351 Shares 4572 views

Dzieci są zaangażowane w „to” – jak zachowywać się w dorosłego?

Dzieci w wieku przedszkolnym są bardzo często często patologicznych nawyków, takich jak ssanie zabawki, palce, paznokcie skubać, masturbacja (masturbacji). Taka sytuacja może powstać, gdy rodzic znajdzie dziecko bawi się z ich genitaliami. Pierwsza reakcja – wstrząs, czasami chęć karania złe zachowanie. Ale po drętwienie minie, nie krzyczeć i bić ręce dziecka powinny być łatwe do czynienia z tym problemem i zrozumieć, jak się zachowywać i co robić, gdy dzieci robią „go”.


Masturbacja w małym dzieckiem. Co robić?

Rosną wspaniałe dziecko, a gdy przychodzi czas, gdy zauważysz, że dziecko dotknie lub gra z jego genitaliów. Powstaje pytanie: co to jest? ciekawość dzieci, co jest całkiem naturalne w rozwoju dziecka lub patologicznego nawyku – masturbacja (masturbacja)? I czy dzieci mogą angażować się w „to”?

Oświadczenie o problemie

Często w trakcie rozwoju dziecka pojawia się zainteresowanie studium męskiego i kobiecego ciała. Dzieci widzą swoich rówieśników i dorosłych nagie ciało, w tym samym czasie nie mniej interesującą dla nich jest badanie własne odczucia ciała. Maluchy zbadać swoje genitalia poprzez gry, drapanie, Teasing lub ich dotknąć. W tej sytuacji nie ma nic złego, jest to proces poznawczy. Ale jeśli to dziecko przeżywa pozytywne emocje, które stają się dominujące, stymulacja narządów płciowych staje się stała dla niego.

Czy to możliwe, aby radzić sobie z „że” dzieci?

Jeszcze wcześnie w ciągu 2-3 lat, aby rozmawiać z dzieckiem o masturbacji, bo nie wie, co masturbacja nie wie, co dotknąć siebie i innych w intymnych miejscach uznanych za nieprzyzwoite. Masturbacja – metoda complacency, w którym występuje wyładowanie emocjonalnego. Często „jest” pójściem spać w bezpiecznym miejscu. Jeśli masturbacja jest regularnie dzieje, wówczas staje się patologiczny nawykiem.
Jeśli dziecko zadaje pytania o otwartej strukturze ciała, różnica między kobietą i mężczyzną lub kobietą i kobietą, konieczne jest, aby zachowywać się grzecznie i odpowiedzi na pytania dzieci, i nie wstydzi się nimi. Jest to naturalne zainteresowanie i nowy krok w rozwoju umysłu i wiedzy o świecie. Zazwyczaj procentowej powstaje w wieku od 3 do 6 lat, a następnie zanika, aż do wieku dojrzewania.

Predyktorami masturbacji dziecięcej

  • Fizjologiczne – w wyniku aktywnej temperamentu wymaganego wypisu ze stresem psychicznym.
  • Psychologiczne – w dziecku poczucie bezużyteczności, czuje się samotny, niekochany, nie jest brak rodzicielskiej miłości i uwagi.
  • Kliniczna – zły sen i zasnąć przez dłuższy prowadzi do potrzeby emocjonalne uwolnienie.

powoduje również pojawienie masturbacji może być inne efekty:

  • izolacja od społeczeństwa dzieci;
  • wysoka pobudliwość i emocje dziecka;
  • oziębłość matki lub impulsywność ojca;
  • kara fizycznej;
  • czy płeć dziecka nie spełnił oczekiwań rodziców.

Co robić?

Tak, małe dzieci robią to dość często. Jeśli złapany swoje dziecko do masturbacji, przede wszystkim, nie wpadają w omdlenie, karcić swoje dziecko lub uczestniczą w przemocy fizycznej. Konieczne jest, aby pokazać powściągliwość i maksimum taktu.

Jeśli dziecko jest małe, spróbuj spokojnie przenieść swoją uwagę na coś innego do zrobienia. Jeśli jest to dziecko w wieku szkolnym, konieczna jest również zachowanie spokoju. Kiedy będzie mógł słuchać ciebie, powinieneś omówić sytuację, ale w każdym razie jest to niemożliwe do nadużyć i zastraszania. Takie zachowanie ze strony rodziców może tylko pogorszyć sytuację. Wystarczy powiedzieć sobie, że to jest w porządku, jeśli dzieci robią „go”. Szkoła może mieć z nich będzie prowadzić rozmowy z psychologiem, ale także w domu komunikować się z dzieckiem, a nie „bombardowani” go.

Co trzeba zrobić, aby masturbacji nie była patologiczna nawyk?

Pierwszym krokiem jest znalezienie przyczyny masturbacji. Nie należy podawać dużą wagę i zastraszać dzieciakowi tragiczne konsekwencje złych nawyków. Najczęściej, groźby i zastraszanie zranić umysł dziecka i złamać przyszłość.

Nie można nawet dyskutować nieprzyjemny temat, wystarczy zmienić metody edukacji. Dzieci są często zaangażowane w to z braku zainteresowania, a gdy rodzice zostawić go do siebie. Często chwalić dziecko, zachęcać do wyrażania uczuć i emocji, daje mu wystarczającą ilość aktywności fizycznej. Daj dziecku swobodę wyboru sposobu komunikowania się z nim częściej w luźnych wątków, unikać wykładaniem i moralizatorstwa, dowiedzieć się, jak prawidłowo reagować na pojawienie się negatywnych emocji. Choroby treat czasowe dotyczące urologii i ginekologii.

Konieczne jest również, aby monitorować stan odzieży noszonej przez dziecko. Rzeczy muszą być czyste, wygodne. Nie poniżać dziecka, omawiając temat masturbacji przed obcymi, nie zorganizować wywiadów i badań. Pomóż dziecku odnaleźć się hobby, nowa rozrywka pozostać sam, mógł go utrzymać zajęte.

Nie wolno nam zapominać, że masturbacja – to sposób na pozbycie się negatywnych emocji. Jeśli usuniesz źródła napięcia, a potrzeba zniknie odrobiną emocji. Jeżeli patologiczne zwyczaj utrzymuje się aż do 10 roku życia, należy skonsultować się ze specjalistą, ponieważ przyczyną masturbacji w tym wieku mogą być spowodowane wpływem osób z zaburzeniami psychicznymi.

Zwiększona hiper dziecko lub wczesnego rozwoju psychoseksualnego może prowadzić do masturbacji. Wiele dzieci są zaangażowane w to, ponieważ nie mogą poradzić sobie z takimi objawami wczesnego rozwoju. Znęcanie się w tej sytuacji jest bezużyteczny. Dzieci potrzebują twojej pomocy i zrozumienia. Powinieneś wiedzieć, że na początku rozwoju psychoseksualnego mogą i muszą być traktowane inaczej następnie zakorzenione masturbacji, które mogą powodować poważne zaburzenia psychiczne u dzieci.

Konkludując

Rodzice dążą do wyeliminowania oznaki problemu nie rozwiąże przyczynę patologicznych nawyków. Dla zapobiegania powinny być do normalizacji stosunków w rodzinie, interakcja z dzieckiem, ustaw miękkiej zaufania relacje z nim. Zaspokojenia potrzeb emocjonalnych dziecka w opiece i uczuciem, regularnie organizować rekreacyjnych aktywności fizycznej, jak również przyczynić się do rozwoju kreatywności dzieci. A potem problem, co dzieci robią „to” zniknie sama!