448 Shares 6525 views

Co owsianka zacząć pokarmów stałych oraz w jakim wieku?

Gdy rodzina ma nowego człowieka, z nowymi rodzicami mają wiele pytań. Dbają o wszystkim, co wiąże się z dzieckiem. Nie mniej jest dieta i grudnichka. Na przykład, mamusie i tatusiowie się dowiedzieć, kiedy i jak rozpocząć komplementarną owsiankę karmienia. I ten moment jest naprawdę bardzo ważne: dziecko rośnie i dla jej rozwoju wystarczy pokarmów bogatych w witaminy i pierwiastki śladowe. W tym artykule weźmiemy pod uwagę, w jakim wieku najlepiej jest zacząć wprowadzać nowe produkty w diecie dziecka, a także dowiedzieć się, które są najlepsze owsianka do karmienia.


Skąd wiesz, że Twoje dziecko jest gotowe do jedzenia dla dorosłych

W zasadzie to nie ma specjalnego znaczenia, piersi lub butelki do karmienia dziecka. Wprowadzać pokarmy stałe muszą być pewni, że w tej chwili nie cierpią Pipsqueak tylko. Zdrowe dziecko śpi dobrze i zjada, nie kapryśny, podczas czuwania nie jest spełniony nieuzasadnione napady złości.

Na pierwszym karmieniu najlepiej jest wziąć bezmleczny ryż lub kasza gryczana. zawierają one żadnej soli, mleka, bez cukru, bez środków smakowych. Może się wydawać, że to nie jest dobre do jedzenia, ale w rzeczywistości dziecko nie wie, co to jest słodkie lub słone jedzenie, a każdy nowy smak, nawet świeże, to wydaje się niezwykłe, ale interesująca dla niego. Bezmleczny owsianka na pierwszym posiłkiem jest idealny. To ona na początku może stać się ulubionym przysmakiem swoimi okruchów.

Zacznij wprowadzać do diety niemowląt owsianki nie musi wcześniej niż cztery miesiące życia, ale nie powinno być opóźnione. Było to w okresie od 4 do 6 miesięcy, najprostszych form żucia umiejętności dziecka. Również w tym wieku, dziecko uczy się radzić sobie z bardziej dotkliwe dla jego jedzenia niż mleko matki lub dostosowanego formule.

Ale musisz zrozumieć, że te określenia są względne. Każde dziecko jest inne, i w razie wątpliwości, skontaktuj się z pediatrą oglądania. Normalne dla niemowląt karmionych piersią jest uważane za bliżej do wieku sześciu miesięcy, od butelki początku odstawieniu ze zbóż – na miesiąc lub dwa wcześniej.

Ile dać po raz pierwszy?

Więc pytanie, w jaki sposób rozpocząć komplementarną owsiankę karmienia uregulowane. Teraz dowiedzieć się, ile dać dziecku jedzenie. Wiele matek i ojców do doświadczenia w pierwszym dniu zastąpić jeden posiłek 50-100 gramów owsianki, biorąc pod uwagę bardzo dobrą przedstawiać. Ale aby to zrobić w każdym razie jest to niemożliwe, ponieważ pierwsze kilka tygodni z dzieckiem i jego ciało zapoznał się tylko z nowej żywności.

Należy zacząć od minimalnej kwoty – 5,10 gramów w ciągu pierwszych kilku razy wystarczy. Daj dziecku pół małej łyżeczki, przyjrzeć się jego reakcji, czy lubi smak. Następnie obserwować reakcję organizmu: jest innowacja okruchy brzuchu, jeśli wysypka nie stawiła naruszone. I tylko wtedy, gdy wszystko jest w porządku i dziecko spokojnie zareagował na nietypowy dla niego jeść, można wnieść przynętę z przepisami o wiek, dodając 5-10 gramów na dobę.

Idealny czas na odstawienie od piersi

Każda nowa żywność, czy to owsianka lub zacier, muszą być podane w godzinach porannych. W żadnym wypadku nie powinny być wprowadzane między karmieniami niezbadane żywności. Nabiał zboże do karmienia pierwsza podana do głównego posiłku, kiedy dziecko jest głodne. W ten sposób można sprawdzić, czy dziecko się podobało jedzenie. Ponadto, można zobaczyć reakcję dziecka przez cały dzień. Jeśli jednak dać okruchy bałagan po głównym posiłku, mógł tylko wypluć, a okaże się, że innowacja dziecko nie miało smaku, podczas gdy w rzeczywistości przyczyną niepowodzenia był w pełni dziecka.

Co owsianka zacząć pokarmów stałych: kasza gryczana lub ryż – to zależy od rodziców. I nie martw się, jeśli Twoje dziecko nowa żywność nie mają smaku. Odłóż ją na kilka dni. Ponadto, nie próbować nowych smaków, jeśli po pierwszym wejściu w mniej niż tydzień.

Przynęta i waga dziecka

Pediatrzy powinni dać zbóż dla niemowląt, jeśli nie mają lub średnia waga ciała. W takich przypadkach, wprowadzenie nowej żywności dla niemowląt potrzeby jak najszybciej. Jeśli dziecko z nadwagą, a następnie chude owsianka nie powinno ograniczać wprowadzenie owoców i warzyw.

Jak Kaszy dać pierwszeństwo: kupione w sklepie lub przygotowany samodzielnie?

Każdy rodzic ma prawo decydować o sobie, gotować owsiankę to samemu lub kupić gotowe, które wystarczy być rozcieńczany wodą, niemowlak owsianki. Opinie rodziców w tym zakresie jest często dochodzić coś przeciwnego. Użytkownicy starej szkoły czują, że jeden „chemia” w zbożach nabytych, nowa generacja uważa, że żywność dla niemowląt przed wdrożeniem podlega ścisłej kontroli i tak to jedzenie dla dziecka jest całkowicie bezpieczna.

Jak gotować owsiankę najbardziej?

Jeśli już zdecydowaliśmy, z kaszą, aby rozpocząć pokarmów stałych i preferują jedzenie nie jest po wyjęciu z pudełka, kilka wskazówek, które pomogą Ci gotować owsiankę dla dziecka szybko i pyszne:

  1. Gotować gryczana lub ryż płatki w zwykły sposób dla Ciebie. Jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę: w baby owsianki nie powinien umieścić cukier, sól i masło. jęczmień czyrak jest najlepszy na wodzie, ponieważ dziecko nie jest jeszcze gotowy do spożycia produktów mlecznych. Umieścić gotowane jedzenie w misce blendera i posiekać. Można również użyć zwykłego sitka.
  2. Jeśli potrzebujesz, aby przyspieszyć proces gotowania, gotować już postrzępioną zad. Na początek trzeba ciężko pracować, ale potem można zaoszczędzić dużo czasu gotowania. Tak, trzeba dokładnie spłukać pre-zbóż, wysuszyć i zmielić w młynku do kawy, umieścić je w specjalnym szczelnym słoiku. Pozostaje tylko wypełnić wymaganą ilość wody i zbóż przygotowany po zagotowaniu trzymać nie więcej niż pięć minut na małym ogniu. Więc przygotuj ryż lub kasza gryczana. Komplementarne karmienia dziecka w taki sposób, aby gotować znacznie łatwiejsze niż pierwszy.
  3. Trzecim sposobem jest nawet mniej czasochłonne. Trzeba tylko zakup dokonany bez dodatków niemowlęcym owsianki. Liczba rodzice już przetestowane produktu gotowego, w większości pozytywne. Jak mam powiedzieć, nie ma różnicy w smaku, a proces gotowania jest dość prosta.

Co zad wybrać?

Wielu rodziców uważa, że najbardziej przydatnych owsiankę i zapoznać dziecko pierwszy był z nią, ale nie jest całkiem w porządku. Aby rozpocząć lepiej jest z kaszą gryczaną lub ryż kasze, ponieważ są one znacznie łatwiej wchłaniane przez organizm jest jeszcze niedojrzałe dziecko. Owsianka również wprowadzić nie wcześniej niż dwa miesiące po wyżej.

W żadnym wypadku nie należy dodawać podczas gotowania masła – takie jedzenie jest zbyt tłuste dla dziecka.

gryka

Gryczana bogata w żelazo i witaminy, zawiera ogromną ilość pierwiastków śladowych i dla wszystkich, że posiada minimalną ilość węglowodanów. Ale gryczana jest silnym alergenem. Jest to chyba jego jedyna wada. Spróbuj dać jej dziecko dosłownie na czubku łyżką i obserwować reakcję. Jeśli żadne efekty nie były łatwo doprowadzić go na tydzień przed na-przynęty norm wiekowych.

kasza ryżowa

Ryżu jest również użyteczny jako gryki. Składa się on z ośmiu najbardziej aktywne aminokwasy i złożone węglowodany. Ta owsianka można bezpiecznie podawać dzieciom w wieku od czterech miesięcy. Zaczynasz w ten sam sposób – z małą ilością, stopniowo zmieniając przynętę wraca do normy.

Ale co z innych zbóż?

Nie należy wprowadzać bezpośrednio po gryki i prosa, ryżu zbóż, owsa, jęczmienia lub innych rodzajów zbóż. Nowe komponenty lepiej rozpocząć podając miesiąc do ósmej, kiedy dziecko stało się przyzwyczaić do pierwszych zboża, warzywa i owoce.

Wszystkie twój ulubiony krem z pszenicy powinny również zostać wyłączone aż – to dość ciężki jedzenie, nie bogaty w substancje odżywcze. Ze względu na swój skład zawarte w ogromnej liczbie pediatrów zaleca węglowodanów dzieci semoliny z niską masą urodzeniową.

Teraz już wiesz, z kaszą, aby rozpocząć pokarmów stałych, ale nie bój się i nie wahaj się zapytać pediatrę, który monitoruje kwestie dotyczące żywienia i zdrowia dziecka. Znając indywidualne cechy okruchy, lekarz skieruje Cię na właściwą drogę, wyjaśniając wszelkie możliwe niuanse.

Aby zrozumieć potrzeby dziecka wkrótce obserwując go, jego preferencje, odpowiedź organizmu. I po kilku miesiącach po pierwszym wprowadzeniu pokarmów uzupełniających, będzie można rozkoszować dziecku nowy dla niego specjały kulinarne, które są także, oczywiście, spadnie do jego upodobań.

Najważniejszą rzeczą – jest to zdrowe dziecko. Począwszy od kilku gramów strawnego owsianki, nie zauważysz, jak twój okruchy będzie schować wszystko, co byś mu powiedzieć lub oferowane na obu policzkach. Bądź zdrowy i szczęśliwy.