768 Shares 8173 views

Radzieckie opowieści. Lista najlepszych radzieckich bajek dla dzieci

Pokolenie współczesnych matek i babć jako dziecko czytać te opowieści sowieckiej pisarzy. Lista nie może pomieścić wszystkich swoich ulubionych książek, więc może to być postrzegane jako lista najlepszych pisarzy epoki.

„Przygody wiem”, N. N. Nosov

Zaczniemy wyliczać bajek radzieckich dzieci. Lista jest kierowany przez trylogii przygoda Nosov maleńkich stworzeń. Mały fidget Nie wiem o niezwykłych przygodach w towarzystwie swoich przyjaciół. Odwiedza zielonej i Słoneczne miasta i idzie nawet na Księżyc!

"Sprzęgła Polbotinka i Moss Broda" Raud E.

Ta książka jest estoński pisarz opowiada również o przygodach małych ludzi – naksitralley. Są trochę podobne do krasnoludów, ale nie nosić brody. Pierwszy znak w okresie letnim i zimowym jest gruby rękaw, drugie cięcie buty skarpetki, a trzeci z brodą niniejszego mchu. Razem przyjaciele uratować miasto od kotów, ratowanie rannych żmii i pomaga właściciel znaleźć medalion rodziny.

„Przygody Alicji”, K. Bulychev

Wielu dorosłych miłość do opowieści science fiction zaszczepił w Radzieckiego. Lista najlepszych książek kontynuuje cykl Kir Bułyczow „Alicji”. Ta niezwykła dziewczyna podróżowania w przestrzeni, przenosi się w czasie i spotyka się z różnymi potworami i piratów. Jej szczerość, dobroć i odwagę, aby dowiedzieć się wiele małych czytelników.

„W kraju niewykształceni lekcji” LB Geraskina

Ta historia jest o uczniów nieostrożnych Victor Perestukine zainspirowało wielu radzieckie dzieciom poprawić wyniki w nauce. A na pewno bardzo wyraźnie powiedział o potrzebie poznania zasad interpunkcji. Nawet jeśli widziałem kreskówkę o tej samej nazwie, nie poddawaj się, czytając książkę.

„Królestwo krzywych luster”, Vladimir Gubarev

Przechodzi do listy sowieckich opowieści dla dzieci. Listę uzupełnia historię Ole dziewczynę, która wpada do magicznej krainy, gdzie wszystko jest na odwrót. Tam poznała swojego odbicia, które uosabia najgorsze cechy uczennice. Adventures in Wonderland wolno patrzeć leniwy i kapryśny bohaterkę na siebie.

"Ural legendy", P. P. Bazhov

Nowoczesne rodzice pamiętają z dzieciństwa pięknych opowieści Ural Bazhov które stały się prawdziwymi klasykami literatury rosyjskiej. Ta kolekcja zawiera słynne Tales of the Stone Flower, malachit polu Mistrzyni Copper Mountain, Ognevushka-Poskakushke, Silver Hoof.

„Opowieści z małego Masza”, S. Mohylew

Co jest nauczane radzieckie opowieści? Lista przechowuje zbiór opowieści o małej dziewczynce Maszy. Dzięki niej stale biorąc miejsce magiczne historie. To staje się bardzo mała, spotyka zwierzęta mówią, odwiedza Baba Jaga i dostaje się niesamowitym kraju. A każdy z jego podróży Dziewczyna sprawia, że lekcje – znaczenie jest miły i sympatyczny, słuchać starszych i pomóc im.

"Artykuły i legendy", W. V. Bianki

Dziś małe opowieści i historie Bianchi są najlepsze dzieła natury dla dzieci. Te szkice będą uczyć dzieci, aby odsłonić tajemnice lasu, opowie o sekretach zwierząt, ptaków i roślin.

"legendy Wormwood", J. Koval

Te małe bajek odbywają się w małej wiosce Polynovke. Główna bohaterka – mała dziewczynka Lola, matka i przyjaciele. Książka przenosi nas do dziecięcego jaśniejszy Leli, córką wiejskiego nauczyciela. Czytelnik widzi świat jej oczami, a zarazem dziecinnie naiwny i zaskakująco wnikliwe.

„Wujek Stepan” Michałkow

Wszyscy wiemy, że wiersz z wierszem Sergeya Mihalkova „Co masz?”, „Kotek”, „o dziewczynie, która nie je”. trzymać je w pamięci, recytują najmniejsza. Ale ulubionym bohaterem dzieci – wujek Steve, z których trzy utwory zostały napisane. Dobry policjant gigant natychmiast podbił serca wszystkich dzieci.

„Ładowanie ogona”, G. B. Oster

Prace Oster są oryginalne i bardzo różni się od innych opowiadań dla dzieci ze względu na rodzaj humoru. Najbardziej znanym są książki z serii „Bad radę”, ale zbiory opowiadań „kotek nazwany Woof” i „Ładowanie za ogon” popularnej w dużej mierze z powodu karykatur. Każde dziecko będzie interesująca nie tylko zobaczyć, ale także przeczytać zabawną historię o małpy, słonia, BOA i papuga.

"Moidodyr" KI Chukovsky

Korniej Czukowski napisał wiele z najlepszych sowieckich opowieściach. Lista jest uzupełniana przez jedną z jego najbardziej znanych dzieł – „Moidodyr”. To wszystko jest znana historia o chłopcu, który nie chciał się umyć, kochany przez więcej niż jedno pokolenie.

"Czarnoksiężnik z krainy Oz", A. M. Volkov

Seria książek o nazwie „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, który urodził się po przetworzeniu produkt amerykańskiego pisarza, kochany przez miliony radzieckich chłopców i dziewcząt. Jest to opowieść o przygodach Dorotki w magicznej krainy, a także jej przyjaciół lew, strach na wróble i Woodman.

"historie Deniskiny" B. Dragoon

Opowieści o przygodach chłopca Denis Korablev i jego przyjaciół nie wolno przegapić radzieckich dzieci. A przynajmniej uczy, że cały sekret staje się jasne. Niepohamowany bohater wylana z oknami bez smaku owsianki, zmienił samochód do Firefly, wydany na wolności piłki i śpiewali najgłośniej muzyki w klasie.

"Tales of the Hedgehog i niedźwiadek", Kozłowa

Przechodzi do listy sowieckich opowieści. Lista kontynuuje serię opowieści o jeża i jego przyjaciel niedźwiedź. Te wzruszające i naiwne bajki nie tylko uczyć, co jest dobre, ale także sprawiają, że myślisz. Łagodny klimat książki jest bardzo różni się od prowokacyjnych kreskówek, luźno oparty na przygodach przyjaciół „Jesień statków”, „Tryam, cześć.”

"Tsvetik-semitsvetik" Kataev

Walentin Katajew opowieść o żonę dziewczynę, która otrzymała dar magiczny kwiat z siedmiu kolorowych płatków, uczy dzieci, że zabawki i słodycze – nie jest najważniejsze. Dzięki prostej dziewczyny pisowni mogła spełnić wszystkie swoje pragnienia, ale musiała używać prawie wszystkich płatków zobaczyć naprawdę ważne rzeczy. To dobra historia stała się dla wielu ulubionym.

"Dwanaście miesięcy", S. Ya. Marshak

Cały rok miesiące dalej jak zwykle po siebie. Ale po Nowym Roku dziewczynki że niegodziwy macocha wysłał noc w lesie, spotyka je ze sobą na polanie w pobliżu ognia. Tak zaczyna się grać według Samuila Yakovlevicha Marshaka, w której tytułowy rysunek został usunięty. To dzisiaj lubią zmiany zarówno dorosłych jak i dzieci.

„Opowieści w obrazach”, V. Suteev

Został on przekształcony Kreskówki, wielu sowieckich opowieściach. Lista książki stwierdza Vladimir Suteeva. W swojej historii pracy nie może być oddzielona od przedstawionego na ilustracjach, ponieważ jej autor – jest nie tylko pisarzem, ale także artystą. Na łamach książki przychodzą do Suteeva życie ulubionych kreskówek radzieckich.