282 Shares 9322 views

RTHDCPL przy starcie: co to jest proces?

Wielu użytkowników komputerów i laptopów, patrząc na drzewa procesu mają być wyświetlane w Menedżerze zadań, często spotykają się z niezrozumiałym usługi RTHDCPL przy starcie. Co to jest, niestety, bardzo niewiele osób wyobraża. Spójrzmy na opis procesu i dowiedzieć się, co jest potrzebne i za co odpowiada tej usługi. Nawiasem mówiąc, wielu użytkowników komputerów stacjonarnych i laptopów, to wydaje się bardzo znajome. Tylko nikt nie starał się zobaczyć, gdzie wszystko poszło skrót dla tego procesu. Jednak po kolei.


RTHDCPL przy starcie, co to jest?

Faktycznie przestraszony posiadania takiego procesu na starcie nie jest konieczne. Ona nie jest krytyczna usługa, chociaż czasami może powodować błędy lub braki w systemie (jest to rzadkością, choć nie jest).

W rzeczywistości nic niezrozumiałe tu nie powinno być. Co jest RTHDCPL przy starcie? Jest to jeden z elementów specjalnego panelu akustyczna (Realtek HD Audio Control Panel), który jest ustawiony jako powiązanego oprogramowania wraz z kartami dźwiękowymi Realtek kierowca. Niech się bliżej przyjrzeć się rthdcpl.exe usług. Jakim sposobem mamy w tym przypadku, stanie się jasne po opisie niektórych cech samych komponentów oprogramowania.

Dlaczego proces jest ładowany z systemu?

Jeśli podchodzimy do kwestii pracy serwisu, w menu startowym, to tylko z powodu ustawieniach domyślnych. Po zainstalowaniu wiele aplikacji zachowywać się w ten sposób, w tym własnych procesów klienckich do uruchomienia systemu procesowego.

RTHDCPL na starcie jest z tego powodu, że oryginalne programiści przez Realtek zdecydował, że to, co użytkownik będzie najwygodniej zawierać składniki systemy dźwiękowe i kontrolę efektów bez konieczności ręcznego wywoływania aplikacji. Ikona panel akustyczny znajduje się w zasobniku systemowym. Zauważ, że jest podświetlony oddzielnie i nie zastępuje standardową ikonę głośności.

Koncepcja Menedżer Realtek dźwięku

Jeśli weźmiemy pod uwagę motyw: «RTHDCPL: jaki rodzaj procesu«nie da się uniknąć, a sam panel, który jest bardzo często związane z koncepcją programu Realtek dźwięku, co dosłownie tłumaczy się jako»zdrowego menedżera Realtek». Co to jest?

Sam panel jest bardzo wygodnym sposobem kontrolowania funkcji praktycznie wszystkich dźwiękowych i możliwości saundkarty. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na możliwość ustawienia głośników. Tutaj masz kilka opcji. W zależności od typu głośników, ich liczba i modyfikacja saundkarty można łatwo zmienić stereo na dźwięk przestrzenny. W niektórych przypadkach, obecność tylko dwóch głośników, można skonfigurować tzw emulowane wirtualny dźwięk przestrzenny, odnosząc się do pojęcia „pseudo”.

Na panelu można znaleźć zaawansowane ustawienia i wejść oraz przednie i tylne wyjścia, nie wspominając o całkowitą kontrolę głośności i balansu. Szczególnie godne uwagi są standardowo wbudowany korektor dźwięku obwodzie. Na przykład, można wybrać z listy dźwięk „pop”, „rock”, i tak dalej. D. W tym przypadku można zbudować sobie korektora i zapisać ustawienia pod nazwą użytkownika. W zasadzie, możliwość domyślnie.

Jak to jest wskazane, aby korzystać z panelu?

Oczywiście, aby uzyskać szybki dostęp do zarządzania charakterystyki dźwiękowej komputera – to jest dobre. Ale pytanie brzmi, w jaki sposób uzasadnione stosowanie tego panelu, odpowiedź jest dwojaka. Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki, nie myśli się bez słuchania muzyki, użyj na zdrowie.

Z drugiej strony, jeśli komputer jest często używany ciężkich aplikacji i programów, w niektórych przypadkach usługa może nawet powodować konflikty sprzętowe, zwłaszcza, gdy w obrębie tego samego urządzenia, lub po zainstalowaniu lub aktualizacji sterownika. Tu lepiej jest wyłączyć panel.

Mogę wyłączyć RTHDCPL.exe przy starcie?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi „tak”. Jednakże, jeśli podchodzimy przedmiot «RTHDCPL przy starcie: że jest” szerzej, to należy pamiętać, że tylko jeden Wyłączenie tej szczególnej Soundbar to nie będzie składnikiem.

W zasadzie sama usługa może być wyłączona w ten sam menedżer zadań, po prostu unclick pozycję menu „Uruchomienie”. Ale musimy pamiętać, że jest to tylko jeden z wielu elementów sterujących dźwiękowych. Dlatego pożądane jest, aby uporządkować cały proces lub usługę o nazwie producenta, a następnie wyłączyć inne związane z nimi elementy wymagane.

Chociaż, jak wspomniano powyżej, on RTHDCPL proces uruchamiania nie jest krytyczna i nie używać zbyt wielu zasobów systemowych. Jednak w przypadku, gdy wymagana maksymalna redukcja obciążenia lub występują błędy, prowadzące nawet do zaniku dźwięku, zalecane jest, aby wyłączyć tę usługę (przynajmniej główny składnik). Na stabilność pracy systemu nie wpłynie w żaden sposób.

Można rthdcpl.exe być wirus, i jak go zdefiniować?

Więc RTHDCPL przy starcie – co to jest? Bezpieczny proces lub wirus? Rzeczywiście, istnieje możliwość, że usługa może być zagrożeniem, ponieważ niektóre rodzaje wirusów są ukrywane go pod nią.

Ustalić, czy proces ten jest wirus lub złośliwe oprogramowanie może być dość proste, nawet wtedy, gdy patrząc na proces w Menedżerze zadań drzewa. Fakt, że ta oryginalna usługa w linii opisu, a producent ma bardzo wyraźne wskazanie, że jest to produkt firmy Realtek. W wirusa lub złośliwe oprogramowanie takiego podpisu w większości przypadków jest to po prostu nie jest dostępny, a system informuje, że producent jest nieznany. Jeśli istnieje taka sytuacja, można mieć pewność, że przed wami groźba.

Z drugiej strony, można skorzystać z wyszukiwarki, by zobaczyć lokalizację pliku wykonywalnego rthdcpl.exe że oryginał musi być w folderze systemowym katalogu System32 Windows. Jeśli plik jest obecny w innym miejscu, to wyraźnie wirus. Jak wynika w tym przypadku, będzie to mieć zastosowanie w pełnym wymiarze czasu skanowania antywirusowego i lepiej przez niezależnego czynnika w postaci przenośnej wersji, na przykład, Kaspersky Virus Removal Tool.

wniosek

Podsumowując, same funkcje usługowe zarządzanie i saundkarty dźwięk nieszkodliwe. Oczywiście, aby poprawić dźwięk muzyki lub oglądania filmów lub filmów wideo to narzędzie jest po prostu niezastąpiony. Ale jeśli taka potrzeba jest nieobecny, a stała obecność procesu w pamięci po prostu nie jest to konieczne. Więc nie będzie nic złego z tej usługi zostaną wyłączone, ale zamiast tego użyć standardowego systemu i ustawień systemu Windows. Jest to jednak każdy decyduje za siebie. Dlatego radzę coś beton może być oparte wyłącznie od preferencji i potrzeb użytkownika.