697 Shares 4745 views

Pogoda w Turcji miesięcy. Pogoda w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku i innych.

Turcja to raj dla turystów przybywających do reszty ze wszystkich zakątków naszej planety. Dogodne położenie kraju na skrzyżowaniu Europy i Azji, dzięki czemu jest to wspaniały ośrodek. To przyciąga wielu turystów nie tylko do umiarkowanych kosztów usług. Turcja jest terenem, który był zamieszkany w ciągu ostatnich wielkich cywilizacji, pozostawiając wspaniałe miasto w jego architekturze. Ponadto, ośnieżone góry w kraju są doskonałym miejscem dla miłośników jazdy na nartach.

sezon turystyczny

Turcja znajduje się na dużym obszarze, w odniesieniu do półwyspu Malaya Aziya. Zawarte w jego składzie i ośrodków, znajduje się na plaży Morza Czarnego i Morza Śródziemnego.

Są one nadal w pobliżu Morze Egejskie i Morze Marmara. Pogoda w Turcji przez kilka miesięcy w różnych dziedzinach resort ma pewne różnice. Niemniej jednak, warunki klimatyczne w całym kraju mają podobne cechy. W ogóle, w Turcji początku sezonu turystycznego jest w kwietniu, a jej zakończenie – październik. Jednak oficjalnie trwa od połowy maja do połowy września.

„High” sezon

z Europy i Rosji Aktywni turyści wakacji przypada na okres trwający dwa miesiące – lipiec i sierpień. W tym kraju, wiele osób woli spędzać wakacje. Temperatura powietrza w aktywnego okresu pochodzi czasami nawet czterdziestu stopni. Jednocześnie wzrost cen wycieczek, oni osiągnąć swój maksymalny poziom.

„Low” sezon

Podczas oficjalnego sezonu turystycznego jest gwarantowana pracy wszystkie baseny, restauracje i wszystkich pracowników personelu. Jednak reszta wakacje w Turcji jest po prostu niesamowite. Należy pamiętać, że w „małej” sezonu, który trwa od połowy października do początku kwietnia, jest otwarty dla turystów, nie wszystkie hotele. Pogoda w Turcji Monthly „niski” jest różnych porach wysokiej temperaturze powietrza. Ponadto w tym okresie często pada. Jednak wielu turystów odwiedza ten kraj aby zaczerpnąć górskiego i morskiego powietrza i cieszyć się komfortem oraz doskonałą kuchnię. Najlepszymi miesiącami „niski” sezonu są października (jego druga połowa), to na początku listopada, marcu i kwietniu. W tym czasie już na tyle ciepło, a z udanego scenariusza i mieć możliwość pływania.

plaża sezon

Okres ten trwa sześć miesięcy w Turcji. Kraj jest myte przez czterech mórz. Ich lista jest Śródziemne, Marmara, Egejskiego i Czarnego. Pogoda w Turcji miesięcy na jego różnych obszarach ma pewne różnice. Dlatego też, w różnym czasie, i rozpoczyna się sezon pływacki. Pierwszy miesiąc lecie temperatura wody jest ustawiona na poziomie Plus dwudziestu jeden do dwudziestu czterech stopni.

W tym przypadku, sezon pływacki w Czarnych i mórz Marmara rozpoczyna się dwa tygodnie później, i kończy się nieco wcześniej niż w miejscowości wypoczynkowej, która znajduje się w południowej części kraju. Zmieniana w egzotycznym kraju Turcja pogody przez miesiąc. Maj w południowych częściach charakterystycznym otwarcie sezonu kąpielowego. Jednak temperatura wody w ostatnim miesiącu wiosny nie jest zbyt wygodne. Największą wilgotność jest typowe dla wybrzeża Morza Czarnego. Pogoda w Turcji przez miesiąc „high” w sezonie (lipiec i sierpień) w obszarze Morza Śródziemnego ma wysoką temperaturę powietrza. Ale na wybrzeżu Morza Egejskiego, turyści będą mogli czuć się bardziej komfortowo.

aksamit sezon

Ten okres przyjemnego odprężenia trwa od września do końca października. Wczesną jesienią, morze może być wielki czas. Ceny za wycieczki zaczynają spadać, a pogoda staje się bardziej przyjemne. Velvet sezon charakteryzuje się brakiem letnich upałów i cieszyć się orzeźwiającym morze.

Zdarza się, że w połowie października zacznie padać. To wszystko zależy od niespodzianek pogodowych. Więc idzie do ośrodka w Turcji, rozważyć.

Piękny aksamitny sezon, nie tylko komfortowe warunki atmosferyczne. W tym czasie można zwiedzić wszystkie atrakcje tego kraju, który jest w Turcji ogromna ilość.

klimat

warunki naturalne są korzystne dla zdrowia Turcji. Kraj jest w pięciu strefach klimatycznych. Dlatego w każdym z sezonów, turysta będzie mógł wybrać swój ciekawy program rekreacyjny. Podróż do Stambułu garnitur jesienią lub wiosną. Dla fanów ośrodków narciarskich – od kwietnia do października. Różne warunki pogodowe umożliwiają wody Morza Śródziemnego jest szybko podgrzewana i już do ostygnięcia, a w miejscowości wypoczynkowej nad Morzem Egejskim – utrzymanie komfortowej temperatury w lipcu i sierpniu.

wiosna

W tym okresie, Turcja jest szczególnie piękne i świeże. Już w lecie ciepło dostaje w środku wiosny, a niektórzy turyści otworzyć sezon kąpielowy w maju.

W całej Turcji w deszczach marcu. W pierwszym miesiącu wiosenna pogoda w kraju nie jest stabilna. Tak, można iść dziś deszcz, jutro zaświeci słońce i ciepłe przez cały dzień. Dobra pogoda w tym okresie jest najczęściej na południowych wybrzeżach mórz Śródziemnego i Morza Egejskiego. Ale w Istanbul marca wzorców opadów w postaci śniegu lub deszczu. Jednak tutaj jest często słoneczny dzień umożliwiają łatwy spacer po ulicach miasta. Są turyści, którzy wolą odwiedzić Kapadocję i Stambule w marcu. W tym miesiącu, butikowe hotele oferują zakwaterowanie w przystępnej cenie, a otaczający krajobraz zadowala wielu roślin kwiatowych.

Pod koniec marca, pogoda jest coraz bardziej komfortowe, a na Morzu Marmara można obserwować delfiny. W tym okresie zwierzęta migrują do Morza Czarnego. Jak dla wschodnich regionów Turcji, w marcu jest śnieg i zimno. Ale na południu, kilka dni temperatura przekroczyła znak powiększonej piętnastu. Woda w basenie Morza Śródziemnego w marcu jest cool. Jego temperatura jest zazwyczaj nie większa niż siedemnaście stopni.

Drugi miesiąc wiosny – kwiecień – charakteryzuje się częstymi deszczami. Jednak pogoda może przedstawić i niespodzianek. Warto odnotować fakt, że wiśnie i dzikie kwiaty na morzu Morza Śródziemnego, Morza Egejskiego i Marmara, a także w Środkowej Anatolii zaczynają kwitnąć w kwietniu. Niektórzy turyści mają tendencję do odwiedzenia Turcji w tym okresie, aby podziwiać piękne krajobrazy.

W połowie wiosny wody Morza Egejskiego i Morza Śródziemnego ocieplenia. To sugeruje, że podejście sezonu kąpielowego. W zachodniej i południowej części kraju temperatura osiągnie poziom szesnastu stopni. Jednocześnie dość rzadkie i krótkotrwałe są deszcze. Idą raz lub dwa razy w tygodniu, nie więcej niż dwie godziny. Oczywiście, dla tych, którzy lubią ciepło, temperatura jest nadal bardzo niska. Jednak dla zwykłego odpoczynku w innym kraju i kontroli jego atrakcji w tym okresie to pasuje idealnie. Ziem Wschodnich w ciepłym okresie, gdy nie zachęcające, jednak i śnieg był już widzieć. Oto pogoda w Turcji (kwiecień).

Maj niemal na całym terytorium kraju przynosi ciepło. I na wybrzeżu Morza Śródziemnego, to można scharakteryzować jako rok. Sezon pływania otwiera Turcji pod koniec maja. Pogoda jest bardzo korzystne dla tego produktu. Jednak niektórzy turyści chętnie zanurzyć się w morzu w pierwszych miesiącach.

wiosna Side

W Turcji, można znaleźć miejsce, które jest uważane za mały raj. To małe miasto Side, położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Na wiosnę IT podgórskie tereny zaczynają być objęte niesamowitej zieleni, która cieszy oko w warunkach, gdzie opady są umiarkowane.

Świetnie w tym okresie dla Turcji turystów. Side (Miesięcznie pogoda różni się nieznacznie wyższe wartości niż średnia krajowa) w maju, może zadowolić dwadzieścia pięć stopni w ciągu dnia. Jednak w godzinach wieczornych iw nocy tam aż fajne. Termometr schodzi do poziomu siedemnastu do dwudziestu stopni. W połowie maja otworzyć sezon plażowy. Mimo, że temperatura wody wynosi dwadzieścia jeden do dwudziestu dwóch stopni, ośrodek jest wypełniony wielu turystów. Koniec maja podoba komfortową temperaturę, która w godzinach dziennych wynosi dwadzieścia pięć do dwudziestu dziewięciu stopni. Woda podczas rozgrzewania do dwudziestu-dwudziestu dwóch stopni.

Wiosna w Marmaris

W południowo-zachodniej części Turcji jest westernized ośrodek młodzieżowy. Marmaris, nazwę nosi on leży nad brzegiem malowniczej zatoce. Tutaj można obejrzeć jako wąski pas lądu oddziela Morze Śródziemne i Morze Egejskie. To miasto jest bardzo zielone, a jednocześnie kosmopolityczny i energiczny. Do określonego ośrodka zachęca wielu turystów wielką Turcji.

Prognoza miesięczna (Marmaris wiosną przyciąga turystów) w oczekiwaniu na sezon letni charakteryzuje się zmniejszeniem opadów. W tym okresie, na drzewach pąki, kwiaty bugenwilli. W marcu powietrze w czasie popołudniowej rozgrzać zaledwie kilka stopni, a następnie w kwietniu był ciepły wiosenny. Jego temperatura osiąga 20 stopni znak. Jest to czas, który będzie odpowiadał aby zbliżyć się do natury i licznych wycieczek. W połowie maja, ośrodek oferuje pływanie sezon, a pod koniec ubiegłego miesiąca wiosny jest ciepły wieczór.

lato

Przed wyjazdem do ośrodka, każda osoba będzie chciał wiedzieć, jaka jest pogoda w Turcji. Maj, czerwiec – jest ciepły i wygodny czas. Pierwszy letni miesiąc uważany jest za doskonały czas, aby zaplanować wakacje na tureckich kurortach. To właśnie w tym okresie nie są jeszcze bardzo gorące, ale wystarczająco ciepło.

Wspaniałe miejsce na wakacje Turcja jest na początku czerwca. Pogoda w tym miesiącu zachwyci nawet najbardziej wymagających turystów. Na początku lata, temperatura w ciągu dnia jest szybko zbliża się dwadzieścia osiem stopni. Noce są ciepłe. Są wygodne i sen, i na romantyczne spacery. Jest to czas, kiedy ciepło jest nadal istnieje, a ilość opadów jest już zauważalny na zanika.

Jednym z najlepszych miejsc wypoczynkowych Turcja jest w czerwcu. Pogoda, opinie, które wskazują na jej maksymalny komfort dla praktycznie każdego, pozwala cieszyć się resztą. Woda w Morzu Śródziemnym jest coraz cieplej, ogrzewa się do 25 stopni. Morze Egejskie jest nieco chłodniejszy. Temperatura wody w tych ośrodków – 23 stopni. Ale Morza Czarnego nagrzewa się w czerwcu, tylko do poziomu 21 stopni.

Najgorętszy kurort w Turcji Antalya. Ten sam klimat jest typowe dla tych obszarów, które sąsiadują z nim. Obszar ten ze swoich wyjątkowych warunkach pogodowych i terenowych zwane Riwierze Tureckiej. Od początku lipca i sierpnia do końca temperatury w tym obszarze może być do czterdziestu stopni. Woda nagrzewa się do dwudziestu siedmiu.

Dla bardziej komfortowego pobytu zaleca się wybór wycieczki w Bodrum, Izmirze i Kusadasi. To nie jest tak gorąco. Na wybrzeży Turcji i sąsiednich szczytów, jest prawie całkowicie odporne na wiatr. W powietrzu jest wysoka wilgotność. Dla tych, którzy potrzebują bardziej suche powietrze, aż do końca lata nie jest konieczne, aby odwiedzić Kemer, Belek, a inne obszary górskie.

lato Side

Dziesiątki tysięcy turystów przyciąga do Turcji wakacje. Side (pogoda przez miesiąc nieznacznie różni się od innych południowych miast tego wspaniałego kraju) podoba odwiedzającym jasne słońce i bezchmurne niebo. W okresie letnim w tej temperaturze powietrza kurorcie często wzrasta do poziomu 40 stopni. Opady w najgorętszym sezonie – bardzo rzadkie zjawisko. Średnia stopa do jednego do trzech milimetrów. W nocy w ogniu boczne (około dwudziestu-plus). Czas ten może być przyjemny w użyciu na romantyczne spacery nad morzem i na wieczorny spacer. Świetne wakacje oferuje Turcji. Side (pogoda w tym mieście nadaje się do opalania nie tylko) szczęśliwy podróżnik komfortowa temperatura morza. W lecie jest 26-29 stopni.

Lato w Marmaris

Przez długi okres, turyści z całego świata przyciąga do tego kurorcie. Marmaris znajduje się na wspaniałym wybrzeżu, szczęśliwy wczasowiczów łagodnego klimatu morskiego. Obszar ten ośrodek jest idealnym miejscem na letni wypoczynek, ponieważ nawet przy wysokich temperaturach (33-34 stopni) powietrza zadowala swoją świeżość. Ponieważ tego ciepła nie jest męczące człowieka. Powstanie takiego mikroklimatu przyczyniają góry. Utrzymują wilgoć na trzydzieści pięć procent. Marmaris wygodne i temperatura wody. Jego wartość jest na poziomie 21-22 stopni.

Jesień w Turcji

W tym okresie, aż do połowy października, turyści czekają na super pogoda i ciepłe wody morskiej. We wrześniu, wciąż są gorące dni. Ale woda zaczyna chłodzić powoli, stając orzeźwiający. Liczba turystów spadła na jesieni. W październiku można oglądać burzę na morzu. W całym kraju zaczyna padać.
W listopadzie, wiele hoteli są zamknięte, turystyczny staje się znacznie mniejszy. Jednak woda w tym czasie nadaje się do pływania, a słońce wciąż daje ciepłe dni, ale w tym samym czasie coraz więcej opadów spada w postaci deszczu.