586 Shares 9320 views

Jak rozpocząć programowanie własnych programów

Dla większości ludzi, którzy zdecydowali się połączyć swoje życie z programowaniem, pojawia się pytanie: jak rozpocząć programowanie, bo chciałabym kiedyś z pierwszych kroków do pisania własnych programów. Następnie, z jednej strony, będzie zdobyć praktyczne doświadczenie, az drugiej – nabycie umiejętności rozwiązywania przyłożonych problemy.

Komputer – to samo narzędzie w programowaniu, jak siekierą cieśli, a artysta – sztalugi. Najważniejsze – rozwój wiedzy i umiejętności, a nie będziesz w stanie praktycznie w każdym samochodzie. Oznacza to, że istnieje duża różnica, aby rozpocząć naukę programowania. Oczywiście, wybór języka do pisania programów może odegrać decydującą rolę, gdy młodzi ludzie zaczynają oferować się jako obiecujący Professional. Ale to będzie trochę później.

Na przykład, jeśli weźmiemy pod uwagę programowania WWW (gdzie zacząć – to samo pytanie), to istnieje minimalny zestaw technologii dla przód- i back-end'a, bez którego pełny rozwój aplikacji internetowych nie jest możliwe w dowolnej części pracy. Zestaw zaawansowanych narzędzi programowych wykracza poza programatorem początkującego, a to nie jest fakt, aby rozpocząć programowanie jest w zasadzie możliwe.

Program Classics zaleca się położyć podwaliny w trzech kierunkach:

  • Silnie wpisany język – takie jak C / C ++.
  • OOP w pełni zorientowany język, co jest tradycyjnie uważane JAVA.
  • językiem skryptowym, gdzie wybory mogą być od klasyków takich jak skorupy, sed, awk lub Perl lub coś nowszego. Jeśli chcesz spędzić mniej czasu i wysiłku, aby badania, odpowiednią PHP.

Oczywiście, dzisiaj, gdy nowe technologie pojawiają się niemal codziennie, jest mało prawdopodobne, ktoś będzie przestrzegać nakazów doświadczony zamiar rozpocząć programowanie. Być może bardziej istotne odpowiedź na to pytanie brzmi: co należy zrobić, aby uruchomić program przynajmniej na jakiś język. Ale wynikowe zalecenia nadają się tylko do rozwoju podstawowych umiejętności i niewiele więcej. W prawdziwym życiu, każdy popularny język programowania, a raczej jej badanie może być porównywana z badań, na przykład języka rosyjskiego w szkole średniej. Analogia nie jest kompletna, ale jest na tyle orientacyjne zrozumieć, co się dzieje. Należy zacząć od najprostszej – naukę programowania „alfabet”, a następnie, za pomocą regularnych ćwiczeń i uczenia się nowych informacji stopniowo przejść na górę sztuce pisania kodu skomplikowany.

Cokolwiek to było, ale potencjalny pracodawca albo płaci dobrze doświadczonego programistę, albo prawie nie płaci, ale nie wymaga specjalnych umiejętności w zamian. Dlatego, wracając do pytania „czego zacząć programowanie” należy odpowiedzieć w ten sposób: z gromadzeniem doświadczeń. Oznacza to, że konieczne jest, aby pisać programy z zawsze i wszędzie, jak malarz, który chce, aby doskonalić swoje umiejętności, a wszystko, co przyciąga przykuło jego uwagę. Praktyka czyni mistrza, a już do perfekcji, wiele z nich jest w stanie zapłacić duże pieniądze. Na przykład, teraz nawet najwcześniejsze rysunki znanych artystów stać dużo pieniędzy.

Ostatnim punktem, o której warto wspomnieć, jest potrzeba, aby to zrobić, że może później mówić ani pisać. Innymi słowy, mówimy o tworzeniu programista portfelem, gdzie kod źródłowy zostanie przedstawione – od pierwszych stworzeń do wszystkich zaawansowanych osiągnięć w tej dziedzinie. Przy takiej pomocy rozmowy z potencjalnymi pracodawcami będzie krótszy, a potrzeba CV może i nie odpaść od siebie – po prostu zacząć otrzymywać oferty do pracy.