371 Shares 6400 views

Jak otworzyć plik EXE na „Android”: dwóch prostych rozwiązań

Chociaż, jak już teraz pomyśleć o systemie operacyjnym „Android” jest jednym z najbardziej popularnych urządzeń mobilnych i oferuje zainstalować wiele gier i programów, wielu ludzi nie są zadowoleni z takiej odmiany, i starają się korzystać z aplikacji Windows na swoich gadżetów. Oczywiście, po drodze, powstaje pytanie, jak otworzyć plik EXE na „Android”, gdyż to on w większości przypadków jest kluczem.


Co to jest format pliku EXE

Jeśli ktoś nie wie, EXE, pierwotnie opracowane dla Windows i DOS, są niezbędnymi składnikami programów i aplikacji, które zawierają wykonywalny kod maszynowy. Dziś zwykle „wykonywalny” można otworzyć, aby wykonać nawet w środowisku Symbian OS.

Nie uruchamiaj plików EXE na „Android” z tego prostego powodu, że system nie rozpoznaje kodu wewnętrznego, a tym samym do wykonania go na początku programu nie może. Ale tak czasami chcesz zafundować sobie taki natywny Windows-aplikacji lub gry w starym DOS …

Tu pojawia się problem, jak otworzyć plik EXE na „Android”. Ale nie martw się. Jest na to sposób, i to jest bardzo proste.

Jak otworzyć „Androida» plik EXE: prosta metoda

Na dzień dzisiejszy, w celu rozwiązania problemu należy uruchomić plik wykonywalny w formacie EXE może być co najmniej dwa sposoby:

  • korzystać z emulatora oprogramowania;
  • dokonać ucieczki poprzez zdalny dostęp do komputera z systemem Windows.

Obie metody są dość proste. Jednak pierwsza postać jest bardziej korzystna w tym sensie, że emulator uruchamia się bezpośrednio z urządzeń mobilnych oraz do zdalnego połączenia może zostać przerwany z komunikacją, opóźnienie transmisji dźwięku lub obrazu itd. G., ponieważ w większości przypadków właściciel telefonu lub tabletu korzysta z połączenia bezprzewodowego Wi-Fi. Przy dużym obciążeniu na problemy z siecią nie można uniknąć. Ale dla kompletności zrozumienia problemu, uważamy obie opcje.

Program emulator plików EXE

Korzystanie z oprogramowania do emulacji nie jest news, bom to zaobserwowano, gdy próbuje uruchomić konsolę do gier Sony Playstation w środowisku Windows. Tutaj sytuacja jest podobna.

Wśród najbardziej znanych narzędzi są następujące:

  • bochs;
  • QEMU;
  • DosBox.

Najmocniejszy, według wielu ekspertów, jest narzędzie bochs, choć nie jest w stanie uruchomić nowoczesne systemy Windows i jest dobra tylko dla lite wersji systemu Windows XP i nowszych.

Pobierz plik instalacyjny Bochs 2_5_1.apk (w „Sklep Play” Ten program nie ma) i określić ustawienia devaysa zgody na instalację z nieznanych źródeł.

Następnie pobrać SDL_for_BOCHS.zip archiwum, w głównym folderze karty pamięci, a także tworzyć SDL rozpakować zawartość archiwum (firmware BIOS i sterowniki karty graficznej). Następnie odchyl obrazu systemu Windows w formacie IMG (wiele zalecamy używanie wersji 95 lub 98). Z obrazu, musimy C.img plik, który chcesz umieścić w katalogu (Windows SDL obraz musi być w tym samym miejscu).

Teraz wystarczy uruchomić program narzędziowy, a kwestia, jak otworzyć plik EXE na „Android” nie ma już znaczenia. Praca z kursorem na urządzeniach mobilnych jest wykonany tak samo jak na zwykłym laptopie touchpad.

zdalny dostęp

Innym rozwiązaniem – instalacja RDP-klient. Aby rozpocząć z plików EXE na urządzeniach mobilnych jest idealny dla Chrome narzędzia Remote Desktop.

Wstępnie program jest zainstalowany na komputerze macierzystym z obowiązkową instalacją przeglądarki Google Chrome, a następnie zainstalowanie klienta o tej samej nazwie w telefonie gadżet (można go pobrać w „Play”). W głównym programie na komputerze trzeba ustawić ustawienia początkowe, a następnie uruchom klienta zdalnego dostępu i terminal, a na telefonie (tabletka). Z właściwymi parametrami wyświetlanymi na urządzeniu, które jest obecnie widoczne na komputerze lub ekranie komputera przenośnego. Zarządzanie jest dokładnie taka sama jak na laptopie.

Jednak użycie smartfony z małych ekranów nie jest zalecane, ponieważ obraz będzie zawsze muszą rozciągać się zwiększać. Ale na tabletkach o przekątnej ekranu 7-10 cali temat będzie można pracować bez większego dyskomfortu.