468 Shares 6759 views

Ile snu dzieci w 3 miesiące? Dzienna dieta, żywienie, rozwój

Dzieci – nasza radość, duma i nadzieja. W każdym wieku, i są szczególnie piękne. Omówione w artykule skupi się na wieku trzech miesięcy. Jest to pierwszy poważny data, która czeka na rodziców. W tym czasie konieczne jest, aby zdać wiele egzaminów, przechodzą testy i odwiedzić kilka specjalistów. W tym wieku rodzice nauczyć ich dziecko jest zdrowe lub masz jakieś nieprawidłowości w rozwoju. Ile snu dzieci w 3 miesiące? Jaka powinna być ich sposób? Kwestia ta zostanie omówiona.


Badanie lekarskie w ciągu 3 miesięcy

W tym wieku dziecko na pewno trzeba zobaczyć się z lekarzem, pediatrą i tak wąskich specjalistów jako neurolog, ortopedii, laryngologii chirurga. Przez trzy miesiące każdy okruch powinien być zainteresowany w swoje ręce. Jeśli to nie nastąpi, konieczne jest, aby poinformować lekarza.

W tym wieku, trzeba przejść do analizy laboratoryjnej krwi i moczu, a także poddać USG różnych częściach ciała. Trzy miesiące – nadszedł czas, aby się zaszczepić, co trzeba przygotować z wyprzedzeniem. Jeśli nie możesz odwiedzić lekarza, może przyjść do domu, aby zmierzyć i zbadać dziecko.

sen dziecka w ciągu 3 miesięcy

Ile snu dzieci w 3 miesiące? Dla dziecka jest to bardzo ważne. Jeśli mówimy o resztę nocy, może to trwać do dziesięciu godzin. W ciągu dnia dzieci śpią cztery razy: dwa długie i dwa krótkie sen. Długo – nie dłużej niż dwie godziny, a krótko – pół godziny.

Ile godzin snu dziecka w 3 miesiące? W ogóle, że dziecko w tym wieku snu piętnaście godzin. Ale podobnie jak noworodek śpi od dawna – przez pół godziny, jedzenie mleko matki.

nadal marzeniem pozostaje głównym warunkiem dla prawidłowego rozwoju dziecka. Jeśli dziecko śpi na czas wyznaczony, gdy jesteś fazę obudzić on jest wesoły i aktywny jak dobre samopoczucie. Ile snu dzieci w 3 miesiące i czy powinny one budzić się, gdy sen trwa ponad normę? Nie, to nie jest konieczne, aby przeszkadzać dziecku, jeśli jest on śpi i nie obudzić się w paszy. Kid sam wie, kiedy nadszedł czas, aby się obudzić i jeść.

Karmienie dziecka w ciągu 3 miesięcy

Ile dziecko zjada w ciągu 3 miesięcy? Dziecko jest karmione wyłącznie mlekiem matki lub spożywa mieszaniny. Chociaż znane są przypadki, kiedy rodzice wprowadzenie pokarmów stałych na trzy miesiące – ale jest to błąd brutto, a ciało dziecka nie jest przygotowany do tego. A ponieważ tak niedbałego stosunku rodziców do dziecka może rozwinąć się choroba.

Ile dziecko zjada w ciągu 3 miesięcy? Jeśli chodzi o wielości karmienia piersią, to zwykle co najmniej osiem karmienia dziennie. Jeśli porównamy ile dziecko zjada co trzy miesiące i po urodzeniu, liczba karmień jest znacznie niższa. Podczas karmienia dziecka może być oderwany od piersi i przejść na swojej działalności, na przykład, aby zobaczyć, co dzieje się wokół, czy ciągnąć za uchwyty. Przerwa między karmieniami w nocy przez co najmniej trzy godziny.

Niektóre dzieci, które jedzą mieszankę do trzech miesięcy mogą spać w nocy iw ciągu dnia jeść co trzy godziny między karmieniami. W ciągu trzech miesięcy, całkowita ilość pokarmu jest zwiększona do litra dziennie.

Tryb dziecko 3 miesiące

W wieku trzech miesięcy dziecko zaczyna tworzyć swoją codzienną rutynę, która jest niezbędna, aby trzymać się z rodzicami. Przez ten wiek, zmienić liczbę i czas trwania snu, karmienia i jawy. Matka powinna wziąć to regułę, aby wykonać wszystkie czynności w jednym i tym samym czasie.

Tryb dziecko 3 miesiące obejmuje snu, karmienia, przebudzeniu, spacery, kąpiel, higieny, masaż, poznania świata. Sen podane do około 15 godzin, karmienie piersią – co najmniej dwie godziny dziennie, cała reszta czasu jest zajęte higieny, spacerowe, masaże, kąpiele i poznania świata. I spać, i spacery mogą być takie same.

Dziecko w ciągu 3 miesięcy

Co dziecko w 3 miesiące? Przez tego wieku, interesy dziecka rozwija się, ponieważ już wie, jak wiele, że jest w stanie poznać świat i zobaczyć, co się dzieje wokół niego. Dziecko cieszy ich części ciała, głównie uchwyty. Chłopak powiedział, że jego matka – jej częścią, a on nie może bez niego. Dziecko jest bardzo zdenerwowany, jeśli nie widać szereg matką.

3-miesięczne dziecko zaczyna ssać palec i zagryzając cam. Ma też slyunok LOT nie daleko pierwszych zębów, więc nie jest nadmierne ślinienie.

Waga i wzrost dziecka w ciągu trzech miesięcy, oczywiście, zależy od każdego z osobna. Jeśli chodzi o chłopców, są one około sześćdziesięciu centymetrów długości i ważą około sześciu kilogramów. Dziewczyny stawki są niższe o kilka centymetrów i dwóch lub trzech sto gramów.

Jeśli lekarz przepisze witamin, muszą pić kursów. Przed szczepieniem i po dziecko musi być karmione, jak mleko ma działanie uspokajające.

W tym wieku, że nadszedł czas, aby nosić swoje dziecko w kangura lub Ergo-plecak, żeby mógł się dowiedzieć o świecie. Ale jeśli pójdziesz na długiej podróży, trzeba wziąć wózek jako plecak będzie trudne.

Dzień trzymiesięczne dziecko

Moje codzienne trzech miesięcy dziecko nie jest tak zróżnicowana, jak, na przykład, z sześciomiesięcznym dzieckiem. Więc Dzień Dziecka 3 miesiące jest w następujący sposób:

 • 6,00 – karmienie.
 • 7.00 – gry i czatu.
 • basenów – 7,30.
 • 8.00 – pierwszy sen.
 • 9.00 – śniadanie.
 • 10,00 – czuwania.
 • 11.30 – pierwszy spacer + sen.
 • kąpiele powietrzne – 12.00.
 • 12.30 – Obiad.
 • 14,00 -COH.
 • 15.00 – gra.
 • 17.00 – Spacer + sen.
 • 18.00 – czuwanie.
 • 18.30 – wieczór karmienia.
 • 20.30 – sen.
 • 21.00 – kąpiel, higieny, masaż.
 • 21,30 – karmienie.
 • 00.00 – sen.
 • 00.30 – nocne karmienie.
 • 01.30 -COH.

Każde dziecko budzi się w nocy na karmienie według jego reżimu i indywidualnego rozwoju. Niektóre dzieci w nocy jeść tylko raz, a niektóre – trzy lub cztery.

Przebudzeniu dziecka składa się z komunikacji i zabawy. Warto zauważyć, że jest to wzorowy tryb dnia, i trzymać się go nie powinno każde dziecko, ponieważ każdy jest już w tym wieku – indywidualności. Niektóre pozycje mogą się pokrywać. Na przykład, bardzo często pokrywają się z drzemki dziecko na spacer. dzieci na świeżym powietrzu spać bardzo dobrze, zwłaszcza w sezonie zimowym.

główka dziecka w ciągu 3 miesięcy

Jak wspomniano powyżej, trzech miesięcy dziecko jest w stanie utrzymać swoją własną głowę. Niektóre dzieci osiągnąć ten wyczyn w pierwszym miesiącu życia i, co do zasady, jest tylko bardzo pracowity. Ale jeżeli w ciągu trzech miesięcy, dziecko nie trzyma głowę – jest powodem do niepokoju, i nadszedł czas, aby zobaczyć się z lekarzem.

Dziecko uczy się odwrócić głowę w różnych kierunkach, reaguje na dźwięki i zamienia się na hałas. Jeśli mówimy o obwodzie głowy, a następnie w porównaniu z poprzednim miesiącem życia, zwiększa o jeden centymetr.

Bardzo rzadko, ale nadal istnieją pewne dzieci, które mają zarośnięte ciemiączko do trzech lub czterech miesiącach życia. Ale częściej występuje blisko rok. Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, lekarz może przepisać go witaminę D, aby zapobiec rozwojowi krzywicy.

Co dać trzymiesięczne dziecko?

Co dać dziecku w 3 miesiące? Wspomnieliśmy wcześniej, że w tym wczesnym wieku do wprowadzenia pokarmów stałych swoje dziecko, ale jeśli nie przybiera na wadze, pediatra może zalecić wprowadzenie soków owocowych. Wykonać zalecenie lekarza, czy nie – sprawa prywatna. Ale jedno jest jasne: aby wprowadzić nowy produkt na dziecko nie musi przed pierwszym szczepieniem. Najpierw trzeba się szczepić, a tydzień później wprowadzono do diety sok niemowlęcym.

Pierwszą rzeczą, którą należy spróbować dziecko – to jabłka i mogą być w domu i sklepach. Należy podawać soku łyżeczka, rozcieńczono wodą, pomiędzy głównymi karmienia. W 3,5 miesiąca można podawać puree, zaczynając od ½ łyżeczki, ale tylko po konsultacji z lekarzem.

Rozwój dziecka w ciągu 3 miesięcy

W ciągu trzech miesięcy, dziecko zaczyna interesować się światem zewnętrznym, zauważa ruch dużych obiektów. Dziecko może skupić się na jasnych i pamiętnych zabawek. W tym wieku dzieci zaczynają słuchać dźwięk grzechotki i odpowiedzi na inne dźwięki.

Od trzech miesięcy dziecko może zareagować na pojawienie się bliskimi, uśmiechnąć się do nich. W tym okresie nie jest okresem ożywienia, jak dziecko zaczyna aktywnie poruszać, gulit i uśmiecham się do wszystkiego, co przynosi mu przyjemność.

Dzieciak może bać i drżeć jeśli bał. W tym wieku dziecko jest zainteresowany rytmicznych dźwięków, słuchanie muzyki, ludzie mówią i reagują na innym tonem dorosłych głosowych.

opieki nad dzieckiem w ciągu 3 miesięcy

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że trzy miesiące – jest to poważny data. Ale z drugiej strony, to samo dziecko, jak wcześniej. Dlatego musimy zwrócić szczególną uwagę na opiekę nad nimi.

W ciągu trzech miesięcy, dziecko reaguje na wahania atmosferyczne i zachowanie matki. Pozornie bez powodu, że dziecko może być kapryśna, długie lub, wręcz przeciwnie, bardzo mało snu. Niektóre z procedur związanych z opieką, są następujące:

 • Mycie. Po dziecko się obudzi, to musi być umyć ciepłą wodą i wytrzeć twarz tamponów. Trzeba stale je zmienić, pocierając każdy Glazik, nos, usta i uszy. Nos i uszy muszą być czyszczone codziennie z wici bawełnianej nasączonej Olej wazelinowy. Nogotochki trzeba wyciąć, jak rosną, tak, że dziecko nie rysuje się.

 • Kąpieliskach. Dziecko (3 miesiące) należy podjąć zabiegi wodne codziennie przed karmieniem. Temperatura wody – 37 stopni. Kąpać z mydłem i pianki może być nie więcej niż dwa razy w tygodniu.

 • Procedury masażu cieplnego są bardzo ważne w pierwszym roku życia dziecka. Zazwyczaj z zasadami ich realizacji wprowadza pediatra w przychodni. Jest to konieczne w celu wzmocnienia mięśni i układu odpornościowego dziecka.

krzesełko dla dziecka w ciągu 3 miesięcy

Należy zwrócić uwagę na krześle dziecka. Jeżeli dziecko jedzenia mleka matki, jej krzesło regularną, jednolitą i przypomina konsystencję śmietany. Okresowość krzesła mogą być bardzo różne, a normą jest, jeśli dziecko scat dziennie przez okres jednego do pięciu razy.

Jeśli dziecko jest karmione butelką, krzesło zwykle spada na jednym i tym samym czasie.

Co może dziecko w ciągu 3 miesięcy

Jak wspomniano powyżej, trzy miesiące baby – poważny data. Przez trzy miesiące każde dziecko powinno być w stanie, co następuje:

 • Dobrze trzymać głowę.
 • Śmiech.
 • Przewrócić na bok.
 • Leżąc na brzuchu z rękami.
 • Interesują ich zagród.

Jeśli dziecko nie wie, jak zrobić coś z tej listy, rodzice powinni skonsultować się z lekarzem tak, że analizowany poprawnie lub nie rozwijającego się dziecka.

Wiele dzieci do trzech miesięcy jest już w stanie utrzymać zabawkę, a nie tylko przewrócić na bok, ale również na plecach i brzuchu. Ale jeśli dziecko nie wie jak, to nie powód, aby być zdenerwowany, ponieważ dziecko może lenistwo, a trochę później będzie wykazywać takie umiejętności.

Jak rozwijać dziecko w ciągu 3 miesięcy

3-miesięczne dziecko chce dotknąć wszystko i szybko zrozumieć świat. A potem, jak rodzice go rozwijać i radzić sobie z nim, wpływa na pełny rozwój dziecka. Dziecko zaczęło się szybko rozwijać, rodzice muszą mu pomóc.

Między prętami szopki można wzmocnić przez przesunięcie zabawki, do której dziecko będzie wykazywać zainteresowanie. Dziecko będzie starał się dotrzeć do nich obsługuje lub nogi.

Konieczne jest, aby dać dziecku dotykać różnych tkanin, takich jak jedwab, bawełna, wełna. Może być na innej wysokości powiesić przedmiotów. Musimy rozwijać i dotykowe postrzeganie. Na przykład, nosić podarte najpierw na jednej, potem z drugiej strony.

Musisz ciągle mówić do dziecka, śpiewać jego piosenki i mówi wiersze. Nie należy również zapominać o rozwoju fizycznego: konieczności dokonania okruchy masaż i wykonywania codziennych ćwiczeń.

Jak żywić dziecko w ciągu 3 miesięcy

Zabawiać dziecku różne sposoby, takie jak zabawki lub ich umiejętności. Dziecko może bezpiecznie i dokładnie pięć minut, aby słuchać muzyki lub bajek.

Musimy stale grać z dzieckiem, dać mu nowe zabawki. Dobra gra, gdy rodzice próbują zabrać dziecka zabawkę, a on zaczyna ciągnąć go do siebie.

Na spacerze trzeba wprowadzić swoje dziecko do tego, co dzieje się wokół. Dziecko powinno być pokazane różne zdjęcia i nazywają, nie jest przedstawiony. Tylko w grze trzeba być ostrożnym i oferują wspaniałe zabawki bez ostrych zakrętów.

Ile snu dzieci w 3 miesiące? Na to pytanie już mamy odpowiedź, i można stwierdzić, że dziecko ma trzy miesiące – to nie jest bułka tarta, że ciągle spała. W tym wieku dzieci zaczynają rozwijać interes w otaczającym ich świecie.