109 Shares 6962 views

inwerter spawalniczy „Tesla”: Cechy i opinie

Potrzeba niezawodne połączenie różnego rodzaju elementów metalowych w warunkach życia tam dość często. Niedawno, aby uzyskać dobry spawacz przy rozsądnych kosztach było prawie niemożliwe. Dotychczas do łączenia metalowych części wykorzystywanych głównie tylko kłopotliwe, kosztowne i zużywają dużo urządzenia transformatora mocy. Jednak ostatnio pojawiły się na rynku i fundamentalnie nowego rodzaju urządzeń spawalniczych – falowniki. Takie urządzenia są tanie i są zwarte. Bardzo często na krajowym rynku można znaleźć dzisiaj, na przykład, falowniki „Tesla”.

którzy produkują

Jak twierdzą dostawców tych urządzeń, są one produkowane w Republice Czeskiej, najstarsza firma z 30-letnią historią. Wielu konsumentów mają wątpliwości co do wiarygodności tych informacji i wierzę, że środki te, podobnie jak wielu innych, dziś są produkowane w Chinach. Ale bądź co bądź, według oficjalnej wersji zwalniającej przetwornice spawalnicze „Tesla” z czeskiego producenta, specjalizującego się w zespole nie tylko urządzenia tego typu, ale również inne podobne urządzenia i dostarcza swoje produkty do ponad 30 krajów.

Jakie są zalety różnych maszynach

Zalety modeli tej marki to przede wszystkim optymalne połączenie cena / jakość. W „Tesla” przetwornicy, według wielu konsumentów, są wiarygodne. Ponadto, są one na tyle kompaktowy funkcjonalność i bogate. Zaletami tej marki przetwornicy wielu konsumentów Carry i dość szerokim zakresie. Również zaletą urządzenia „Tesla” nie jest uważane za zbyt wysoki poziom zużycia energii. Przez przepięcia sprzęt tego producenta jest niemal niewrażliwy. Na jakość spawania takich problemów nie mają żadnego wpływu. Według producenta, podnapięciowe te falowniki może działać normalnie.

modele wady

Wadą urządzeń „Tesla” uważa się za „kruchość” od ich konstrukcji. Przed uszkodzeniami mechanicznymi jest słabo zabezpieczony sprzęt. Dlatego trzeba go obsługiwać ostrożnie. Inną wadą urządzeń tej marki nie zawierają zbyt skomplikowany system chłodzenia. Praca z falownika, „Tesla” powinno być w miejscu o dobrej wentylacji naturalnej. W lecie tego sprzętu do spawania pritenyat pożądane.

Pośrednią Wadą tego typu urządzeń jest uważana za fakt, że w większości przypadków jest to pół-profesjonalny. Zbyt tanie domowe urządzenia amatorskie, producent na rynku nie zapewniają.

przetwornice spawalnicze lineup

Dostarczane przez „Tesla” na rynku rosyjskim i ukraińskim AIDS:

 • MMA 251;

 • MMA 255;

 • MMA 275;

 • MMA 303;

 • MMA 280;

 • MMA 277;

 • MMA 201;

 • MMA 235.

Najbardziej popularne w tym samym czasie są konsumentów MMA Model 277, 303 i 251. To właśnie te falowniki i rozmawiać.

MMA model 277

Faktycznie bardzo etykietowanie MMA, jak każdego innego falownika w maszynie „Tesla” wskazuje, że jest on przeznaczony do ręcznego spawania łukowego prądem stałym. Dobre urządzenie opinie klientów MMA 277 zdobył przede wszystkim coś, co może pracować w dość dużym zakresie napięć. Na jego daczy użyć bardzo wygodne. To nowoczesne urządzenie nie reaguje na spadek napięcia i nie przeciążać sieci.

Przycisk zasilania, model ten znajduje się na tylnym panelu. Ponadto MMA 277 jest wyposażona w system chłodzenia wymuszonego i ochrony przed przegrzaniem. Regulator wielkość prądu spawania falownika jest na panelu przednim. Tuż pod nim są wskaźniki mocy i przegrzaniem. W przypadku, gdy prąd przepływa przez urządzenie, pierwsze światło zielone światło. Jeżeli przegrzanie koloru wskaźnika falownik zmieniły kolor na żółty. Nawet niższa od modelu gniazd przyłączeniowych znajdujących przewody spawalnicze.

Podobnie jak większość nowoczesnych inwerterów spawalniczych „Tesla” MMA 277 jest wyposażony w funkcje zapobiegające przywieraniu elektrody i „hot start”.

Dane MMA 277

Poniższa tabela przedstawia główne parametry charakteryzujące model.

Prostownik spawalniczy MMA 277

parametr

wartość

moc

3,6 kW

prąd spawania

10-277

napięcie wejściowe

w 190-240

Napięcie obwodu otwartego

70 W

faza

1

Średnica elektrody

1.6-4 mm

waga

4,7 kg

Opinie konsumentów o model MMA 277

Dane spawanie falownika „Tesla” 277, w związku z tym ma stosunkowo dobre. Opinie na temat tego urządzenia w sieci, są różne. Biorąc pod funkcjonalności konta jest dość niski koszt tego modelu, jak wielu mistrzów, całkiem dobre. spoina jakości, opinii konsumentów, falownik zapewnia bardzo dobre. Na rynku krajowym, modele te nie były tak dawno temu. Jednak wielu konsumentów są już dostępne od kilku lat i działa dość regularnie.

Zalety falownik MMA 277 wielu mistrzów krajowych, między innymi, nosić lekkie, obecność wygodny uchwyt, a także możliwość dołączenia paska. Wykonując te urządzenia są dość wygodne.

Wadą MMA modelu 277, podobnie jak większość innych pojazdów tej marki „Tesla”, niektórzy konsumenci uważają, że jest niepewność w odniesieniu do producenta. Na wszelkiego rodzaju specjalistycznych forach użytkownicy czasami nawet nie radzą, aby komunikować się z tymi urządzeniami poprzez zakup „kota w worku”. Jednak istnieją te zasoby i dość dobre opinie o tych przetwornic. Wielu wierzy, że zalety modelu MMA 277, a także wiele innych urządzeń „Tesla”, bardzo dużo.

Falownik "Tesla" 303

Obok ręcznego spawania łukowego, urządzenie może być stosowane do półautomatycznego lub argonu. Tryby pracy urządzenia 303 są dwa – dwa i cztery. Oznacza to, że jest wygodny w użyciu do spawania zarówno krótkie i długie szwy. W trybie TIG, urządzenie może pracować z dowolnym metalu innego niż aluminium i jego stopów. TIG palnik jest zasilany z falownika 303, niestety nie jest dostępna. Kup powinny być oddzielone.

W zestawie z urządzeniem to:

 • Palnik spawalniczy półautomatyczny (3 m)

 • ABICOR Binzel pobierana drutu;

 • Elektrodę (3 m) kabla;

 • przewód zasilający (2 m);

 • Przewód masy (2 m).

Do pracy z drutem w maszynie należy zmienić polaryzację. Przyłącze do gazu w przetwornicy spawania „Tesla” 303 znajduje się z tyłu. Chłodnica jest nieznacznie poniżej.

Dane techniczne Model 303

Jest to urządzenie bardziej MMA 277. Ale jednocześnie funkcjonalny i bogatsze. Poniższa tabela przedstawia specyfikację „Tesla” falownika spawanie 303.

Falownik "Tesla" 303

parametr

wartość

moc

5,6 kW

prąd spawania

10-303

napięcie wejściowe

w 190-240

faza

1

prędkości podawania drutu

2.5-12 m / min

elektrody

1.6-4 mm

Falownik "Tesla": model 303 opinii

Zaletami urządzenia 303 Handyman to przede wszystkim wysoką moc. Przewód 1 mm, to falownik „Tesla”, na przykład, pobiera się bez problemów. Ponadto, wielu konsumentów wierzy, że urządzenie jest bardzo dobrze system gorącej warstwie realizowane. Inną zaletą tego modelu, jak również od większości innych producentów „Tesla” jest wielkim gwarancji. Jeśli maszyna wybucha bez winy właściciela w ciągu 3 lat od daty zakupu, firma naprawi go za darmo.

Wadą model 303 jest uważany przede wszystkim brak tabeli cyfrowej. Ponadto, niektórzy internauci twierdzą, że na rynku można znaleźć często wadliwych urządzeń tej modyfikacji.

MMA model 251

Ta maszyna ma kompaktowe rozmiary. I tak to jest bardzo wygodny w użyciu, na wysokości lub w ciasnych przestrzeniach. MMA 251 model może pracować przy napięciu w sieci 140 V. wszystkie niezbędne funkcje do łatwego stosowania w niniejszym przetwornicy. Masa model jest tylko 3,2 kg.

parametry techniczne

Dobra wydajność „Tesla” MMA 251 Parametry falownika określa, oczywiście, przede wszystkim zasadności jego projekt. Poniżej znajduje się tabela ze specyfikacją modelu.

Charakterystyka MMA 251

parametr

wartość

moc

4,8 kW

napięcie wejściowe

w 140-220

prąd

10-250

faza

1

Maksymalna średnica elektrody

4 mm

opinia konsumentów

Recenzje MMA modelu 251 „Tesla” w mistrzów krajowych, jak również innych falowników tego producenta, opracowała stosunkowo dobre. Większość konsumentów uważają je wystarczająco wiarygodne.

Recenzje firm usługowych

Przerwa falowniki „Tesla”, sądząc po opiniach, dość rzadko (z wyjątkiem, oczywiście, odrzucić modele). Jednakże, jeśli to konieczne, napraw właściciela takiej technologii może mieć i cierpieć. Opinie o firmie serwis „Tesla” w sieci, nie są, niestety, nie bardzo dobre.

Koszt pojazdów

Jedną z niewątpliwych zalet urządzeń „Tesla”, jak już wspomniano, nie jest szczególnie wysoka cena dla nich. W porównaniu z innymi modelami Europejskich, przemienniki te naprawdę nie są zbyt drogie. Na przykład, cena urządzenia MMA 277 jest tylko około 6600 – 7000 rubli.

Mocniejsze falowniki „Tesla” 303 są w przedziale 22-25 tys. Rubli. Cena za małego modelu MMA 251 może być, w zależności od dostawcy, 5000-5500 rubli.

Co warto wiedzieć

Na rysunku na etykiecie takiego sprzętu stanowi prąd spawania. Niestety, inwerter spawalniczy „Tesla”, który podsumowuje reszta jest dość dobra, to prawie nie ma zastosowania. Nie wiele konsumenci powinni skupić się na pracy i na numery pokazane na wyświetlaczu. W większości przypadków, prąd spawania dla tych przetwornic jest mniejsza niż wielkość.