570 Shares 4113 views

Baht tajski lub Krajowa waluta

Obecnie, bardziej korzystne są Rosjan wakacje w Tajlandii niż w Turcji i Egipcie. A przyczyny tego stanu jest wiele. Main – jest względna taniość odpoczynku na stosunkowo wysokim poziomie usług. Nie jest zaskakujące, że wielu Koreańczycy spędzają w cieplejszym klimacie smiling Thais czasami nawet do kilku miesięcy. Głównym problemem dla cudzoziemców, którzy chcą odwiedzić raj na Morzu Andamańskim, jest aspekt pieniężnej, a mianowicie: Co jest walutą w kraju i na miejscu możliwe jest szybkie i łatwe wymiana środków płatniczych w innych krajach?

królewski przetargu

Baht – jedyna waluta krajowa kraju. Kwestia walutą jest dokonywane przez Bank Tajlandii. Każda jednostka składa się ze stu bahtów Satang. waluty Thai przeszedł wiele etapów jego rozwoju i jest to jedyna nazwa znaleziono w 1925 roku, który osiągnął nasze dni. Warto wspomnieć, że tajski baht zmieniło się kilka nazw, z których jedna została zaznaczona. Jest to najbardziej, że nie jest oryginalna nazwa walucie krajowej kraju. Napis ten można znaleźć na rachunki do pierwszej ćwierci XX wieku. Jednak tajski baht wspomniano długo przed ustanowieniem silnej pozycji jako waluty krajowej. W 19 wieku kraj ten miał taką nazwą obiegu banknoty.

Atta, Fuang, Satang i ich "towarzysze"

Warto zauważyć, że bat i teak – miara wagi w Tajlandii. Srebro lub złoto Zmierz się dokładnie według jednostek. Lub ich części. Aż do końca 19 wieku, nie było miarą podziału baht tajski na więcej jednostek pośrednich. Tak więc, niższa od ATT użyto. Osiem jednostek danych ułożone Fuang, z których podobna liczba już tajski baht. Teraz jedyną walutą jest Satang negocjacji. Jednocześnie, te monety były bite tylko w dwóch nominałach – dwadzieścia pięć i pięćdziesiąt sztuk. Warto zauważyć, że te pieniądze nie są wykorzystywane w małych sklepach i handlowców. Poza Satang w obiegu są monety o nominale jednego, dwóch, pięciu i dziesięciu bahtów. Nominałów istnieją również o nominale dwudziestu, pięćdziesięciu sto, pięćset jeden tysięcy jednostek walutowych.

Poza Satang, attov i Fuang, system monetarny Tajlandii używane i inne mniejsze i większe jednostki płatności. Na przykład, 128 ułożone jeden solotov Thai bat. Oznacza to, że każdy ATT obejmuje 2 mniejsze jednostki. Cztery baht mogą być łatwo wymieniane na jednym tamleung. Dwadzieścia ostatnich środków płatniczych rachunki były Chang.

Stabilna waluta to raj turystyczny

Jak już wspomniano wyżej, aż do 1925 roku w Królestwie Tajlandii w obiegu zaznaczone. Przed początku XX wieku, każda jednostka środków płatniczych zostało poparte srebra. W ten sposób jeden zaznaczone kosztów, a 15 gramów srebra. Warto zauważyć, że waluta kraju jest stosunkowo stabilna. Najwyższa stopa tajski baht wobec dolara został ustanowiony w 1998 roku. Powodem tego był azjatycki kryzys finansowy, który podkopał stan gospodarki Królestwa. Następnie dla amerykańskiego banku uwaga dał 56 jednostek Thai. Reforma gospodarcza i napływ turystów po swoich celów Tajlandia wniesionych na wysokim poziomie rozwoju. Stopniowo baht ustabilizowało się, a na tym etapie jest to nieco droższe niż rosyjskiego rubla. Za jednego dolara jest teraz winna około 32-33 jednostek płatniczych w kraju. Przebieg Baht wobec rubla jest stabilny przez jeden rubel Brytania banki dają 0,97 bahtów.