116 Shares 2667 views

Jak zszyć czapkę z dzianiny: wzór, opis

Dziś rzemiosło jest droższe niż kiedykolwiek. Jest to dość logiczne, ponieważ wyjątkowe rzeczy powstałe w jednej kopii mogą podkreślić indywidualność i styl właściciela. Być może, najbardziej prostym w realizacji produktów są nakrycia głowy. Chodzi o to, jak szyć czapkę z koszulki, a my porozmawiamy o tym artykule. Tutaj rozważymy najprostszy, ale zarazem ciekawe modele i wystrój kapeluszy. W tym artykule rozważa się także opcje budowy wzoru kapeluszy z dzianin, które są używane przez rzemieślników ręcznie robionych.

Materiał na czapkę

Dzianina jest rodzajem tkaniny, która sięga dobrze i ma pewne tkanie nici, przypominające ręczne wiązanie. To jest sprawa idealna do produkcji kapeluszy. Warto jednak zauważyć, że odzież dzianinowa może być izolowana, a włosy z luźnymi włosami lub odwrotnie, być cienkie i zimne w dotyku. Materiał dla produktu należy dobrać, biorąc pod uwagę rok, w jakim jest przeznaczony. Więc jak szyć czapkę z koszulki?

Wzór – podstawa produktu

Szycie jakiejkolwiek rzeczy zaczyna się od usunięcia pomiarów i budowy szablonu na papierze. W celu szycia czapki z dzianiny potrzebny jest wzór. Aby go zbudować, musisz zmierzyć obwód głowy i wysokość od środka czoła do górnej części głowy. W oparciu o te wartości szablon produktu zostanie skonstruowany. Tak więc, na papierze narysuj prostokąt o bokach równy wysokości głowy i 1/2 objętości objętości. W górnej części szablonu są rysowane rowki, które zapewnią idealne dopasowanie produktu. W tym celu, po obu stronach prostokąta na liniach równych wysokości głowy, linie są nieco zaokrąglone do środka. W centrum wzoru narysuj również mały wydłużony trójkąt z skierowanym do dołu dolnym wierzchołkiem. Następnie szablon jest wycinany i może być używany do wykończenia produktu.

Czapka z klapką

Jak zszywać kapelusz z małym klapą? Dostępne są dwie opcje do szycia takich nakryć głowy: jednoczęściowa czapka i pasek do szycia. Zastanówmy się szczegółowo, jak szyć taką czapkę.

Opcja 1

Pierwsza opcja wymaga wystarczającej wysokości tkaniny, ponieważ część nakrętki jest wycięta z pojedynczego materiału. Tkanina jest złożona na pół, biorąc pod uwagę kierunek nitek dzianiny, zastosuj wzór papieru i umieść go w taki sposób, aby w dolnej części obrabianego materiału znajdowała się wolna tkanina o szerokości 3-4 cm dla przyszłego klapy. Ogólnie rzecz biorąc, wzory kapeluszy zrobionych z dzianiny nie stanowią niczego skomplikowanego, ale w szczególny sposób trzeba zaszyć szczegóły. Szkielet można układać, zarówno na maszynie do szycia, jak i na owijarce. Szczegóły nakrętki są złożone w połowie z przednią stroną do wewnątrz i długie cięcie jest szyte, po czym produkt jest widoczny i, łącząc mniejsze krążki, szycie ich z niewłaściwej strony.

Opcja 2

Do szycia czapki z odwracającą płytą nie potrzeba dużych kawałków materii. Aby utworzyć taki produkt, można nawet użyć strzępów koszulki, łącząc ciekawe rysunki ze sobą. Jak szyć czapkę z dzianiny, której wzór ma wycięty pasek?

Najpierw musisz zbudować podstawowy rysunek za pomocą standardowych środków. W zależności od gęstości produktu od tkaniny wycinane są dwa lub cztery kawałki, a do docierania musi być wycięty prostokąt o szerokości 8-10 cm i długości równej obwodowi głowy. Najpierw pracują nad podstawowymi detalami, szyjąc najdłuższe cięcie i na krawędzi wierzchołków. Po rozpoczęciu pritachivaniyu paski. Jest on zszywany krótkimi bokami i składany dwa razy z niewłaściwą stroną do środka. Następnie oba puste miejsca łączone są w celu połączenia, włożenia pręta wewnątrz nasadki, a sekcje są ściegane. Klapka zostaje wypuszczona i produkty są złapane i zajęte w kilku miejscach.

Czapka z uszami

Nie ma nic łatwiejszego niż szycie kaptura dzianin, którego wzór jest również skonstruowany dość łatwo. Nawet niedoświadczony rzemieślnik poradzi sobie z tym zadaniem. A jeśli produkt jest przeznaczony dla dziecka, to piękne ucho będzie doskonałym wykończeniem dla takiej kapsli. Złożoności takie szczegóły nie powinny powodować. Dla niej cztery detale o odpowiednim kształcie są wycięte z tkaniny, które są ściegane i skręcane parami, a następnie elementy obrabiane są osadzone w szwach ściągacza na koronie czapki. Możliwe jest również szyć kaptur z dzianiny, którego wzór wydłuża szczegóły na krawaty pod brodą. Szczegóły tego produktu są również wykonane zgodnie z rysunkiem podstawowym.

Czapka na sprzęgu

Być może najprostszym kapeluszem w egzekucji może być jednorazowa nakrycia głowy z łącznikiem na koronie. Jak szyć czapkę wykonaną z dzianiny, związaną w postaci kwiatka na górze? Łatwiej być niczym! Do takiego artykułu potrzebna jest szmatka, która jest równa szerokości do obwodu głowy i wzdłuż jej długości – od wysokości czoła aż po koronę głowy + 8 cm do dołu dołu i do montażu na górze nakrycia głowy. Element obrabiany z tkaniny jest złożony z przednią stroną do wewnątrz i szwy boczne są szyte.

Po podvorachivayut na dole produktu i wydać, a następnie przejść do pracy na szczycie czapki. Po pierwsze, krawędzie dzianiny są traktowane z owijką, ukośną tacką lub po prostu zwisane lub szydełkowane, a następnie, po wycofaniu się z krawędzi 5 cm, rozciągnij taśmę wstępnym szwem i dokręć ją. Wszystkie kapsle z jastrychem w postaci kwiatka jest gotowy! Do tego produktu są bardzo odpowiednie więzi w postaci tkanej z szydełkowanych nici warkoczy lub przewodów tęczowych.

Projekt dekoracyjny produktu

Nawet najprostszy produkt do krawiectwa będzie świetny, jeśli uzupełnisz je oryginalnymi ozdobnymi ozdobami. Wzory dziecięcych kapeluszy wykonane z dzianiny mogą być najprostsze, a przy właściwym wykorzystaniu biżuterii, głowica zostanie przekształcona i będzie wyglądać całkiem ciekawie.

Na przykład prosta czapka z klapką będzie oryginalna, jeśli do boku dołączony zostanie duży kwiat tekstylny o kontrastowym kolorze. Jeśli produkt jest wykonany z ciemno zabarwionej tkaniny, wówczas aplikacje z kryształów lub kulek będą wyglądać na niego harmonijnie.

Ale na czapce z uszami są odpowiednie takie szczegóły, jak usta, nos i oczy, w pełni komplementarny obraz niedźwiedzi lub kotów. Często na podobnych produktach dla dziewcząt o jednym z uszu dołączona jest piękna wstążka.

Dla chłopców można też podziwiać piękną ozdobę nakrycia głowy. Może to być inne paski i naklejki z Twoimi ulubionymi postaciami z kreskówek lub napisami.

Wystarczy spojrzeć na czapki z klapami i bez nich z tkanin do pasków, a co do zasady taki produkt nie wymaga żadnych dodatkowych elementów dekoracyjnych, ponieważ bez nich będzie wyglądać oryginał.

Kapelusze na każdy sezon

Wiedząc, jak szyć kapelusz z dzianiny, którego wzór jest łatwy do wykonania zgodnie ze sposobem opisanym powyżej, można stworzyć całą kolekcję ekskluzywnych nakryć głowy dla każdego smaku i sezonu. Najważniejsze jest wybranie gęstości materiału.

Zimowe czapki mogą być wykonane z podszewką futra, jednak przy użyciu takiej gęstej tkaniny należy dodać kilka centymetrów do objętości głowy dla swobodnego dopasowania produktu.

W przypadku letnich nakryć głowy należy wybrać tkaniny o wysokiej zawartości bawełny, dlatego ten materiał jest najlepszym sposobem ochrony głowy przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Ale w czapce z syntetycznymi włóknami będzie gorąco i niewygodne.