292 Shares 2801 views

Generator VAZ 2112 dane techniczne, naprawy i wymiana

Urządzenie według dowolnego pojazdu zapewnia generatora – to jest wymagane do wytworzenia energii elektrycznej przez przekształcenie silnika energię mechaniczną w energię elektryczną. Za pomocą tego urządzenia w samochodzie działają wszystkie urządzenia, które potrzebują energii elektrycznej. Jak działa generator VAZ-2112? Dziś poznamy jego właściwości techniczne, a także w jaki sposób utrzymać i naprawiać własne ręce.


urządzenie agregat

Generator VAZ-2112 składa się z pokrywkami – przednią i tylną. Są one wykonane ze stopu aluminium i posiada specjalne gniazdo, gdzie zainstalowane są łożyska. Tylna pokrywa posiada obudowę terminala, który służy do podłączenia akumulatora. Również na niej znajduje się gniazdo. Przezeń napięcia do uzwojenia wzbudzenia. Tylna osłona kondensator występuje – jest wykorzystywane do tłumienia zakłóceń elektromagnetycznych. Tam na miejscu urządzenia do montażu i zabezpieczenia szczotki.

Rdzeń cylindra w tym generatorze jest transformatora żelaza. Wewnątrz niej znajdują się specjalne otwory, w których starannie ułożone uzwojenia. Wnioski także na cylindrze do podłączenia prostownika. Stojan za pomocą śrub wkręcanych nasadki. Na wale, który przenosi funkcję wirnik ma uzwojenie wzbudzenia. Jest on połączony z pierścieniem miedzi. Na przednim końcu trzpienia jest specjalny rowek, który służy do montowania z koła napędowego. Szczoteczek integralną jednostkę, która jest w połączeniu z wyłącznikiem generatora. Znajduje się on w solidnej metalowej obudowie i zamocowany do uchwytu szczotki. Pokrywa tylna wewnątrz utrzymuje moduł diodowy – zawiera 6 podstawowych elementów i trzy dodatkowe. Są one mocowane na pół-okrągłych płytek aluminiowych, dzięki której diody są skutecznie chłodzone. Samochód instrukcja obsługi jest program, dzięki któremu można zrozumieć, jak działa generator VAZ-2112.

Jest również stosowany podczas prac remontowych.

Zasada działania

Wirnik, którego głównym zadaniem – aby utworzyć pole magnetyczne, które reprezentuje wał, na którym cewki wzbudzenia. Każda połowa z nich, który służy specjalne nabiegunniki. Pierścienie ślizgowe karmić prąd uzwojenia. Wirnik obraca się za pomocą napędu taśmowego z napędem. Stojan jest rdzeń i uzwojenia. Jest wygenerowany prąd zmienny, który jest wysyłany przez pierścienie zwane dalej sieci. Jednakże, musi być najpierw wyjęta z ramy. W celu zasilania prądem pierścienia, stosuje się zespół szczotki. Potem przychodzi jednostka prostownik, który konwertuje napięcie przemienne sinusoidalne wygenerowany przez generator. W różnych przypadkach stosować różne połączenia obwodu uzwojenia wzbudzenia. Na przykład, użycie innej oddzielnej pary. Aktualny prostu nie może przeciekać przez akumulator w przypadku, gdy silnik nie jest włączony. Przy podłączaniu systemu nawijania „gwiazda”, możliwe jest zwiększenie zdolności generatora o 15%. Utrzymywanie urządzenia w ustalonych właściwości napięcia generatora jest zaangażowany w przekaźniku. To zmienia częstotliwość i czas trwania elektrycznych impulsów prądowych. Przekaźnik jest zbiorem wielu czujników i elementów wykonawczych. Ich zadaniem – aby określić, jak długo pole uzwojenie musi być w sieci. Jeśli przekaźnik jest uszkodzony, a następnie do akumulatora należy złożyć nie stabilizowanego napięcia.

parametry techniczne

Generator VAZ-2112 ma następujące wymagania. Tak więc, napięcie, które jest utworzone na uzwojenia wzbudzenia, może zmieniać się w zakresie 13,2 do 14,7 V V. Bezpośrednio Generator generuje się aktualną, siła, która jest 80 A. napięcie pasa jest taka, że pod ciśnieniem 10 kg wagi ugięcie wynosi nie mniej niż 8 mm.

utrzymanie generator na samochód VAZ-2112

Ważny czas, aby utrzymać ten element – ma duży margines bezpieczeństwa, ale czasami, gdy trzeba wykonać przedwczesna usług naprawy generatora samochód. Przede wszystkim ważne jest, aby oczyścić zewnętrzną powierzchnię urządzenia. Ponadto należy sprawdzić, czy generator jest zamocowane z działalności usługowej. Sprawdź również potrzeby regulator napięcia. Eksperci zalecają sprawdzanie pasa napędowego. Jeśli jest lekko naciągnięty, system nie może funkcjonować prawidłowo. Sprawdź pasa generator VAZ-2112 jest zalecana co 10 tysięcy kilometrów przebiegu samochodu. – Na pierwszy rzut oka nie powinien mieć żadnych wad. Następnie należy sprawdzić, czy łożyska są w jakim stanie. Podczas tej operacji konieczne jest usunięcie paska oraz ramię obracania urządzenia wirnika. Jeśli podczas obracania czuje luz lub zajęcia podczas jazdy, nietypowy hałas lub inne dźwięki – łożyska zakończyły się niepowodzeniem i należy je wymienić. Generator VAZ-2112, których cena około 4000 takich szczegółów można znaleźć w każdym sklepie lub na rynku.

możliwe błędy

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych systemów w pojeździe, generator może także zakończyć się niepowodzeniem. Czasami jest to możliwe do naprawy, a urządzenie będzie działać ponownie. Jednak dla niektórych usterek będzie jedynie wymiana generatora VAZ-2112. Rozpoznanie tego węzła jest wykonywana, gdy zwiększony hałas podczas pracy. Często hałas występuje z powodu nadmiernego zużycia łożysk. Ale często sprowadza się tylko łożysko, który znajduje się w przedniej pokrywie. Na nim są wyższe obciążenia promieniowe, więc jest stosunkowo krótki. Jeżeli pas jest zbyt napięty, ale również ma wpływ na szybkość zużycia łożyska.

usterki elektryczne: Metody diagnostyczne

Identyfikacji problemów typu elektrycznego jako generator może pracować od kilku czynników. Tak więc, jednym z najważniejszych objawów – brak ładowania, niskie napięcia baterii, lub odwrotnie – podniesione. Bez rozbijania metr, są one określane przez podstawowe cechy. Na przykład, panel oświetlenia lub przyrząd migać baterii lampy. Również w GOT światła świecą bardzo słabo silnik, wycieraczki pracują w zwolnionym tempie. O przepięcia informuje wrzącej elektrolitu w akumulatorze i jest bardzo jasne reflektory. diagnostyka powierzchni mogą być wykonywane bez konieczności demontażu. Aby przetestować multimetru potrzebie. Konieczne jest, aby zmierzyć napięcie na zaciskach akumulatora , gdy silnik jest uruchomiony. Jeśli przyrząd pokaże 12, alternator nie ładuje baterii. Jeśli wszystko się urządzenia elektryczne wysyła miernik poniżej 14 V, a poziom naładowania jest niewystarczająca. Eksperci nie polecam testowania generator z usunięciem akumulatora pozytywnego kontaktu. Może to spowodować uszkodzenie przekaźnika.

Wyjmowanie generatora VAZ-2112

Dla bardziej poważnego urządzeniu testowym muszą być usunięte. Generator jest utrzymywany w uchwycie na bloku silnika. Do demontażu instalacji będą potrzebne klucze 10 i 13, open-end wyrwanie 17, jak również montażu i głowica 15. Przede wszystkim należy wyjąć wtyczkę z akumulatora. Następnie poluzować i usunąć taśmę, a następnie rozmontować mechanizm napinacza pasa. Dalej – Odłącz przewody i złącza są wyłączone. Urządzenie jest utrzymywane w długiej śruby i nakrętki. Usuń to nie jest tak łatwo. W związku z tym, pierwsza głowica wirowano wsporniki zespołu silnika. Znajdują się one w tylnej części urządzenia. Potem okazuje się, że generator będzie bezproblemowo odkręcić mocowania osi. To ciągną razem z piastą, a następnie znokautował wspornika osi.

Zespół szczotki usterki

Aby przetestować zespół szczotki będzie potrzebować zasilania, jak również wszelkie światło na zasilaczu 12V jest połączona z regulatorem napięcia lampa podłączona jest do szczotki – powinien być włączony. Gdy napięcie wejściowe wzrasta do 15 woltów, światło gaśnie. Jeżeli lampka zaświeci się, a przy wyższym napięciu, gdy samochód wymaga naprawy generatora VAZ-2112. Przekaźnik jest wymagana wymiana. Co do szczotek, a następnie ich błędy brakiem baterii, napięcie jest zbyt niskie w sieci pojazd, ładunek napięcia niestabilnym. Długość szczotka powinna być większa niż 5 mm. Jeżeli jest ona mniejsza, należy je wymienić. Aby sprawdzić szczotki może poruszać się im trochę w rowkach. Naprawiane przez szczotki swobodnie poruszać. Jeśli są one zablokowane, zaleca się je smarować. Warto również sprawdzić, serwisowania pierścieni ślizgowych – wyglądają produkcję. Jeśli istnieją ślady, pierścień jest polerowana z papierem ściernym. Po wymianie szczotek generator natychmiast zacząć działać normalnie. Ważne jest, aby śledzić jak działa urządzenie i regularna konserwacja generatora VAZ-2112 – cena jednostkowa jest niska, ale jakość usług będzie trzeba tylko zmienić szczotki.

mostek diodowy

Ponadto, często występują różne problemy z mostkiem diodowym. Awaria zasilania diod, a można je zastąpić w razie potrzeby. Fakt, że nie udało most będzie raportować brak opłat i wysokiego napięcia, który generator wytwarza VAZ-2112. Naprawy w tym przypadku – zastąpienie dziurkowanej diody.