604 Shares 3177 views

Szczęście dziecka jest tym, na co możesz dać, lub Jak nie zniszczyć życia dziecka

Szczęście dziecka jest tym, co każdy rodzic powinien dawać dziecku. Niestety, nie każdy rozumie, jak sprawić, aby Twoje dziecko było szczęśliwe. Dzisiaj porozmawiamy o tym, co jest szczęściem dla ludzi, indywidualnie dla dzieci i jakie błędy popełniają rodzice, starając się uszczęśliwić potomstwo.

Szczęście dla kobiet

Oczywiście, narodziny dziecka to szczęście dla każdej kobiety. Dlatego cała żeńska połowa populacji musi być przez cały czas radosna i radosna. Niezależnie od tego, jaka jest kariera, niezależnie od tego, jak ciężka jest w pracy, każda kobieta chce kochać i być kochanym.

W ten sposób stopniowo kobieca połowa populacji Ziemi stawia przed sobą główne zadanie – uczynić rodzinę i potomstwo szczęśliwymi. Czasami nawet ze szkodą dla własnych interesów i zasad. Nie zawsze jest to doceniane. Niemniej jednak taki cel jest najlepszym, co dziewczyna może zrobić.

Dla mężczyzn

Teraz wielu może powiedzieć, że ważne jest, aby mężczyźni byli cenieni w społeczeństwie, aby odnieść sukces i być bogatym. W rzeczywistości tak nie jest. Jeśli osoba zostanie wychowana prawidłowo, nigdy nie będzie ścigać za pieniędzmi. I na świecie jest wiele przykładów, w których bogaci ludzie, którzy mogą kupić całą wyspę ze wszystkimi mieszkańcami, nie byli zadowoleni. Ale dlaczego?

Rzecz jest rzeczą, że dla każdego człowieka, dla mężczyzny lub kobiety, najważniejszą rzeczą jest szczęście dziecka. Zdjęcia i filmy, w których dziecko się uśmiecha i śmieje, to tylko bezcenne zdjęcia, które pozostaną w twojej pamięci przez resztę swojego życia. Tak, szczęście dziecka jest sensem życia jakiegokolwiek rodzica. Niestety, wiele osób przyznaje się do strasznych błędów, które mogą powodować ogromne szkody dla dziecka.

Zepsute lub Szczęście

Wielu rodziców uważa, że szczęście dziecka to stałe bogactwo w rodzinie, wiele zabawek i popularność wśród pozostałych facetów. Więc dorośli zaczynają kupować drogie, ale niepotrzebne rzeczy dla dzieci, konkurować z innymi rodzicami i uczą dzieci, aby ocenić miłość i uwagę w pieniądzach. W prawdzie jest to ogromny błąd.

W trakcie takich działań dzieci dorastają, łagodnie, zepsute i wiecznie niezadowolone z wszystkiego i wszystkich. Osoba taka będzie niezwykle trudno żyć wśród reszty. Szczęście dla dziecka to coś innego. Potrzebuje twojej prawdziwej uwagi, wsparcia i miłości. Jeśli próbujesz wyrazić to wszystko poprzez jakieś materialne przedmioty, dzieciak dorośnie materialistę i docenisz tylko tych, którzy mogą mu coś dać. Kiedy rodzice się starzeją, takie dziecko jest mało prawdopodobne, a ogólnie komunikuje się z osobami starszymi i chorymi "starymi ludźmi". Są jednak poważne błędy, które rodzice próbują uczynić dziecko szczęśliwym.

Nos nie jest w swojej działalności

Już w nastolatkach dzieci słyszy często słowa: "Wiem, co dla Ciebie jest najlepsze". Rodzice często mówią takie frazy, myśląc, że ich myśli i ich realizacja są szczęśliwym dzieckiem. To jest zły podejście. Ale dlaczego? Przecież starsze pokolenie ma wiele lat za sobą doświadczenia, wiedzą dokładnie, jak i co ich dziecko powinno zrobić, aby być szczęśliwym i skutecznym!

Pamiętaj o sobie w każdym wieku. Prawdopodobnie Twoje zainteresowania dość często nie zgadzały się z opinią twoich rodziców. Stąd były kłótnie. Jedyną rzeczą, gdy rodzice starają się kontrolować naprawdę małe dziecko, a całkiem inną – kiedy dosłownie wchodzą do życia dorosłego, który wstał na nogi osoby.

Szczęście dziecka jest tym, co sam sobie zdecyduje. To nie twoja opinia, a nie twoje zainteresowania, a nie twoje życie. Pamiętaj o tym. Nigdy nie wspinaj się tam, gdzie nie pytasz – możesz złagodzić złą reputację i zepsuć relacje z dziećmi przez całe życie. Spróbuj z tym pogodzić się i spotkać się w rozmowach tylko wtedy, gdy zostaniesz poproszony o to.

Jak rodziny są niszczone

Nie bardzo rzadko spotyka się z nami bardzo przyzwoita rodzina, przyzwoitego dochodu, aby rozpaść się przed naszymi oczami. Dzieci przestają komunikować się z rodzicami, rodzice zaczynają nienawidzić swoich dzieci. Nikt inny nawet nie śmiej myśleć o pierwszych krokach w kierunku pojednania. Społeczeństwo w tym przypadku zaczyna "zepsuć" młodość, choć nie jest to całkiem poprawne.

Faktem jest, że szczęście dziecka jest jego własnym życiem. Ten, o którym marzy, do którego się aspiruje. Kiedy wszystkie sny, pragnienia i potrzeby są tłumione, niezadowolenie rośnie. To gromadzi się każdego dnia i rozpryskuje się pewnego dnia. Tu rodzą się problemy rodzinne, kłótnie, skandale. Nastolatki mogą wyjść z domu, dorośli – usuwać starszych z ich spraw i życia w ogóle.

Prawdopodobnie wielu słyszało, jak mówią "syn mama", "córka taty" czy "vailo". Takie imiona są obraźliwe. I w tym przypadku z reguły młodzi ludzie zaczynają winić za to, że się manipulują. W rzeczywistości obraz jest taki: rodzice zaczynają wywierać nacisk na dziecko i całkowicie go zniszczyć jako osobę, starając się uczynić go, w ich opinii, szczęśliwy. Więc człowiek nie może zdecydować, co robić i jak. Jeśli ta osoba ma własną rodzinę, to z dużym prawdopodobieństwem, wkrótce się zawali. Aby zapobiec takim sytuacjom, możemy podać kilka przydatnych wskazówek.

Zasady szczęścia

Aby twoje dziecko było szczęśliwe – kochaj go. Więc, co to jest. Z wadami i zaletami.

Nigdy nie porównuj swojego dziecka z innymi. Być równym kogoś jest zły nawyk.

Nie mieszaj się z radą i zasadami w rodzinie dorosłych dzieci. W dziwnym klasztorze z ich sposobem życia nie sądzą. Jeśli dzieci potrzebują porady, daj im, kiedy pytają.

Nikt poza dzieckiem nie wie, co jest dla niego najlepsze – pamiętaj o tym i powtarzaj sobie za każdym razem, gdy chcesz, aby Twoje dziecko postępowało zgodnie z instrukcjami. Możesz zepsuć relacje z dzieckiem z takim zachowaniem przez całe życie.

Jak najwięcej czasu spędzasz z dziećmi. Baw się, rozwijać, bawić się – te chwile w życiu nigdy się nie powrócą, więc dobrze się bawią. Pamiętaj, że szczęście twojego dziecka zależy tylko od ciebie.