągnęła 100 Lirot, poświęcony Chaim Weizmann, a w 1996 roku wydała 20 NIS na cześć Icchaka Rabina.

Dla każdego kraju, to ważne cechy, takie jak flaga, godło, hymn i walucie krajowej. Stanowią one podwaliny państwowości i oznaki niezależności. A wszyscy mieszkańcy ziemi są dobrze zaznajomieni z historią narodu żydowskiego, ich trudności w uzyskaniu uznanie wolności i kraju. W związku z tym staje się jasne, jego pragnienie, aby zachować swoje wartości historycznych, które są wyrażane nawet w imię banknotów i monet. W tym poświęcenia swojego jubileuszu, noblistów.