232 Shares 5121 views

Kiedy dziecko zaczyna trzymać głowę? Ćwiczenia, normy i zalecenia

Wielu rodziców często zastanawiają się , kiedy dziecko zaczyna trzymać głowę. Po tym wszystkim, moms pamiętać AWE pierwszym razem trzymać noworodka okruchy na dłoniach. Małe, delikatne i bardzo wrażliwy człowiek, który jest tak w potrzebie miłości i troski o bliskich! Ma praktycznie nic nie może się jeszcze wiele nauczyć. Jednym z pierwszych umiejętności, które pojawia się u noworodków – jest zdolność do utrzymywania głowy.

Gdy noworodek zacznie trzymać głowę? Etapy rozwoju umiejętności

Trzymając głowę w pozycji pionowej – to jest bardzo ważne posiadanie umiejętności z jego ciała. Dowiaduje się, że dziecko nie jest w porządku. Proces ten odbywa się w kilku etapach:

  • Po dwóch do trzech tygodni po porodzie, kiedy dziecko kładzie się na brzuchu, on wywołany naturalny instynkt samozachowawczy, a to podnosi głowę, stawiając ją na bok. Ta akcja jest dobrym ćwiczeniem trenować mięśnie szyi. Dlatego okruchy należy położyć na brzuchu codziennie, co sprzyja również odprowadzanie samochodów GAZ.
  • W ciągu sześciu tygodni dziecko zaczyna podnosić głowę i przytrzymać przez około minutę, leżąc na brzuchu. Ponadto, gdy dziecko zaczyna trzymać głowy leżąc, próbuje to zrobić i kiedy w pozycji pionowej.
  • W wieku około jednego miesiąca maluch uczy się używać tej umiejętności, gdy w pozycji poziomej i pionowej. Jednak w ciągu 3 miesięcy nie wszystkie dzieci już wiedzą, jak to robić przez długi czas, więc trzeba czasu, aby wspierać głowę.
  • Po czterech miesiącach wiekowej Pipsqueak pewnie wykorzystuje tę umiejętność podczas pionie. I leżąc na plecach, to zachowuje się nie tylko głową, ale również górną część tułowia.
  • W ciągu pięciu miesięcy maluch już w pełni posiada umiejętności opisanych w niniejszym dokumencie. Kiedy dziecko zaczyna trzymać głowę, staje się on bardzo ciekawski i zamienia ją w dłoni, patrząc na wszystko.

Ćwiczenia mają na celu nauczyć dziecko trzymać głowę

Aby pomóc dziecku rozwijać umiejętności, aby utrzymać głowę, często trzeba umieścić go na swoim brzuchu, więc podniósł głowę i położył go na swojej stronie. Należy to zrobić przed karmieniem lub pół godziny po nim. W przypadku, pyzaty chłopiec nie lubi być w tej pozycji, należy odciągnąć go poklepać po plecach i delikatnie coś powiedzieć. Dziecko będzie początkowo trzymać za kilka sekund. Stopniowo czas wzrośnie. Istnieją również specjalne narzędzia w postaci poduszek i wałków, które, jeśli jest to konieczne, lekarza. Kiedy dziecko zaczyna trzymać głowę? Sprawdzić swoje umiejętności

Matka powinna stanąć przed leżącego dziecka (w odległości pół metra). W tym przypadku, musi przyciągnąć jego uwagę na jasnym zabawki lub grzechotka głos. Gdy dziecko zaczyna trzymać głowę na kilka minut, leżąc na brzuchu, opierając się na przedramieniu i podnosząc górną część ciała, można powiedzieć, że ta zdolność jest już dobrze rozwinięte. Zazwyczaj takie umiejętności sformirovyvaetsya do trzech miesięcy. Leżąc na brzuszku jest bardzo przydatne dla dzieci, nie tylko dla rozwoju wyżej wymienionych umiejętności, ale również do tworzenia prawidłowej postawy i poprawić krążenie krwi w mózgu.