572 Shares 8924 views

Paczka gwoździ na rękach: przyczyny i leczenie

Piękne i zadbane paznokcie zawsze stworzyć pozytywne wrażenie na temat danej osoby. Jak skóra i włosy, potrzebują stałej opieki. Ponadto, paznokcie – rodzaj wskaźnika stanu organizmu. Problemy związane ze zmianą koloru płytki paznokcia, zwijaj i powolny wzrost wskazują, że ciało nie jest tak zdrowe, jak się wydaje. W tym artykule zajmiemy się kwestiami takimi jak separacji paznokci, poznać jej przyczyny i rozwiązania.


Struktura i anatomii paznokcia

Aby dowiedzieć się, dlaczego paznokcie podatne na separację, należy zwrócić się do nauki, takich jak biologia. Paznokci – warstwy rogowej płyta, której zadaniem jest ochrona paliczków. Matrix – korzeń paznokcia, jest miejscem, w którym tworzenie się płytki paznokciowej. Jej podstawą jest specjalne białko – keratyna.

Jest on także obecny w skórze i włosach. To określa siłę płytki paznokcia. genetycznie zależne prędkość kształt, strukturę i wzrost paznokci. Jednak pomimo tego, pewne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne mogą również wpływać na te dane. Tak więc, można powiedzieć, że wiązka gwoździ w niektórych przypadkach może zależeć od predyspozycji genetycznych, a niektóre – na czynniki środowiska zewnętrznego i wewnętrznego.

czynniki zewnętrzne

Jak widzieliśmy wcześniej, z gwoździem problemy płyta może być ze względu na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Należą do nich: Niewłaściwe obchodzenie paznokci kontakt z agresywnymi detergentami, wilgotne środowisko, sztuczne paznokcie. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób te czynniki mogą prowadzić do problemów, takich jak rozdzielenie paznokci, badamy każdy z nich w sposób bardziej szczegółowy.

tajemnice manicure

Dość często zdarza się, że te dziewczyny, które dają paznokci ogromną ilość czasu, mają słabe paznokcie, niż tych, którzy robią manicure co dwa tygodnie. Oczywiście, można zapamiętać wyrażenie „wszelkie niezbędne środki”. Po pierwsze, zbyt częste składanie płytki paznokciowej traumatize ją, co prowadzi do większej łuszczenia. Ponadto dają niezbędną formę paznokcie – to jest bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie. Aby to zrobić, należy wybrać wysokiej jakości narzędzie – pilnik do paznokci.

Istnieje ogromna gama instrumentów manicure i każdy ma swój własny cel. Dla słabych paznokci ze skłonnością do separacji, jest to najlepszy pilnik pasuje szkło. To nie boli warstwy rogowej płytki, ale w prawej ręce daje ładny i zgrabny kształt.

Częste korzystanie z narzędzi do usuwania powoduje również lakier do paznokci paczkę. Z tego powodu zaleca się, aby kupić wysokiej jakości kosmetyków, które zapewnią nie tylko piękny efekt wizualny, ale również wzmacniają płytkę paznokcia. Słaba jakość polski paznokci, co jest potrzebne co dwa tygodnie, aby usunąć ze specjalnego narzędzia i zastosować ponownie, mało prawdopodobne, aby przyczynić się do ich wzmocnienia.

Kontakt z różnymi substancjami

Wszyscy wiemy, że substancji jak woda – H2O – nie jest agresywnym środowisku. Z reguły nie przynoszą szkody dla organizmu, ale jego nadmiar może mieć negatywny wpływ. Jest to spowodowane tym, że w skład warstwy rogowej warstwy płyty zawiera wodę i tłuszcz. Dzięki nim płytka paznokcia błyszcząca i ma wysoką elastyczność. Ponadto, paznokcie absorbują wodę, a tym bardziej robi się grubszy i bardziej miękkie stają. Prowadzi to do problemów, takich jak wiązki paznokci. Przyczyny i leczenie oczywiście powiązane. Jeśli zauważysz, że po kontakcie z wodą, paznokcie zaczynają się złuszczać, skrócenie czasu ekspozycji na płytce paznokcia.

substancje agresywne mogą również zaszkodzić warstwę rogową płytowy. Co do zasady, w detergentach im najbardziej. Jeśli woda jest wchłaniana do paznokci, co prowadzi do rozwarstwienia, detergenty, i odwrotnie, wysuszono paznokcie i wyjęciu z nich wilgoci. W efekcie cierpi nie tylko na płytkę paznokcia, ale również delikatną skórę rąk. Interesujące jest to, aby pamiętać, że rozwarstwienie paznokcie na stopach jest znacznie rzadsze. Być może wynika to właśnie z faktu, że stopy nie są w kontakcie z tymi substancjami. Z tego powodu, oczywiście, podczas czyszczenia, mycia i zmywania należy używać rękawic gumowych. A na koniec można umieścić na rękach i zmiękczania skórek krem.

czynniki wewnętrzne

Brak witamin i minerałów, niewydolności hormonalnej, ciąży – z których wszystkie mogą również powodować problemy, takie jak pakiet gwoździ. Przyczyny i leczenie, oczywiście, są ze sobą powiązane i zależy od stylu życia danej osoby, z jego żywienia diety i wielu innych czynników. W co witaminy i substancje potrzebne paznokcie?

Deficyt makro- i mikroelementów

Dieta odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu każdego organizmu. Brak niektórych składników odżywczych prowadzi do wielu problemów. Jednym z nich jest pakiet gwoździ na rękach. Przyczyny takiego problemu występuje, jest łatwy do zidentyfikowania, zbadać swoje menu starannie. To musi być obecny, jako minimum, zestaw witamin takich jak A, C, E i D. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest możliwe, aby je z żywności, konieczne jest, aby raz na sześć miesięcy, aby wziąć kompleks witamin i minerałów dla wzrostu włosów i paznokci ,

Bardzo często kobiety mają różne zakłócenia hormonalne. Mogą one być spowodowane przez stres, depresja, ciąży i porodu. W każdym przypadku może również powstać problem, takich jak gwoździe wiązki na rękach. Z powyższych względów nie zawsze może być łatwe do wyeliminowania. Na przykład, jeśli kobieta jest gotowy, aby stać się matką, najprawdopodobniej, ona może zacząć złuszczają paznokcie i włosy wypadają. Jest to dość powszechne zjawisko. Aby tego uniknąć, należy skontaktować się z ginekologiem. powinien on wyznaczyć wymagany zestaw witamin i minerałów.

wpływ środków chemicznych

Gwoździe, jak włosy, bardzo silnie reagować na zmiany wewnętrzne w organizmie. Gdy wystąpią błędy, płytkę paznokcia natychmiast sygnalizuje błękitu, rozwarstwianie, niską szybkość wzrostu. rozwarstwiania paznokci może być spowodowane przyjmowaniem niektórych leków, takich jak antybiotyki. W przypadku raka może również wystąpić ten problem. Jeśli wiązki paznokci przez długi czas, to są zainteresowane, a jednocześnie istnieją objawy towarzyszące, takie jak niedokrwistość lub dolegliwość, konieczne jest, aby skonsultować się ze specjalistą, ponieważ może to być oznaką poważnej choroby.

tradycyjne zabiegi

Jak widzieliśmy, powoduje, że zestawy do paznokci może być bardzo zróżnicowany. To nie zawsze jest możliwe, aby je wyeliminować szybko i mieć piękne i zdrowe pazury ciągle chcą. Należy rozumieć, że nie jest ona zawsze ludowym może całkowicie rozwiązać taki problem, jako pakiet płytki paznokcia. Jednakże w przypadkach, w których ludzkie ciało jest całkowicie zdrowe, ale problem jest spowodowany przez czynniki zewnętrzne, można łatwo pozbyć się go za pomocą następujących metod.

  • Wanny do paznokci. Jedna łyżka soli morskiej rozpuszczono w szklance wody. Roztwór ten powinien być przechowywany około 15 minut paznokcie. Naturalna sól morska zawiera ogromną ilość składników odżywczych niezbędnych do wzrostu paznokci. Zaleca się, aby wykonać tę procedurę przed pójściem do łóżka. W każdym razie po niemożliwym do złożenia paznokcie. Stratyfikacja, leczenie, które rozważamy, jest to również możliwe, aby wyeliminować taką substancję, takich jak jod. Jest to jeden z najlepszych sposobów na wzmocnienie płytki paznokciowej. Z tego powodu zaleca się, aby skorzystać z kąpieli z tego elementu. Aby to zrobić w szklance ciepłej wody należy rozcieńczyć 4 kroplami jodu. Można też dodać trochę soli morskiej, olejków eterycznych. Po zabiegu trzeba smarować palce z krem odżywczy.
  • Wosk polskiego. Jest to bardzo interesująca i unikalne procedury, co pozwala na rozwiązanie tego problemu, jak obierania. To polega na tym, że płytka paznokcia wciera przydatnych oleju, a to wszystko uszczelnione woskiem. Zabieg przeprowadzany jest w salonach jak iw domu. Z reguły, pocierać olej z awokado, migdałowy, ylang-ylang, z kiełków pszenicy. Następnie nałożyć krem specjalny wosk i lakier do paznokci zamszu buff. Procedura ta pozwala nam na „pieczęć” niezbędne elementy i witamin w obrębie płytki paznokciowej, co prowadzi do jej wzmocnienia i zmniejszenia rozwarstwienia.