580 Shares 9563 views

Drukuj do pliku PDF za pomocą wirtualną drukarkę

Pliki PDF są dość powszechne i łatwe w użyciu. Musisz przeczytać w magazynach PDF, e-książek i podręczników technicznych. Ale tu, jak utworzyć własny plik w tym formacie?


Spośród wielu proponowanych rozwiązań najbardziej prosty i tani (jeśli nie za darmo) jest drukowany w formacie PDF za pomocą wirtualnej drukarki. Wygląda to następująco: Aby utworzyć plik w dowolnej aplikacji obsługującej drukowanie dokumentów i „otwarte” na dokumencie w nowym formacie.

Drukuj do pliku PDF na wirtualnej drukarki nie różni się od drukowania na drukarce rzeczywistym, z wyjątkiem, że nie dostaniesz dokument na papierze. To jest – jeśli mówimy o jakości, zmodyfikowanych produktów oprogramowania (będziemy patrzeć na niektóre z nich poniżej). Drukarka wirtualny, można określić ustawienia drukowania: Wyświetla strony w odpowiedniej skali, pola, parametry, obrazy są drukowane.

Najbardziej zażądał drukuj do pliku PDF z dokumentu programu Word. Jak wiadomo, w Portable Document Format tekstu mogą być wyświetlane jako obraz (jeśli kopiowanie nie jest możliwe) i jak w rzeczywistości, tekst. Jednocześnie, w niektórych przypadkach możliwe jest wprowadzenie zakazu kopiowania tekstu z pliku, aby chronić swoje dane.

Jeśli zdecydujesz się wydrukować na PDF zachowując format tekstu w programie-drukarki należy skonfigurować odpowiednie czcionki. Tak więc, nie wszystkie drukarki obsługują zagranicznych cyrylicy, ale jeśli używane pisać żadnych specjalnych czcionek, nie mogą być ustalone w formacie PDF wszystkich drukarek wirtualnych. Ostatnią cechą tego typu programu, jednak naprawdę nie zakłócać pracy, jak specjalne rodzaje czcionek są stosowane bardzo rzadko i zazwyczaj tylko zrobić to trudne do odczytania tekstu.

Więc Top 5 wirtualnych drukarek, aby zapisać pliki w formacie PDF:

  1. doPDF – Najbardziej popularnym narzędziem w naszym kraju i za granicą. Wolny, wymaga minimum zasobów. Program realizuje wszystkie podstawowe funkcje wirtualnego drukarki, więc jeśli drukować do formatu PDF dowolnego pliku potrzebujesz tylko sporadycznie, to nie ma sensu, aby kupić inne produkty płatnych.

  2. PDF-XChange – przychodzi jako uzupełnienie programu ABBYY PDF Transformer. Transformer – to kompletna aplikacja do tworzenia dokumentów w formacie, który może także „print” pliki osadzając w menu kontekstowym przewodu. Uznając Transformer tekst może konwertować pliki PDF z powrotem do formatowania dokumentów tekstowych.

  3. pdfFactory Pro – Najdroższe program z listy, ale także najbardziej wszechstronny. Fabryka może wskazać, które strony i do jakiego stopnia będzie otworzyć dokument. Wraz z utworzeniem zakładek w programach przeglądarka plików PDF można użyć paska nawigacyjnego. Program może dostosować style czcionek i granic na stronie, podgląd dokumentu jest dostępny.

  4. PDF Creator – program jest darmowy i charakteryzuje się tym, że może wysyłać pliki do drukowania do formatu PDF w trybie wsadowym. I wszystko jest zaangażowany w trybie gotowości, gromadzenie dokumentów na jakiś czas przed rozpoczęciem drukowania. Drukarka obsługuje zapisywanie plików, nie tylko w formacie PDF, ale również w wielu innych formatów graficznych.

  5. ReaSoft PDF Printer – Kolejny dobry program. To daje wiele okazji do usuwania znaku wodnego. Można określić ich kształt, położenie, a nawet kolor. Również w dokumencie, można dodać nagłówki i stopki.